Bugün, 28 Eylül 2021 Salı

Numan Aladağ


Borneo Adasından Gençlik sırları


Yıl Haziran-1995 Borneo adası-Balkpapan şehri: Balıkpapan şehrinde Uygur Türklerinin ikamet ettiği köyler de kendilerini ziyarete gittim. Ziyaret esnasında 80 yaşlarında olan bazı soydaşlarımız, 60-65 yaşında görünümü vardı. Bu gençliğin sırrı nedir sorduğum da? Sevgili soydaş misafirimiz Numan! Eğer not alma imkanın var ise bazı tarifleri seninle paylaşıp, Türk Milleti ile paylaşırsın. 84 Yaşında ki Mutlukhan Dikalay isimli bir amca, genç kalma ve yaşlanmayı geciktiren reçeteleri benimle paylaştı.

 

REÇETE:

Malzeme: 1- Dört kilo siyah üzüm. 2- 200 gram dolmalık çam fıstığı. 3- 60 gram tarçın. 4- 20- 25 Adet karanfil. 5- 350 Gram taze Zencefil. 6- 200 Gram Şanlıurfa fıstığı. 7- İki su bardağı Zerdeçal. 8- İki kilo süzme bal. 9- Bir su bardağı sızma Zeytinyağı.

Hazırlanışı: Taze Zencefil ince ince soyulup mutfak robotundan püre haline getirilip kaynamakta olan bir litre suyun içine atılıp, kısık ateşte 50 dakika kaynatılıp soğumaya bırakılır. Tane karanfilleri  havanda ezin. Taze siyah üzümleri iyice yıkayın, blender veya mutfak robotundan geçirin. Çam ve kabuksuz Şanlıurfa fıstığını birlikte toprak güveçte yakmadan orta derece de kavurun, kavrulan fıstıklar mutfak robotundan çekilerek, malzemelerin tümünü bir tencerede tahta kaşık ile iyice karıştırıp hava almayacak kavanozlara doldurulup buzdolabında muhafaza edin.

Kullanılışı: Kilosu 65-80 arası olanlar, aç karnına yemeklerden 30 dakika önce bir su bardağı, 80-100 arası olanlar, sabah akşam birer buçuk su bardağı içmelidir (Günde iki kere). Bu işleme Altı gün devam edilerek, beş gün ara verildikten sonra tekrarlanır. Hazırladığınız içecek, bitinceye kadar tarif edildiği seanslara devam edilir.

Siyah üzüm'ün kanser hastalıklarının tedavisinde ki faydaları modern tıp tarafından da onaylanmıştır. onun için, siyah üzüm tüketimi ihmal edilmemelidir.

 

NOT: Malzemeyi ikiye bölerek, yarısını hazırlayıp bittikten sonra diğer yarısını hazırlayabilirsiniz.

Şifası: Kanserle savaşır, kan yapıcıdır, kalp hastalıklarına, bronşite, boğaz ağrılarına, adet sancılarını azaltır. Cildinizi güzelleştirir. İktidarsızlığı, kabızlığı giderir.

NOT: Reçete'nin hazırlanması ile ilgili soru ve önerilerinizi, sitemizle paylaşabilirsiniz.

 

Uyarı! Bu reçeteyi kullanmadan önce, aile hekiminize baş vurarak kullanınız.

 

ÖZDEYİŞLER:

''Hastalanan bir kişi, helal kazanç ile beslenmediği zaman, yakalandığı hastalıklardan kolay kolay şifa bulamaz. Elde ettiği haram kazancı sahibine vermediği müddetçe: (Hafız Abdullah Aldır)

''Riyakarlar alim olunca Müslümanlıktan çıkar, Müslüman Türk Milleti de, cehaleti yenmedikçe sorunlar çıkar.'' (Feyzullah Değerli)

''Sağlık gayretin meyvesi, gayret ise mutluluk ve iradenin güçlü olma ifadesidir.'' (Numan Aladağ)

''Dünya işlerini (Parayı) ön planda tutan kişi, bir bardak su içindeki köksüz çiçekle farkı yoktur.'' (Numan Aladağ)

''Yerli sermaye ve üretimin en büyük düşmanı, ithal ürünlere ilgi göstermek ve tembelliktir.'' (Numan Aladağ)

''Hedefi olmayan bir insan tüketime özenerek, Vatan sevgisinden ve üretimden uzak kalır.'' (Numan Aladağ)

''Şifaya kavuşmanın gayesi, İradenizin kuvvetli olmanıza bağlı olduğunu biliyor musunuz?'' (Numan Aladağ)

 

Vatan Şehitlerini, T.C.'nin kurucusu M.K. ATATÜRK'ü, Rahmetle, Gazileri minnetle, Anar, Yaralılara acil şifalar dileriz.