harranajans
 
Ana Sayfa > Site Yazarları

COŞKUN ATAN - coskunatan@hotmail.com
ÖLENLER İNSANDIR İNSAN!
06 Şubat 2014 - 1743 okunma

Suriye deki iç karışıklar sebebiyle ülkelerini terk eden Suriyeliler canlarını kurtararak Akçakale ilçesine yerleştiler ilçe nüfusu 27.000 iken şu anda sayı 50 000 oldu 
İnanınilçede dolaşırken insanlar yolda yürümekte zorluklar çekmektedir. Kampın dışında Akçakale ilçesinde binlerce insan var. Bunlar ne yapacak bunların sonu ne olacak diye kara kara düşünmekteyim.

Bir yandan zalim Esat bir yandan diğer iç karışıklıklardan medet uman 
Militanlar. Suriye yi karıştırdılar.
İnsanlar canlarını zor kurtarıp Türkiye ye gelmektedir yalnız Akçakale ilçesi değil. c.pınar olsun Hatay olsun Suriye sınırında hangi bölge olursa olsun insanlar akın akın gelmektedir.

Türk milleti olarak onlara kucak açtık.elimizden gelen her türlü yardım ve gayretleri göstermekteyiz fakat bu nereye kadar devam edecek.

Peki, nerede insan hakları nerede batılı insanlar,nerede dost bildiğimiz İslam ülkeleri, kış ayında bu insanlar ne yiyecek ne içecek nerde yatacak bunları düşünen yokmu, Peki, bu nereye kadar devam edecek
Suriye deki zulüm ve barbarlık bitmiyor her geçen gün insanlar daha da kalabalık halde gelmektedir Suriye de telebiyatta insanlara baskılar yapılmaktadır göçe zorlanmaktadırlar çoluk çocuk anne baba. Yaşlılar.,Gençler. Ülkelerini terk edip yaşamak ve ayakta kalabilmek için Türkiye ye kaçmaktadırlar.
Suriyelilerin Türkiye ile bağlantı kurduğu ve Suriyelerin Türkiye ye açılan tek yardım kapısı, EL Kaidenin eline geçti peki şimdi nasıl insani yardımlar ulaşacak nerde batılı dostlarımız, nerde İslam ülkeleri, nerde birleşmiş milletler bu insanlık ayıbına bir dur diyecek ülke yokmu Bizler bu bölgede yaşıyoruz Suriyelilerin sorunlarını ancak bizler biliriz çünkü her gün bu zulmü ve mağduriyeti bizler gözümüzle görmekteyiz. Suriye deki insanlık dışı uygulamalar ne zaman bitecek. artık bir insan gibi düşünmeyi ne zaman birleşmiş milletler, batı görecek, inanın artık Akçakale ilçesi iki katı nüfusu oldu. Afad olsun. kızılay olsun. Kaymakamlık olsun ve Belediye olsun gecesini gündüzüne katmış mülteci insanlara. İnsani yardım ve dramları ile uğraşmaktadır.

Fakat geçen her gün Suriyeli insanların yok olmasına neden olmaktadır.

Bu sessizliğe dur demenin zamanı gelmedimi,

Artık yeter kim olursa olsun burada ölenler İNSANDIR İNSAN


Bu Yazıyı Paylaşın:


Yorumlar (0):

Yorum Ekle


Adınız Soyadınız*

E-posta Adresiniz*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 


COŞKUN ATAN Diğer Yazıları

16 Ekim 2014 - KIRK HARAMİLER
22 Haziran 2012 - Akçakale Cezaevi Açılsın
03 Mayıs 2012 - Şanlıurfa Spor İçin El Ele Verilim
02 Mayıs 2012 - Şanlıurfa Spor İçin El Ele Verilim
Üye Paneli
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
2019 BELEDİYE SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

AK PARTİ
CHP
MHP
İYİ PARTİ
BDP
DİĞER

Sonuçlar
En Çok Okunan
Sayfalar
Video Galeri
En Çok Yorumlanan
Foto Galeri
Radyo

Takvim
Bugünkü Gazeteler
Facebook Beğen

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Anasayfa | Sohbet Odasi
CH