harranajans
 
Ana Sayfa > Site Yazarları

Numan Aladağ - harranajans
Vatana Bağlılık‏
09 Ağustos 2014 - 1188 okunma

Vatan sevgisini ruhunda taşımayanların, cüzdan muhasebesi ahlakına sahip olanların perde arkası verdikleri ekonomik ve siyasi tavizlerle coğrafyasının çizildiğinin farkında mıyız?

Dünyanın neresi olursa olsun insanoğlunun yaşadığı her yerde mutlaka bir problem olduğunu görüyoruz. Sanayi ötesi toplum olanlarla olmayanların daima soğuk ve sıcak savaşı gündemdedir. Bütün savaşların ana aktif maddesi ''daima gözü doymayacak bir şekilde daha güçlü olma hırsı'' yatmaktadır. Sanayi ötesi toplum olmuş ülkeler daima güçlerini kullanma hayallerini sürdürerek ayakta kalacaklarına inanıyorlar.
 
Ayakta kalabilen ülkeler ise hegemonyasına geçirmek istedikleri ülkelerin, milletlerin tarihlerini yok eder ve onları kendi tarihlerinden soğuturlar. 

Başta Avrupa ülkeleri olmak üzere bir çok sanayi ötesi toplum ülkeleri, Türkiye üzerindeki emellerini gerçekleştirmek için o ülkelerin stratejilerine bakarsanız bunu daha da net görebilirsiniz.
 
Türkiye de ve diğer Müslüman coğrafyalarında hayatlarını idame ettiren Müslümanların bugünkü halini inceleyecek olursak, izlenen tiyatro sahnesinden hiç birimizin memnuniyeti olmayacaktır. Takdir edilecek bir tarafı olmayan bu tiyatro sahnesi, Müslümanlara böyle bir kader mi yazılmıştır? Bu işin ana aktif maddesi tembelliktir. Ayrıca Jet hızı ile zengin olma ahlakını da buna ilave edebiliriz.
 
Bizi yaratan; Cenab-ı Allah ''Bağışlayan ve esirgeyen'' sıfatıyla, ''Rahman ve Rahim olan'' sıfatıyla ''İnanan'' ve ''İnanmayan'' bütün insanlığa karşı adil davranmıştır.
 
Türk İslam Dünyası ve Müslüman devletler, başta yönetici ve şahıslar, eğer bu adaletten nasibini almamışsa, nasibini rüşvet ver diğer haram olan faaliyetlerden uzak kalıp çoğaltamamışsa, Allah'ın çizdiği rotada, samimiyetle ibadetlerini yapıp ve zekatını verip iyi değerlendirmemişse, Cenab-ı Hakk'ın adaleti tecelli etmiş demektir. Ve kimseyi suçlayıp eleştirmeye hakkımız olduğundan bahsedebilir miyiz? İslam coğrafyalarında tahakkümlerini sürdürmek isteyen, bizleri; ''Ekonomik, kültürel ve siyasi'' baskılar altına alanlar kadar, niye Müslümanlar ''Birlik ve beraber olma'' bakımından hangi sonuca varmışlar? Bu sorunun cevabını bulabildiğimizde, sadakatla kendimize geleceğimizden,  biribirimizi tanıyıp anlayabileceğimizden en ufak bir endişemiz olmamalıdır. En büyük eksiğimiz, İslam coğrafyasında yaşayan insanların bölünmez bütünlüğünü bozmak isteyenlere karşı, alternatif üretmememiz, sanayi toplumu olamayışımız,  fikir birliğini oluşturulması hedefine varılamaması, kardeşlik kültürünü ayakta tutamamamız ve tembellik değil midir?
 
Türkiye Cumhuriyeti coğrafyasında yaşayanların arasında, kültürel, sosyal, siyasi ne de ekonomik bakımından anlaşılmaz farklar yoktur. İslam kimliğini taşıyan herkes bilir ki; ''Kıblemiz bir, Peygamberimiz bir, Kitabımız bir ve İnandığımız Allah bir.''
 
Peki ''Problem'' nerede?
Türk İslam Dünyası bir zaruretle karşı karşıyadır: Türk İslam birliği içinde beraberce olmak. Birlik ve beraber olarak, her insana karşı sevgi ve saygıyı göstermek. Din, dil, ırk ve renk  ne olursa olsun, huzur ve barış içinde yaşanabileceğini, iyiye ve güzele gidişte örnek olabileceğini aleme teşhir etme görevini taşıdığını ispat etmek. Cenab-ı Allah Kur'an-ı Kerim de sevgiyi telkin ettiğini, haram rüşvet-i, riyakarlığı, münafıklığı yasakladığını ve kardeşçe yaşamayı emretmiştir.
 
Türkiye Cumhuriyeti coğrafyasında yaşayanların, Allah, Kur'an-ı Kerim, Hz. Muhammed ve hadis-i şerifleri, Ay yıldızlı Şanlı Türk Bayrağına inanarak, adalet ve hoşgörüyü esas alarak, üzerine farz olan Müslümanlığı eda etme duygu ve düşüncesine sahiptir. Kimse bundan endişe etmemelidir. Türk İslam Dünyasında, birlik, dayanışma ve beraberlik olma zamanıdır.
 
Dünyada iki çeşit insan vardır, vicdan ve cüzdan sahibi: Vicdan sahibi olanlar geceleri daha rahat uyur. Cüzdan muhasebesine odaklı olanlar, uyanık oldukları saatlerde yaşamdan daha çok zevk alıyorlar!
Eleştiri, insanların hoşuna gitmiyorsa bile lüzumlu bir şeydir. Vücudunuz da ki bir ağrı ile aynı faaliyeti görür: Ağrı olan yere aynı dikkatleri çeker.
 
İslam Dünyasına zulmeden, bir çok sanayi ötesi toplum ülkeleri iyi bilmelidirler ki, Yüce Türk İslam aleminin yenilmez İman gücü olan iradesi, ruhunda dayanıklı Vatan sevgisi bir karaktere sahip olan  İslam aleminin, beraberliğini bölünmez bütünlüğünü bozma hayalinde olanlara  ve aldatanlara, ders verdiğini tarih de onaylıyor.
 
Netice olarak; bizleri düşüren tokat, acı olandan daha stratejik önem taşıyan perde arkası göremediğimiz tokattır. O zaman, Türk her şeyini feda eder; fakat İstiklalini asla. Diyenleri hayal kırıklığına uğratmamak için menfaat, her türlü fazilet ve ahlaksızlığı faaliyete geçirdiğini daima hatırlamalıyız. Ona göre, stratejik önem taşıyan görevlerimizi iyi düşünüp yapmalıyız.
 
Cenabı-ı Allah Büyük Türk Milletinin, ülkesi ve milletinin birlik beraberliği uğruna şehit olanları, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu M. K. Atatürk'ü ve değerli okuyucularımızın atalarını Rahmetle, Gazileri minnetle anar. Hastalara acil şifalar dileriz.
 
Cenab-ı Allah'ın bereketi, huzuru, şifası ve Selamı üzerinize olsun.  

Bu Yazıyı Paylaşın:


Yorumlar (0):

Yorum Ekle


Adınız Soyadınız*

E-posta Adresiniz*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 


Numan Aladağ Diğer Yazıları

24 Ekim 2016 - Borneo Adasından Gençlik sırları
20 Haziran 2016 - Zulüm ve Sonuçları‏
05 Şubat 2016 - Cumhuriyetin kuruluşu ile atılan Milli temel‏
28 Ocak 2016 - İmanın Şifalı Armağanları‏
26 Ocak 2016 - Şifalı Armağanlar
04 Ocak 2016 - Nezleli Bronşitte pratik çözüm‏
13 Aralık 2015 - Prostat İçin Şifalı Armağanlar
08 Eylül 2015 - 1 Kasım'ın Stratejik Önemi‏
02 Ağustos 2015 - Milli Temel ve sorumluluk‏
24 Temmuz 2015 - Astım hastalığı kader olmasın‏
21 Temmuz 2015 - Sinüzit hastalığına şifa
15 Temmuz 2015 - Bayramınız Bayram Olsun‏
11 Haziran 2015 - SEN ÜNLEM...‏
18 Nisan 2015 - Recep ayının fazileti‏
15 Nisan 2015 - Elazığ-Şanlıurfa da kararlılık‏
09 Nisan 2015 - Zulüm Sadece Kırbaçla Olmaz‏
03 Nisan 2015 - Barsak İltihabı-Kolit Tedavisi‏
16 Mart 2015 - 18 Mart Zaferi ve küresel gerçek‏
11 Mart 2015 - 23-63 Ekseninde Ermenile
23 Aralık 2014 - Dengeli yaşam‏
05 Aralık 2014 - Jet hızı ile sonradan görmeler‏
29 Kasım 2014 - Vicdan ve Hakka bağlılık‏
27 Kasım 2014 - Bronşit için Şifalı Armağanlar‏
25 Ekim 2014 - Güzellik Reçeteleri
08 Ekim 2014 - ''Sağlık da Denge Ekmekle Başlar''‏
24 Eylül 2014 - Milli Beraberliğiniz İlacınız Olsun‏
13 Eylül 2014 - Seçim borsası nasıl kazandırıyor?‏
05 Eylül 2014 - Düşüncenin ana dokusu ve eğitim‏
26 Ağustos 2014 - Borneo Arasından şifalı armağanlar‏
22 Ağustos 2014 - Allah korkusu ve sorumluluk
20 Ağustos 2014 - Şeker Hastalığı ve E vitamini‏
14 Ağustos 2014 - Raf Terörü İş Başında Maliye seyir halinde‏
07 Ağustos 2014 - Ekmeğimize Dikkat!‏
03 Ağustos 2014 - MUTLULUK PEHRİZİ
26 Temmuz 2014 - Mü'minlerin Bayramı‏
21 Temmuz 2014 - Ramazan Mevsimine Veda Ederken‏
17 Temmuz 2014 - İslamiyete göre İdarecilik‏
01 Temmuz 2014 - Allah'ın Emirlerine İtaat‏
27 Haziran 2014 - Teravih namazı ve sağlığımız
22 Haziran 2014 - Ramazan Mevsimi ve Huzurumuz‏
09 Haziran 2014 - Ey Türk Gençliği!
04 Haziran 2014 - Fırat ve HBB'nin önemi
30 Mayıs 2014 - sabır ve dedikodu psikolojisi
28 Mayıs 2014 - Prostat tedavisi ve yaz sezonu
Üye Paneli
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
2019 BELEDİYE SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

AK PARTİ
CHP
MHP
İYİ PARTİ
BDP
DİĞER

Sonuçlar
En Çok Okunan
Sayfalar
Video Galeri
En Çok Yorumlanan
Foto Galeri
Radyo

Takvim
Bugünkü Gazeteler
Facebook Beğen

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Anasayfa | Sohbet Odasi
CH