harranajans
 
Ana Sayfa > Site Yazarları

Numan Aladağ - harranajans
Güzellik Reçeteleri
25 Ekim 2014 - 1268 okunma

DEĞERLİ OKUYUCULAR! 
Sağlıklı ve güzel bir yaşam sürdürmeliyiz, her gün en az 7-9 saat uyumalıyız, hafta da en az 3-4 gün temiz havada 50' şer dakikalık yürüyüşler yapmalıyız.
 
Bayanlar iyi bilmelidirler ki ''Herkes layık olduğu cilde sahiptir.'' Ciltte kullanılan kimyasal içerikli kozmetikler ağrı kesici bir ilaç gibi olduklarının bilincinde midirler? Bu kozmetikler güncel güzellik sağlar ve ertesi gün tekrar ağrı kesici gibi kullanmalısınız. Vicdan muhasebesi yapan bir doktor ağrı kesici zaruri olmadıkça yazmaz ve hastalığı tedavi edici reçeteler yazar. Bir örnek verelim: Vicdan muhasebesi yapan bir hekim, mümkün olduğu kadar hastasına ilaç yerine geçen sebze, meyve ve diğer faydalı besinleri tüketmek için reçeteler yazar. Gerçek güzellik, ve tazelik, doğal ve lif oranı yüksek beslenmelerle sağlanabilir. 
 
Bir bayanın güzel ve pürüzsüz bir cilde sahipsiz olması kan yapıcı besinlerin tüketilmesiyle sağlanır. Günlük aldığımız gıdaların birleşiminde yeterli demir almakla kanımızı zenginleştirebiliriz. Kükürt içeren gıdalar tüketildiğinde, kanda ki mikroplar barınmaz ve kan temizlenir. Kanın temizlenmesi demek güzel bir cilde sahip olmak demektir. 
 
23-63 Ekseninde ikamet edenler başta olmak üzere, Elazığ ve Şanlıurfa da Basur hastalığı yaygındır. Üzülerek ifade edeyim ki, 23-63 ekseni Türkiye de en çok lif oranı sebze ve meyve yetiştirilmeye uygun olduğu halde ne yazık ki, Cenab-ı Allah' ın bu nimetinden yeterince faydalanılmıyor ve böylece basur ve diğer hastalıklar çemberi genişliyor. Elazığ da eğitimci Ahmet Balıbey, Şanlıurfa da Harran belediye başkanı Mehmet Özyavuz'un lif oranı yüksek sebze ve meyvelerin yetiştirilmesi ve insanların bu ürünleri tüketerek, güzelliğini ve sağlığını koruyabilmek için, tasarruflarındaki her türlü imkanı kullanacaklarını belirttiler.
 
Şanlıurfa ve Elazığ da tarımın modernleşmemesinin bir sebebi de, tarih tarafından da onaylamış olan, Türk halkına daima düşman muamelesi yapan yabancı sermayeli finans kurumlarıdır. Örneğin, kredi alan vatandaştan dosya masraflarının iadesi için başvuran vatandaşa tam bir zulüm edercesine oyalıyorlar. Finans kurumlarının bu uygulamaları insanda güzellik diye bir şey bırakmaz. Onun için çalışacağınız finans kurumu, hangi ülke ve sahipleri kimdir diye, ileride psikoloji ve güzelliğinizin bozulmaması için iyi araştırmalısınız. 
 
Bazı finans kurumları intikam alıyormuş gibi, Rum ve Ermenilerin Türk Halkına tarihte yaptıklarının aynısını, sessiz sedasız işi ekonomik terör uygulayarak götürüyorlar. Düşmanınız varsa, onları daima borçlandırmaya ve lüks tüketime teşvik ederseniz, savaşsız düşmanınızı mağlup etmişsiniz demektir. 
 
Değerli okuyucular: Finans kurumlarının güzellikle ne ilgisi var, bu adam niye bunu yazdı diye düşünebilirsiniz. Verdikleri kredi sanki bedeva imiş gibi dalıyoruz, sonra da stres ve çeşitli hastalıklarla kaşılaşıyoruz ve böylece güzellik diye bir şey de kalmıyor. Finans sektöründe kredi almak stres demektir. Stressiz bir hayat için, konomik terör örgütlerine dikkat etmeliyiz! Unutulmamalıdır ki, stres kabızlık demektir, kabızlık da bütün hastalıkların kapısını açan anahtar demektir.
 
Her gün yeterince lif oranı yüksek sebze ve meyve (Armut, Kayısı, Elma, Mandalina kabuğu, Narenciye, Kereviz, Biber, Pırasa, Maydanos-Nane, Yerelması, Avokado ve diğer sebze ve meyveler.) tüketildiği takdirde, bağısraklar düzenli çalışır ve kan mikroplardan temizlenir. Cildinizin sağlıklı olmasını istiyorsanız; ilk önce kabız olmamaya dikkat etmelisiniz! Kabızlık hastalıkların anahtarıdır. Dikkat ederseniz sürekli kabız olanların kanı temiz olmaz, ciltleri güzelliğini kaybeder ve yüzleri sivilcelerle dolar.
 
Değerli okuyucular: Güzel ve pürüzsüz bir cilde sahip olma ve güzelliğinizi muhafaza etmek istiyorsanız, aşağıda ki reçeteyi üç haftalık kür halinde yapınız.
 
 REÇETE 1Malzeme: 1- 100 Gram ıspanak, 100 Gram havuç, 100 Gram yaprak veya baş kereviz, 100 Gram maydanoz, 100  Gram taze Zencefil, üç litre su
Hazırlanışı: Malzemeleri iyice yıkayıp doğrayıp orta derece ateşte kaynatılır ve kaynamaya başladıktan on dakika daha kaynatıp indirdikten sonra üzerini örtüp 20-30 dakika demlemeye bırakıp, süzüldükten sonra 4 adet limon suyu ve bir çay kaşığı tuz ilave edip cam kavanozlara koyun.
Kullanılışı:  Sabah, öğlen ve akşam yemekten önce aç karnına birer su bardağı içilir. 
Şifası: Hazırladığınız bitki suyu, vücudun demir ve kükürt ihtiyacını sağlar, vücuttaki fazla suyu atarak kilo almanızı önler.

REÇETE 2Malzeme: Pırasa, Süt. Hazırlanışı: Çiğ pırasa sıkılıp suyu çıkarılır, aynı miktarda çiğ süt ile pırasa suyunu karıştırıp yüzünüzdeki sivilceli bölgelere pamukla sürünüz, yüzünüzdeki sivilce lekelerinin nasıl iyileştiğine hayret edeceksiniz. 
NOT: 1- Kesinlikle pastörize ve işlenmiş süt olmayacak. 2- reçetelerle ilgili soru ve önerilerinizi sitemizle paylaşabilirsiniz.

Cennet Vatanımızı bizlere kanları ve canları pahasına miras bırakan Vatan şehitlerimizi ve Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Ordularımızın başkomutanı Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ü, silah arkadaşlarını ve değerli okuyucularımızın atalarını rahmetle, Gazileri minnetle anıyor. Hastalara acil şifalar diliyoruz.
 
 
ÖZDEYİŞLER
1- Sizleri şifaya kavuşturacak öneriler, ikna olma sürecinin hızını arttırır. (Numan Aladağ)
2- Bir keresinde hastalıklardan acı çektiğimiz gibi, şimdi de kanunların getirdiği hastalıkların acısını çekiyoruz. (Numan Aladağ)
3- Borç, insanı hakiki esir haline getirmeye kafi bir sebeptir. (Duke Of Wellington)
4- Sevdiklerinizle daima iletişim halinde olursanız, hem sağlık, hem de güzelliğiniz olur. (Numan Aladağ)
5- Güven duyma duygusu, sağlıklı yaşamda önemli katkıları olacaktır. (Numan Aladağ)
6- Borcu olmayan güzeldir, kabız olmadan yaşayan mutludur. (Numan Aladağ)
7- Borç, köle olmanın başlangıcıdır. (Victor Hugo)

Bu Yazıyı Paylaşın:


Yorumlar (0):

Yorum Ekle


Adınız Soyadınız*

E-posta Adresiniz*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 


Numan Aladağ Diğer Yazıları

24 Ekim 2016 - Borneo Adasından Gençlik sırları
20 Haziran 2016 - Zulüm ve Sonuçları‏
05 Şubat 2016 - Cumhuriyetin kuruluşu ile atılan Milli temel‏
28 Ocak 2016 - İmanın Şifalı Armağanları‏
26 Ocak 2016 - Şifalı Armağanlar
04 Ocak 2016 - Nezleli Bronşitte pratik çözüm‏
13 Aralık 2015 - Prostat İçin Şifalı Armağanlar
08 Eylül 2015 - 1 Kasım'ın Stratejik Önemi‏
02 Ağustos 2015 - Milli Temel ve sorumluluk‏
24 Temmuz 2015 - Astım hastalığı kader olmasın‏
21 Temmuz 2015 - Sinüzit hastalığına şifa
15 Temmuz 2015 - Bayramınız Bayram Olsun‏
11 Haziran 2015 - SEN ÜNLEM...‏
18 Nisan 2015 - Recep ayının fazileti‏
15 Nisan 2015 - Elazığ-Şanlıurfa da kararlılık‏
09 Nisan 2015 - Zulüm Sadece Kırbaçla Olmaz‏
03 Nisan 2015 - Barsak İltihabı-Kolit Tedavisi‏
16 Mart 2015 - 18 Mart Zaferi ve küresel gerçek‏
11 Mart 2015 - 23-63 Ekseninde Ermenile
23 Aralık 2014 - Dengeli yaşam‏
05 Aralık 2014 - Jet hızı ile sonradan görmeler‏
29 Kasım 2014 - Vicdan ve Hakka bağlılık‏
27 Kasım 2014 - Bronşit için Şifalı Armağanlar‏
08 Ekim 2014 - ''Sağlık da Denge Ekmekle Başlar''‏
24 Eylül 2014 - Milli Beraberliğiniz İlacınız Olsun‏
13 Eylül 2014 - Seçim borsası nasıl kazandırıyor?‏
05 Eylül 2014 - Düşüncenin ana dokusu ve eğitim‏
26 Ağustos 2014 - Borneo Arasından şifalı armağanlar‏
22 Ağustos 2014 - Allah korkusu ve sorumluluk
20 Ağustos 2014 - Şeker Hastalığı ve E vitamini‏
14 Ağustos 2014 - Raf Terörü İş Başında Maliye seyir halinde‏
09 Ağustos 2014 - Vatana Bağlılık‏
07 Ağustos 2014 - Ekmeğimize Dikkat!‏
03 Ağustos 2014 - MUTLULUK PEHRİZİ
26 Temmuz 2014 - Mü'minlerin Bayramı‏
21 Temmuz 2014 - Ramazan Mevsimine Veda Ederken‏
17 Temmuz 2014 - İslamiyete göre İdarecilik‏
01 Temmuz 2014 - Allah'ın Emirlerine İtaat‏
27 Haziran 2014 - Teravih namazı ve sağlığımız
22 Haziran 2014 - Ramazan Mevsimi ve Huzurumuz‏
09 Haziran 2014 - Ey Türk Gençliği!
04 Haziran 2014 - Fırat ve HBB'nin önemi
30 Mayıs 2014 - sabır ve dedikodu psikolojisi
28 Mayıs 2014 - Prostat tedavisi ve yaz sezonu
Üye Paneli
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
2019 BELEDİYE SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

AK PARTİ
CHP
MHP
İYİ PARTİ
BDP
DİĞER

Sonuçlar
En Çok Okunan
Sayfalar
Video Galeri
En Çok Yorumlanan
Foto Galeri
Radyo

Takvim
Bugünkü Gazeteler
Facebook Beğen

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Anasayfa | Sohbet Odasi
CH