harranajans
 
Ana Sayfa > Site Yazarları

Mustafa Baştuğ - plt_pst_01@hotmail.com
Yahudilerden Korkmuyoruz!!!
24 Ağustos 2015 - 1302 okunma

Yahudi ile mücadele bizimle başlamadı. Bu mücadeleyi Hz. Musa’dan itibaren almak gerekir. Ama efendimiz (sav) döneminden itibaren kısaca bahsetmek daha doğru olur diye düşünüyorum.  

Bizler Müslümanlar olarak Yahudileri ihanetleri ile tanırız. Medine döneminde anlaşmalı (Medine vesikası) olduğumuz Yahudi kabileleri efendimiz (sav)’a ve içinde bulundukları İslam devletine defalarca ihanet etmişlerdir. Efendimiz ile yapılan anlaşmalara uymayarak hatta kendi teklifleriyle oluşturulan sulhu dahi önce kendileri bozma, Yahudilerin zihniyetinde var olan bir hastalıktır.

21. yüzyılın mazlum Müslümanları olan bizler 700 küsür ayette İsrail oğullarından bahseden kuranın teşhis ettiği ve adeta adını da koyduğu ‘’ Yahudilik ‘’ marazlığına birebir şahitlik etmekteyiz.

Rabbimiz Yahudilerle nasıl mücadele edeceğimizi detaylı olarak bildirmektedir.

Evet, biz Müslümanların azılı düşmanı olan Yahudileri alt etmenin yolu efendimiz (sav)’ın veda hutbesinde ‘’size iki emanet bırakıyorum bunlara sıkı sıkıya sarılırsanız asla yolunuzu şaşırmazsınız’’ dediği 1. rabbimizin biz Müslümanlara gönderdiği kuranı  kerimdir. 2. si ise kuranın pratiği olan efendimiz (sav)’ın yaşam tarzı yani sünnetidir. Bizler ümmet olarak iki emanete sahip olursak sıkıya sarılıp hemen her konuda iki kaynağın rehberliğine başvurursak Yahudilerin ve avanesinin tüm oyunları ve entrikaları bozulacaktır.

    Yahudiler efendimiz döneminde olduğu gibi maddi alanda çok güçlüler, sinsiler ve çokta yandaşları var yani her taşın arkasından onlar çıkıyor hani bir fıkrada anlatılır ya bir Yahudi bir Müslüman’a: ‘’siz Müslümanlar her taşın altında bir Yahudi arıyorsunuz diyor Müslüman cevabı yapıştırıyor çünkü her taşın altından sizler çıkıyorsunuz.’’

Hakikaten de hemen her sektörün içinde var olan, siyasetten-ticarete, sanattan-edebiyata, silah sanayiden-tarım sektörüne her dalda oynayan, cirit atan Yahudiler her alanda da Yahudi olmayan toplumları kendilerinin kölesi durumuna getirmek için özel bir çaba sarf etmektedirler.

Üstad Bediüzzaman hazretleri iktisad risalesinde Yahudilerin ekonomide hırs, hile ve riba yöntemleri ile hareket ettiklerinden bahsetmektedir. Aslında Yahudilerdeki hırs ve hile sadece iktisad alanında değil  her alanda kendini göstermektedir.

Evet, bu durum Müslümanların kalplerini korku veriyor gibi görünebilir. Ama öyle değil. Biz Müslümanları güçlü kılan mal mülk top tüfek silah değildir. Biz Müslümanları güçlü kılan iman ve cesaretimiz olmalıdır. Yahudiler korkaktır neden? Çünkü rabbimiz öyle buyuruyor’’ ey inananlar! Onların yüreklerine korku salan Allah’tan çok sizlersiniz; çünkü onlar anlamayan bir topluluktur. (haşr 13) işte bu ayette düşmanımızın en zayıf noktası bize bildiriliyor oda ‘’ Müslüman korkusu’’ dur. Yahudi ölümden  korkar, dünya menfaatlerinin gitmesinden korkar. Sadece dünyası olan Yahudilerin kaybedeceği çok şey olduğundan dolayı korkak bir yapıya sahiptirler. Yahudiye galip gelecek olan müslümanın en güçlü-kuvvetli noktası iman ve cesaretidir. Bu iki yönde güçlenen Müslümanlar sadece Yahudilerin zulmünü değil, dünyadaki tüm zulümleri önlemeyi başaracaklar ve dünyaya tekrar hakim olacaklardır.

Müslümanlar olarak ümit varız!! Ve yahudi ve avanesinden korkmuyoruz!!! Rabbimiz ve onun görünmez orduları olduktan sonra, yahudi ve avanesi kaybetmeye mahkumdur.

                                                                                                                                                             Mustafa BAŞTUĞ


Bu Yazıyı Paylaşın:


Yorumlar (0):

Yorum Ekle


Adınız Soyadınız*

E-posta Adresiniz*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 


Mustafa Baştuğ Diğer Yazıları

24 Ekim 2016 - YENİ DÖNEMDE TÜRKİYE
24 Mart 2016 - ADEM VE İBLİS’İN İLK MÜCADELESİ
04 Ekim 2015 - İSLAM VE İDEOLOJİLER
10 Eylül 2015 - HEDEF KİM?!!!
Üye Paneli
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
2019 BELEDİYE SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

AK PARTİ
CHP
MHP
İYİ PARTİ
BDP
DİĞER

Sonuçlar
En Çok Okunan
Sayfalar
Video Galeri
En Çok Yorumlanan
Foto Galeri
Radyo

Takvim
Bugünkü Gazeteler
Facebook Beğen

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Anasayfa | Sohbet Odasi
CH