Bugün, 25 Temmuz 2024 Perşembe

Abdullah Akkurt


30 Ağustos Ve Sorumluluğumuz


Ey Yüce Türk milleti! 

Yakın tarihimizdeki Kurtuluş savaşı, Yüce Türk milletinin dünyada eşine az rastlanan büyük ve anlamlı bir zaferidir. Bu mücadele, İman dolu göğüslerin kahramanca direnişleridir.
 
Zafer Bayramının 93 cü yılını kutlamakla şeref duyduğumuz zafer Bayramı'nın anlam ve önemini, bugünlerde daha iyi anlamaktayız. Yüce Türk İslam alemi olarak, birçok zafer kazandığımız Ağustos ayının son haftasını ''Zafer haftası'' olarak milletçe bir kez daha kutluyoruz.
 
Türk milleti için şehitlik ve Gazilik vazgeçilmez bir tutkudur. Yokluklar içinde en ağır şartlarda; üzerine saldıran düvele karşı, tarihte benzeri görülmemiş bir destan yazan Allah'a, Kur'an'a, Hz. Muhammed (s.a.v.)'e, Hadis-i şeriflere ve ay-yıldızlı şanlı Türk bayrağına inanan Yüce Türk İslam aleminin savaş meydanındaki Kahramanlığını ve azmini Başkomutan Gazi Mustafa Kemal, zafere çıkmamız: ''Kur'an-ı Kerim okumasını bilenler okuyarak önde yürüdüler, bilmeyenler ise, Kelime-i Şahadet getirerek arkada yürüdüler. İşte Türk askerindeki ruh ve İman kuvveti budur arkadaşlar. Zafere Milli ve dini duyguların birleşmesiyle ulaştık.'' diyor.
 
 
Kutsal topraklarımızı bizlere kanları ve canları pahasına miras bırakan Vatan şehitlerimizi ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, Kahraman Ordularımızın Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve cümle silah arkadaşlarını rahmet, Gazilerimizi minnetle anıyoruz. Nice Zaferlere.