harranajans
 
Ana Sayfa > Site Yazarları

Mustafa Güçlü - surmelim_1980@hotmail.com
Bazı İhanet Şebekelerin Yaptığı Faaliyetler, Akçakale'ye Mal Edilemez.
18 Temmuz 2012 - 1950 okunma

Son zamanlarda Akçakale de ALLAH'ın ve T: C: 'nin yasakladığı yüz kızartıcı faaliyetler meydana gelmektedir.

Akçakale halkı olarak acaba bunun sebebi nedir diye hiç araştırdık mı? Bu çirkin olayların Türkiye ve Şanlıurfa’da meydana gelmesinin sebebi, büyük alışveriş merkezleri, lüks tüketim ve tembelliğin ta kendisidir. Akçakale de destekleme ve ürün hasat’

ın da ikişer ay biraz bolluk ve bereket, ondan sonra tefecilere, bankalara ve yüz kızartıcı faaliyetler hız sürmektedir.                       

 

İtimat kazanmanın en belli başlı yolu, ona layık olmaktır. İtibar kazanmanın en büyük elemanı, karakterdedir. Aynı şey, sizi değerlendirip itimadı kazanmanın en büyük alimidir. Bir insanı gerçekten tanımak mı istiyorsunuz? Onun, alışkanlık ve ilgilerine eğiliniz, onları öğreniniz. Alışkanlıklarımız, ilgilerimiz kişilik yapımızın temel öğelerinin belirtilerdir. Yaşantımızı biçimlendiren tepkilerimizin, tümü, bunlarla bütünleşir.

 

Çok kez kişilerle ilgili yargılarda bulunur, başkalarını tanımlamaya girişirken, günlük ilişkilerimizle edindiğimiz değişik, çok kez de birbirleriyle çelişik davranışları ele alırız. Bunlardan sonuçlar çıkarıp kişilerin gerçek değerlerini, değersizliklerini belirtmeye çalışırız. Bu yol yetersiz, aldatıcıdır. Karşılıklı ilişkilerimize bağlı davranışlarımızın çoğunda sürekli olmayan, koşullara göre sık sık değişen tepkilerimiz vardır. Değişken davranışlardan genel sonuçlar çıkarıp kişilikle ilgili yargılara varmak geçerli yol değildir. Değişmeleri de bir değişmezlik olarak görmedikçe bu böyledir.

Alışkanlıkları değiştirmek en güç uğraşlardan birisidir. Bunu başarmak kendi nefsimizi yenmektir. Kişinin kendisini yenmesi başarıların en güçlüsü ve yücesidir. Orduları yenenlerden değil, kendilerini yenenlerden korkmalıdır. Bir orduyu yenen güç, başka bir orduya yenilebilir. Kendisini yenen, tüm doğal ve toplumsal engelleri yıkacak gücü kendisinde görebilen kişidir ki, böylelerinden korkulur. Beğenilir, alkışlanır. Her soydan övgüye değerler. Bu yönleriyle bir dev insanlardır. Bu nedenle, ilgi ve alışkanlıkların üzerine gidebilmek büyük güç ve İman kuvveti ister. Ama kişiliğimize katmak gerektiğini saptamak, kişiliğimizi değiştirmede ön girişim olması gerekir.

 

Bir düşüncesi ve vicdanı olduğu, hürriyete bağlandığı, daima iyiye ve ALLAN’dan korktuğuna, kabiliyetli olduğu, sulhu özlediği, ALLAH'ın ve T.C Kanunlarının yasaklarına teşebbüs etmeyen, onurlu, şerefli ve varlıkların daima en mükemmeli olmaya layıktır.

 

Bazı ihanet şebekelerinin yaptığı faaliyetler, Türkiye ve Akçakale'ye mal edilemez. Akçakale halkı olarak, bu mübarek günlerde bu tür faaliyetleri gördüğümüz zaman ALLAH yoluna sım sıkı sarılarak bu yüz kızartıcı faaliyetlerin son bulması için dua ve İMAN mücadele edeceğiz. ALLAH bir daha bu tür faaliyetleri yapanlara fırsat vermesin, ıslah etsin

 


Bu Yazıyı Paylaşın:


Yorumlar (0):

Yorum Ekle


Adınız Soyadınız*

E-posta Adresiniz*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 


Mustafa Güçlü Diğer Yazıları

15 Ocak 2014 - İSTATİSTİKLER VALİ KAZANIR DİYOR
28 Ocak 2013 - Bu Ne Cüret Sayın Yalçınkaya?
02 Mayıs 2012 - Bunlardan En Sonuncusu Olmak İçin Allaha Dua Edin
25 Mart 2012 - Aynı Tas Aynı Hamam Sürecinde Hikmet Başak mı Naif Başak mı Yoksa Hiç Biri mi?
25 Mart 2012 - Aynı Tas Aynı Hamam Sürecinde Hikmet Başak mı Naif Başak mı Yoksa Hiç Biri mi?
Üye Paneli
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
2019 BELEDİYE SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

AK PARTİ
CHP
MHP
İYİ PARTİ
BDP
DİĞER

Sonuçlar
En Çok Okunan
Sayfalar
Video Galeri
En Çok Yorumlanan
Foto Galeri
Radyo

Takvim
Bugünkü Gazeteler
Facebook Beğen

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Anasayfa | Sohbet Odasi
CH