Bugün, 28 Eylül 2021 Salı

Nuray OLGUNER


Harran temel’ini sağlamlaştırıyor


Kuzey Mezopotamya'nin kadim yerleşim yerlerinden biri olan tarihi ve dokusuyla ilgi odağı haline gelmektedir.
11. yüzyılda çok geniş yeşil ve verimli bir Mezopotamya şehri iken zamanla çölleşen ancak son zamanlarda Güneydoğu Anadolu Projesi sayesinde Mezopotamya'nın o eski verimli günlerine dönüş olmaya başlamış, tekrar verimli ve yeşil bir coğrafya halini almaya başlamıştır.
Tabi bu süreç bir anda olmadı. Yapılan düzenlemelerle birlikte Harran İlçemiz yeni görünümüyle birlikte güzelleşme yolunda önemli adımlar atmaktadır.
 Başta sayın İlçe Belediye Başkanımız Mehmet Özyavuz’a öncelikle teşekkürlerimi sunarım. Yapmış olduğu çalışmalarla birlikte Harran’ımızı daha güzel bir hale getirmektedir.
Bununla birlikte Yeni atanan Sayın Kaymakamımız Temel Ayca ise göreve başladığından beri önemli adımlar atmakta ve atom karınca gibi çalışmaktadır.
 Kendilerini yakın zamanda ziyaret edip güzel sohbetlerde bulunduk.
Ve yapmış olduğumuz sohbetler sırasında Harran ilçesine yapacağı projeler hakkında biraz bilgi sahibi oldum. Sayın Kaymakamız Temel Ayca’nın  düşüncelerinde güzel projeler yer almakta ve Harran’ımızı  daha iyi konumlara getirmek için kolları sıvamaya başlamıştır.
 Sohbet sırasında Kaymakam Temel Ayca’nın Harran İlçemizi daha güzel konumlarda görmek istediğini söylerken de gözlerindeki parıltıda bir o kadar güzeldi.
Ayrıca yollarımızın yapılması ve ışıklandırmalarımızın da gelmesiyle birlikte ilçemize çok güzel görünüme kavuşmuştur.
Geri kalan düzenlemeler ve yapılan turizm tanıtımlarına da gerekli çabaların gösterilmesiyle birlikte Dünya Kültür mirası arasında yerini alabilir. 
Sayın Kaymakamımız Temel Ayca bunları yapabilecek kapasiteye sahiptir.
Kaymakamımız  Harran’ımızı istediğimiz seviyeye ulaştırmak için var gücüyle çalışmaktadır. Bizlerinde elimizi taşın altına koyup desteklerimizi vermemiz gerekir.
 
Şimdiden, Sayın Kaymakamımıza yapmış olacağı başarılı çalışmalarından dolayı teşekkürlerimi sunarım.