Bugün, 25 Temmuz 2024 Perşembe

Abdullah Akkurt


Karşılıksız hizmetin muhteşem abidesi `Kaymakam Bey`


Karşılıksız hizmetin muhteşem abidesi 'Kaymakam Bey'

Harran ilçesine atanan ve kısa sürede yaptığı ve yapmayı hedeflediği çalışmalarla ilçede halkın sevgisini kazanan özellikle fakir, kimsesiz, garip kimseler için adeta umut kapısı haline geldi.

Tarihi asırlara dayanan, Peygamberlere ev sahipliği yapan, tarihi güzelliklerle adını Dünya’ya duyuran Harran ilçesine atanan ve Harranilçesinde kısa sürede halkın umut kapısı haline gelen Harran ilçe kaymakamı M. Selami Yazıcı göreve başladığı ilk günlerde Harran ilçesinde sel felaketi yaşanmış ve kaymakam bey gece gündüz çalışmaları yakından takip ederek yaraları kısa sürede sarmıştı.

 

Köy muhtarları ile bir araya gelerek Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından yapılacak yatırımlara ilişkin değerlendirmeler yapan Kaymakam Yazıcı Bu tür toplantıları periyodik olarak gerçekleştirip, ihtiyaca göre malzemeler alınmaktadır. Köylerde de vatandaşın destekleri ile sorunların ortadan kaldırmayı hedeflemektedir.

Harran merkez ve köylerde olan taziye ziyaretlerine zaman ayırarak vatandaşların üzüntülerini paylaşmaktadır.

Eğitim konusunda da duyarlı olan Harran ilçe kaymakamı M.selami Yazıcı okulları ziyaret ederek Harran da eğitimin kalitesini yükseltmek ve daha iyi yerlere taşımak için elinden geleni yapmaktadır.

Bu yıl maddi durumu iyi olmayan ve Harran sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfında dosyası olan dar gelirli 1000 aileye toplam 500 ton kömür yardımında bulundu.

Harran ilçe kaymakamı M. Selami Yazıcı komşu ülke Suriye’de yaşanan olaylar sonucunda Türkiye’ye sığınan mülteciler için Harran ilçesinde kurulmakta olan konteynır kent çalışmalarını yakından takip etmektedir.

 

Harran ilçe Kaymakamı M.Selami Yazıcı’nın bu çalışma temposu ile Harran kısa sürede çok iyi yerlere gelir. Diye düşünüyorum.