harranajans
 
Ana Sayfa > Site Yazarları

Numan Aladağ - harranajans
1 Kasım'ın Stratejik Önemi‏
08 Eylül 2015 - 1051 okunma

Ey Büyük Türk milleti! 
Yüce Türk İslam alemi'nin Huzur ve mutluluğu için, Dağlıca da canlarını feda ederek şehit olup, hakkın rahmetine kavuşan Vatan evlatlarını rahmet, Gazilerimizi minnetle anar. Ruhları Şad, Mekanları Cennet Olsun
Acımız büyüktür.
 
Ey İslam alemi! 
Vatan şehitleri ve atalarımız için, aşağıdaki duaları okumayı alışkanlık haline getirelim:
''İnna lillahi ve inna ileyhi raciun. Ve inna Rabbina lemunkalibune, Allahümmek 'tübhü indeke fil muhsinine vec'al kitabehu fil illiyyin. Vehlufhu fi ehlihi fiğabirine vela tahrimna ecrehu vela teftinna ba'dehu.'' (Biz Allah'tan gelmiş ve Allah'a gidiyoruz. Ve biz ahirette yine O'na dönücüleriz.)
''Rahmehullah'' (Allah, O'nu merhamet etsin.)
''Gafarallahu'' (Allah, O'nu afvetsin.)
''Allahümmağfir leh'' (Allah'ım, O'nu afvet.)
''Allahümmerhamhu'' (Allah'ım, O'na merhamet et.)
''Allahümmeltuf bihi'' (Allah'ım, O'na lutuf ile muamele et.)
 
NOT: Yüce Türk İslam alemi olarak, ''Başın sağ olsun!'' demek yerine, yukarıda yazılanlardan birini veya hepsini de söylemek, şehitlerimizin ve atalarımızı rahmetle anmak daha faydalı olur.
 
Değerli Mü'minler:
Milli sorumluluk taşımayı üstlenmeye aday olan insanda kişisel namus kadar sosyal ve Milli namus da bulunmalıdır.
 
Artık sabit olmuştur ki, şerefli insanları baskılar nasıl yenemezlerse; haysiyetli devletlere de sanayi ötesi toplum ülkeleri kumanda etme cesaretini ve gücünü kendilerinde bulamazlar.
 
Bir ülkede kayıt dışı ekonomik hareketlilikler kontrol altına alınamıyorsa , o ülkede her türlü haram, yasa dışı faaliyetler, anarşik tereör (Vatan hainleri) yabancı sermaye'nin, gıda, finans ve iletişim sektörlerine dayalı ekonomik terör cirit atacaktır. Maliye Bakanı Mehmet ŞİMŞEK; ''Yolsuzluk yapanın Allah belasını versin'' ne kadar isabetli ve yerinde bir özdeyiştir. Bu özdeyişe, ''Yolsuzluk yapana göz yumanın da Allah belasını versin'' ilave edersek tam biri birini tamamlamış olmaz mı?  
 
Bir siyasi parti genel başkanı, kayıt dışı ekonomi ve haram işlerle uğraşanları Milletvekili adayı olan kişileri, seçilecek sıralamaya koyarsa o parti genel başkanına güvenip vatansever olduğundan bahsedebilir misiniz?                                     
 
Bunun için de önce dünyayı ve insanlığın sorunlarını isabetle teşhis etmek ve sonra bu sorunların kendi Vatanımızda, kendi insanımıza göre nasıl çözülebileceğini iyi bilmek ve nihayet bu yola cesaretle girmek gerekiyor.
 
Bir toplum, gerçek politikacıyı entrikacıdan ayıramıyorsa, partiler ve Parlamento entrikacıyı politikacı ile bir tutuyorsa, orada siyasi sıkıntıların önüne geçilemez ve fazilet mücadelesi çok güç olur. 
 
Yüce Türk Milleti olarak iyi bilmeyiyizki, bugün yaşanan Vatan şehitlerinin acısı ve diğer ters tutum böyle sürüp giderse, henüz tam yerleştiremediğimiz; bütün gerekleriyle halen gerçekleştiremediğimiz iktisadi ve siyasi demokrasimizi soysuzlaşmaktan, para dağıtarak Milletvekili sıralamalarında seçilebilecek sırada yer almaya çalışan politikacıyı güvensizlik ve itibarsızlıktan kimse kurtaramaz.
 
Türk toplumunun iç huzursuzluğu, kişisel çıkarların Milli çıkarlarla çatışmasından ve buna Politika hayatında arka çıkılmasından ileri geliyor.
 
Öte yandan, ihanet şebekesi dış güçlerin üzerimize çok ciddi hesaplar yapılırken, içerideki maddiyata özen gösteren uzantıları aracılığı ile bu hesapları kolaylaştıracak bir çekişmenin sorumsuz dönemine girildiğinin endişesini taşıyorum!
 
Demekki dış hainlere karşı haysiyetli, Milli menfaatlerimizi zedelemeyen ve Milli egemenliğe gölge düşürmeyen, şahsiyetli ve vicdan muhasebesi ahlakına sahip bir Politika güdülmesi şarttır.
 
20'ci asrın ilk yarısı, petrol, ikinci yarısı ise plastik devri olmuştur. 21'ci asır ise protein (Temel gıda) devri olacaktır. Sanayi ötesi toplum ülkelerinin, dünya gündeminde yaşanan olayların başındaki, asıl kavga, protein sorunlarını teminat altına alma kavgası olduğunu unutmayalım!
 
23-63 Ekseninin en stratejik içesi Akçakale de, 05/Eylül Cumartesi günü, Vatan hainleri tarafından evlatlarımızı şehit edenlere karşı tepki yürüyüşü yapıldı. Havaların sıcak olması ve en yoğun iş sezonu olmasına rağmen bu yürüyüşe yaklaşık üç bin (3 000) kişi katılmıştır. Allah'a binlerce defa şükürler olsun ki, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşu ile beraber, Akçakale'mizde (Harran Ovası) atılan Milli temel, sağlamlılığını, iç ve dıştaki bölücü Vatan hainlerine karşı bir kez daha kanıtlamıştır. 
 
1 KASIM MİLLETVEKİLİ SEÇİMİ
Ey Siyasi parti genel başkanları! 1 Kasım seçiminde, Milletvekili olmaya aday adayı olanların seçilecek sıralamada yer vermeden önce, Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.)'in buyurduğu bu üç hadis-i şerifi okuyup ve sadakatla Müslümanım, riyakar değilim diyebiliyorlarsa, Milletvekili olacak olanları ona göre sıralamaya koymalıdırlar. HADİS-İ ŞERİFLER: '1- ''Bir zalim olduğunu bile-bile birisine yardın eden kişi, gerçekten de Müslümanlıktan çıkmıştır.''2- Kim bir zalime yardım ederse Allah o zalimi ona musallat eder. 3- ''Kötü kişiyi anmaz kötülüğünü söylemezseniz halk nereden bilecek onu? Kötü kişiyi kötülüğü ile anın da halk, ondan çekinsin.'' buyuruyor.
 
Siyasi parti genel başkanları, Elazığ- Şanlıurfa gösterecekleri adaylar çok ama çok önemlidir. Elazığ da bazı siyasi partilerin Milletvekili çıkarması, 23-63 Ekseni için stratejik önem taşımaktadır. Sanayi ötesi toplum ülkelerinin hedefinde Elazığ-Şanlıurfa'lılar'ın Milli duyguları zayıflatıp, tasarladıkları hedeflerine varmak olduğunun bilincinde olmalıdırlar! 
 
Elazığ-Şanlıurfa da, Cumhuriyetin kuruluşu ile beraber atılan Milli temellerin sağlamlığını korunmasındaki kararlılıklarında daha da sağlam olduğunu, iç ve dıştaki bölücü Vatan hainlerine 1 Kasım da, göstermemiz gerekir. Hangi parti ruhunda Vatan sevgisini taşıyıp Allah'a inanan adayları gösteriyorsa o partiye oy verilmelidir. Örneğin: Adam aşırı dindar ve Vatan severim diye kamuoyuna mesaj veriyor, sonrada Cenab-ı Allah'ın ve Türkiye Cumhuriyeti kanunlarının yasakladığı haram işlerde cirit atarak ön planda yürüyor. İşte bu faaliyetler riyakarlığ'ın ta kendisidir. Büyük Türk Milleti olarak, bunlara dikkat etmemiz gerekir! Bu riyakarların işledikleri yüz kızartıcı pisliklere ortak olup, günahkar olmayı istemiyorsanız, elinizi vicdanınıza koyup oyunuzu öyle kullanın. Partilerden daha önemli, Vatan sever ve Vatan haini olanlara dikkat edilmelidir! Şanlıurfa da iki stratejik köprü vardır: Siverek ve Akçakale köprüleridir. Her iki köprüde de Allah korkusu ve Vatan sevgisi olan adayların seçilebilecek sıralarda yer alması gerekir.
 
EY YÜCE TÜRK MİLLETİ
Toplumla ilgili bir ülküsü olmayan; Vatanı, milleti, devleti hiçe sayarak yalnız bencillik için mevkinin, şöhretin, paranın ya da bir insanın peşinde gidenler, bu yolda bir süre aldatıcı başarılar da sağlayabilirler. Fakat sonunda böyle kişilerin, ot'un ve et'in arkasında yok olan yaratıklardan ciddi bir farka sahip olmadan göçtükleri hazin bir gerçektir. Bu değirmen böylesine pek çok insan öğütmüştür ve öğütecektir.
 
Bu itibarla gerçek politikacı milletini, Vatanını, devletini her şeyin üstünde tutan, Vatanın ana sorunlarına sadakat ve samimiyetle çözüm çareleri arayan ve bunları, gerçekleştirme mücadelesinden çekinmeyen insandır.
 
Sanayi ötesi toplum ülkelerinde demokrasi politikanın vasıtası partiler, ortak varlığı Parlamento ve yapıcı gücü Hükümettir.
 
Öyle ise gerçek Politikacı, vicdan muhasebesi yaparak, herkesten çok örnek adam olmak zorundadır.
 
Cümle Vatan şehitlerini, Cumhuriyetimizin kurucusu M. Kemal Atatürk'ü rahmetle, Gazileri minnetle anar. Hastalara şifa-i şerifler dileriz.

Cenab-ı Allah, Yüce Türk İslam alemini emrettiği şekilde, Allah'a inanıp ruhunda Vatan sevgisini taşıyan ve vicdan muhasebesi yapan cümle  Vatan severlerin, Vatana hizmet etmesini nasip etsin. 
 
Hadiş-i şerifler kaynakçası: Hz. Muhammed ve hadisleri. Abdulbaki Gölpınarlı Kasım 1964
 

Bu Yazıyı Paylaşın:


Yorumlar (0):

Yorum Ekle


Adınız Soyadınız*

E-posta Adresiniz*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 


Numan Aladağ Diğer Yazıları

24 Ekim 2016 - Borneo Adasından Gençlik sırları
20 Haziran 2016 - Zulüm ve Sonuçları‏
05 Şubat 2016 - Cumhuriyetin kuruluşu ile atılan Milli temel‏
28 Ocak 2016 - İmanın Şifalı Armağanları‏
26 Ocak 2016 - Şifalı Armağanlar
04 Ocak 2016 - Nezleli Bronşitte pratik çözüm‏
13 Aralık 2015 - Prostat İçin Şifalı Armağanlar
02 Ağustos 2015 - Milli Temel ve sorumluluk‏
24 Temmuz 2015 - Astım hastalığı kader olmasın‏
21 Temmuz 2015 - Sinüzit hastalığına şifa
15 Temmuz 2015 - Bayramınız Bayram Olsun‏
11 Haziran 2015 - SEN ÜNLEM...‏
18 Nisan 2015 - Recep ayının fazileti‏
15 Nisan 2015 - Elazığ-Şanlıurfa da kararlılık‏
09 Nisan 2015 - Zulüm Sadece Kırbaçla Olmaz‏
03 Nisan 2015 - Barsak İltihabı-Kolit Tedavisi‏
16 Mart 2015 - 18 Mart Zaferi ve küresel gerçek‏
11 Mart 2015 - 23-63 Ekseninde Ermenile
23 Aralık 2014 - Dengeli yaşam‏
05 Aralık 2014 - Jet hızı ile sonradan görmeler‏
29 Kasım 2014 - Vicdan ve Hakka bağlılık‏
27 Kasım 2014 - Bronşit için Şifalı Armağanlar‏
25 Ekim 2014 - Güzellik Reçeteleri
08 Ekim 2014 - ''Sağlık da Denge Ekmekle Başlar''‏
24 Eylül 2014 - Milli Beraberliğiniz İlacınız Olsun‏
13 Eylül 2014 - Seçim borsası nasıl kazandırıyor?‏
05 Eylül 2014 - Düşüncenin ana dokusu ve eğitim‏
26 Ağustos 2014 - Borneo Arasından şifalı armağanlar‏
22 Ağustos 2014 - Allah korkusu ve sorumluluk
20 Ağustos 2014 - Şeker Hastalığı ve E vitamini‏
14 Ağustos 2014 - Raf Terörü İş Başında Maliye seyir halinde‏
09 Ağustos 2014 - Vatana Bağlılık‏
07 Ağustos 2014 - Ekmeğimize Dikkat!‏
03 Ağustos 2014 - MUTLULUK PEHRİZİ
26 Temmuz 2014 - Mü'minlerin Bayramı‏
21 Temmuz 2014 - Ramazan Mevsimine Veda Ederken‏
17 Temmuz 2014 - İslamiyete göre İdarecilik‏
01 Temmuz 2014 - Allah'ın Emirlerine İtaat‏
27 Haziran 2014 - Teravih namazı ve sağlığımız
22 Haziran 2014 - Ramazan Mevsimi ve Huzurumuz‏
09 Haziran 2014 - Ey Türk Gençliği!
04 Haziran 2014 - Fırat ve HBB'nin önemi
30 Mayıs 2014 - sabır ve dedikodu psikolojisi
28 Mayıs 2014 - Prostat tedavisi ve yaz sezonu
Üye Paneli
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
2019 BELEDİYE SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

AK PARTİ
CHP
MHP
İYİ PARTİ
BDP
DİĞER

Sonuçlar
En Çok Okunan
Sayfalar
Video Galeri
En Çok Yorumlanan
Foto Galeri
Radyo

Takvim
Bugünkü Gazeteler
Facebook Beğen

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Anasayfa | Sohbet Odasi
CH