harranajans
 
Ana Sayfa > Site Yazarları

Numan Aladağ - harranajans
Seçim borsası nasıl kazandırıyor?‏
13 Eylül 2014 - 1026 okunma

Değerli okuyucularımız! Sohbetimizin konusu, seçim borsasındaki hisse senetleri nasıl işlem görüp, Jet hızı ile nasıl zengin olunuyor, hakkında olacaktır.
 
Devlet adamları, bürokrat, seçimle iş başına gelenler, tüm iş kollarında ki ticari faaliyetlerin birinci derece sorumlu olan idarecileri ve  sorumluluk taşıyanlarda kişisel namus kadar sosyal, ticari ve Milli namus da bulunmalıdır ki, haram lokma yemekten uzak ve utanma duygusu olsun. Her şey maddiyattır (Para) düşünerek, namus ve şeref sayfalarının kararmasına tercih edenler Allah korusun, bir gün Milli ve ailevi namus tavizlerini, emredersiniz efendim emriniz olur, duygu ve düşünceleriyle verecekleri tavizlere şaşırmayın! Yani, tükenmez kalemi dolmakalem yap, arpayı pirinç yap emri ile emredersiniz, emriniz olur  efendim cevabını verenlerin asıl düşünceleri; bürokraside hak etmedikleri makamlara gelmek ve ayrıca desteklediği siyasi parti genel başkanını da yanıltıp, seçilmek için taviz koparmaktır. 

Bencil düşünce ahlakına haiz olan idarecilerin sayesinde, ülkemiz de bir çok Milli kuruluş, yurtiçi ve yurtdışında saygınlığını ve bilinen manevi gücü' nün zayıflamasına sebep olmuştur.

Cenab-ı Allah, haram lokma ile ailesinin midesini doldurup, onların geleceğini teminat altına alma yerine, haram ve yüz kızartıcı miras bırakanları, namusu ve şerefi kıt tescilli olanları ıslah edip, Onları bir daha bu pisliklere bulaştırmayı nasip etmesin ve Allah  ıslah etsin. 

Tarihe baktığımız zaman, Peygamberler ile büyük düşünüp vicdan muhasebesi yapan insanların çalışmayı hiç ihmal etmedikleri, hatta birer meslek edindiklerini tarih açık ve net bir şekilde açıklıyor. Adem (A.S) çiftçilik, İdris (A.S) terzilik, Nuh (A.S.) marangozluk, İbrahim (A.S.) dokumacılık,Davut (A.S.)demircilik, dünya mülküne sahip Süleyman Peygamber hasırcılık, Zekeriya (A.S.) ve bizim peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) da tüccarlık yapmışlardır. Ashab-ı Kiram'ın her biri bir işle meşgul olmuş, İmam-ı Azam Ebu Hanife Hazretleri ipek tüccarlığı yapmış, O'nun talebesi İmam-ı Ebu Yusuf devlet memurluğunda bulunmuştur. 
 
    İslam dini ve Türk İslam kültürü çalışmayı nafile ibadetten daha üstün saymıştır. Müslüman bir insan, hiç ölmeyecek gibi dünyası, yarın ölecekmiş gibi de ahireti için çalışacak, dünya için ahireti, ahiret için dünyayı terk etmeyecektir... Zira dünya, ahiretin tarlasıdır.
 

     Cenabı Hak: ''Allah'ın sana verdiği şeylerde ahiret yurdunu gözet. Düyadaki payını da unutma. Cenab-ı Allah'n sana yaptığı gibi sen de iyilik yap. Yeryüzünde bozgunculuk yapma. Şüphesiz Allah bozguncuları sevmez.'' buyurmaktadır. İslam dininde tembellik, Rüşvet yemek ve göz yummak, Devlet malının talan edilmesine göz yummak, başkasına yük olmak, dilencilik, ve jet hızı ile zengin olmak yoktur.

 

    Cenab-ı Allah Necm Suresi 39 ve müteakip ayetlerde: ''İnsan ancak çalıştığına erişir. Onun çalışması şüphesiz görülecektir. Sonra ona karşılığı eksiksiz verilecektir.'' buyurarak insanın çalışmasının karşılığını dünya ve ahirette göreceğini bildirmiştir. Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.); ''Hiç kimse helal kazandığı ekmeğinden daha tatlı ve hayırlı bir yemek yememiştir. Allah'ın Peygamberi Davud Aleyhisselam da eliyle kazandığını yerdi.'' buyurarak, insanın en tatlı rızkının eliyle helal kazandığı olmuş, diğer hadis-i şeriflerde de, ''Bir takım günahlar vardır ki, onları ne namaz, ne oruç, ne de mali ibadet Hac ve Umre affetmez; onlara ancak geçim için çalışmalarda ki mihnet ve meşakkatler kefaret olur.'' buyurarak, ahirette en önce teraziye konulacak olan amelin aile nafakası olacağını bildirmiştir. Vicdan sahibi insanlar sadece bencil değil, yaşadığı Vatanı ve yakınları için de faydalı olmalıdır.

 

Ey Yüce Türk İslam alemi!

      Kazançlarımız faaliyetlerimize göre derece derece olacaktır. Dünyada jet hızı ile zengin olan tembeller ile çalışkanlar bir olmayacaktır. Bu arada şunu da iyi bilmek lazımdır: Sadece para kazanma, dünyalık temin etmek huzur ve mutluluk getirmez. Huzurun kaynağı sadece para değildir. İslamın yasakladığı faaliyetlerle, helalinden kazanılmayan dünyalıklar, insana ömür boyu sıkıntı, acı ve ıztırapları yükler. Fakir fukarayı gölgelendirmeyen, milletin yararına kullanılmayan kazançlar, hayat ölüm zehirleri ve hastalıklar ile doludur. Allah aşkına soruyorum? Seçim borsasında ki, senet hareketliliği ile, rüşvet, kara para  ve diğer haram kazançlar ile zengin olanların maddi sıkıntısı yok ama, dikkat ederseniz manevi huzuru, Cenab-ı Allah onlara mahrum etmiştir. Jet hızı ile zengin olanlar ömür boyu rahat uyuyamaz ya hastalık, ya makam mevki, ya da haram olan zenginlik korkusu vardır.

 

Muğla-Fethiye-Çenger köyü halkından Cevdet Boz (Hidayet Hoca), ''Arının kovanında bal hırsızlığı yapıp o balı yiyince oh be ne lezzetlidir, arı bir gün o hızsızı ısırıp balon gibi vücudunun her tarafını şişirdiği zaman da, o acıya katlanacaksın ehey be yüzkarası, acıya dayan daha!'' diyor.

 

      Rüşvet ve haram yemesi tescilli olan seçilmiş ve atanmışlar, yaşadıkları Vatanın, ailesinin ve çevresinin yüzkarasıdırlar. Dünyalıkları helalından kazanmaya ve mahalline sarf edilmeye bakılmalıdır. Sadakat ve samimiyetle yapılan ibadetlerin kabul, duaların makbul olmasını isteyen, yedikleri lokmanın helal olmasına dikkat etmesi gerekir. Ayrıca haram olan rüşveti yiyecek, hem de çevrende rüşvet yiyenleri barındıracak, Hac'ca, Umre'ye gidip, toplumun huzuruna çıkıp İslamiyeti en iyi ben yaşıyorum ben savunuyorum mesajını verecek. Kulu kandırabilirsiniz ama, Allah'ı nasıl kandıracaksınız. Ey hey be Riyakar, Münafıklar! 

 

     Maalesef ülkemizde Allah'ın haram kıldığı ve kanunların yasakladığı faaliyetler almış başını gidiyor, tembelliğin, lüks tüketimin ahlaksızlığın artmasını destekleyen ve tarımın modernleşmesi ile reel sektörün gelişmesini frenleyen, destekleme adı altında Türk çiftçisine verilen yardımlar, perde arkası çiftçiyi bitirip araziyi sattırma desteklemesidir. Vatanını seven insanlarımız bunun farkında olup tedbir almalıdır. Esas işin ana konusu, Türk çiftçisine arazileri sattırma desteklemesi olduğunun bilincine varılmalıdır. Uyarıyorum! Çiftçilerimiz acilen kendi öz kaynaklarıyla ve İman gücü ile tarımda daha çok bereketli katmadeğer elde edebilmeleri için, arayışlara girip, kendilerini yenilemelidirler.  Allah korusun, yenilenmedikleri zaman, gelecek nesillere üzücü ve sıkıntılı miraslar bırakacaklarını da, başta 23-63 (Şanlıurfa-Elazığ) ekseninde ikamet edenler unutmamalıdırlar! 

 

Seçilmişler ve seçilebilme hayalinde olanlar; 2015 seçim borsasına, aracı kurum ve kişiler aracılığı ile, şimdiden hisse senetlerinin alım ve satım harekat' lılığı kazanabilmesi için borsaya sunmuşlar. Bu duygu ve düşüncelerle ne yazık ki, 23-63  ekseninde (Şanlıurfa -Elazığ) çiftçilik yapanları düşünen yok, kasap et derdinde, koyun can derdinde hesabıyla, elektrik kesintileri nedeniyle arazilerini sulayamayan çiftçinin ektiği pamuğu, mısırı kurudu, tarlada kaldı. Zaten bankalara ve tefecilere borçlu bu insanlarımız tarlalarını satmaya zorlanmaktadır.

 

Sürekli seçim borsası takip ediliyor. Seçilmeye aday olup, seçim borsalarındaki hisse senetlerinin değeri seçim zamanında bayağı değer kaybediyor (Aşırı para harcama), seçildikten sonra da, hisse senetlerinin değeri birden yükseliyor ve yaşam boyu, bugünkü birim fiyatı esas alacak olursak, ömür boyu ayda 10 000 (On bin lira) Lira emekli maaşı alacak. Tabi ki, bu borsa da hisse senetleri sıfıra da düşebilir ve ömür boyu O senetler yüksek gelir de getirebilir. 

 Artık yeter ALLAH'tan korkun. seçilmişlik ve makam-mevki etiketini kullanmayı bırakın. Ülkemize, Şanlıurfa'mıza ve Elazığ' ımıza yazık oluyor.  23-63 Ekseni, Türkiye için siyasi ve tarımsal stratejik önemi olan bir bölgedir. Acaba 23-63 ekseninde ki, seçilmiş ve atanmışlar, bu stratejik önem halkın bilgisine sunulup, vatandaşın Milli değerlerine sahip çıkabilmesi anlatılıyor mu? Ayrıca periyodik zamanlarda, bilimsel ve pratik müzakereler yapılıyor mu, sorularınun cevabını aramalıyız.

 

Vatan şehitlerini, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ü, ve değerli okuyucularımızın atalarını rahmetle, gazileri minnetle anar. Hastalara acil şifalar dileriz.

 

NOT: 2015 Seçim borsası hisse senetileri ile ilgili daha geniş açıklamalarımız devam edecektir.


Bu Yazıyı Paylaşın:


Yorumlar (0):

Yorum Ekle


Adınız Soyadınız*

E-posta Adresiniz*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 


Numan Aladağ Diğer Yazıları

24 Ekim 2016 - Borneo Adasından Gençlik sırları
20 Haziran 2016 - Zulüm ve Sonuçları‏
05 Şubat 2016 - Cumhuriyetin kuruluşu ile atılan Milli temel‏
28 Ocak 2016 - İmanın Şifalı Armağanları‏
26 Ocak 2016 - Şifalı Armağanlar
04 Ocak 2016 - Nezleli Bronşitte pratik çözüm‏
13 Aralık 2015 - Prostat İçin Şifalı Armağanlar
08 Eylül 2015 - 1 Kasım'ın Stratejik Önemi‏
02 Ağustos 2015 - Milli Temel ve sorumluluk‏
24 Temmuz 2015 - Astım hastalığı kader olmasın‏
21 Temmuz 2015 - Sinüzit hastalığına şifa
15 Temmuz 2015 - Bayramınız Bayram Olsun‏
11 Haziran 2015 - SEN ÜNLEM...‏
18 Nisan 2015 - Recep ayının fazileti‏
15 Nisan 2015 - Elazığ-Şanlıurfa da kararlılık‏
09 Nisan 2015 - Zulüm Sadece Kırbaçla Olmaz‏
03 Nisan 2015 - Barsak İltihabı-Kolit Tedavisi‏
16 Mart 2015 - 18 Mart Zaferi ve küresel gerçek‏
11 Mart 2015 - 23-63 Ekseninde Ermenile
23 Aralık 2014 - Dengeli yaşam‏
05 Aralık 2014 - Jet hızı ile sonradan görmeler‏
29 Kasım 2014 - Vicdan ve Hakka bağlılık‏
27 Kasım 2014 - Bronşit için Şifalı Armağanlar‏
25 Ekim 2014 - Güzellik Reçeteleri
08 Ekim 2014 - ''Sağlık da Denge Ekmekle Başlar''‏
24 Eylül 2014 - Milli Beraberliğiniz İlacınız Olsun‏
05 Eylül 2014 - Düşüncenin ana dokusu ve eğitim‏
26 Ağustos 2014 - Borneo Arasından şifalı armağanlar‏
22 Ağustos 2014 - Allah korkusu ve sorumluluk
20 Ağustos 2014 - Şeker Hastalığı ve E vitamini‏
14 Ağustos 2014 - Raf Terörü İş Başında Maliye seyir halinde‏
09 Ağustos 2014 - Vatana Bağlılık‏
07 Ağustos 2014 - Ekmeğimize Dikkat!‏
03 Ağustos 2014 - MUTLULUK PEHRİZİ
26 Temmuz 2014 - Mü'minlerin Bayramı‏
21 Temmuz 2014 - Ramazan Mevsimine Veda Ederken‏
17 Temmuz 2014 - İslamiyete göre İdarecilik‏
01 Temmuz 2014 - Allah'ın Emirlerine İtaat‏
27 Haziran 2014 - Teravih namazı ve sağlığımız
22 Haziran 2014 - Ramazan Mevsimi ve Huzurumuz‏
09 Haziran 2014 - Ey Türk Gençliği!
04 Haziran 2014 - Fırat ve HBB'nin önemi
30 Mayıs 2014 - sabır ve dedikodu psikolojisi
28 Mayıs 2014 - Prostat tedavisi ve yaz sezonu
Üye Paneli
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
2019 BELEDİYE SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

AK PARTİ
CHP
MHP
İYİ PARTİ
BDP
DİĞER

Sonuçlar
En Çok Okunan
Sayfalar
Video Galeri
En Çok Yorumlanan
Foto Galeri
Radyo

Takvim
Bugünkü Gazeteler
Facebook Beğen

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Anasayfa | Sohbet Odasi
CH