Bugün, 28 Eylül 2021 Salı

İbrahim Taş


379 Bin 852 Kişinin Başkanı

Köşe yazarlarımızdan Gazeteci İbrahim Taş yazdı...379 Bin 852 Kişinin Başkanı


31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Eyyübiye Belediye Başkanlığına seçilen Mehmet Kuş; mütevazi, herkes tarafından sevilen, fakir fukarayı gözeten kıymetli bir başkandır. Bu cümleleri sarf ederken birilerinin gönlünü hoş tutmak için değil, Eyyübiye ’de ikamet eden, yapılan hizmetleri, gösterilen çabaları yerinde gören biri olarak yazıyorum.

379 Bin 852 Kişinin Başkanı

Mehmet Kuş; Türkiye İstatistik Kurumu’nun 2019 yılı verilerine göre toplam nüfusu 379 Bin 852 olan Eyyübiye ilçesine başkan seçildi. Her mahalleye, her kesime, merkez- kırsal ayrımı yapmadan elindeki bütün imkanları kullanarak, çalışıyor, çabalıyor.

Ne mi yaptı 379 Bin 852 Kişinin Başkanı?

Söz verdiği gibi

-Eyyübiye ’ye noter kazandırdı.

-Belediye’nin bütün birimlerini tek çatı altında topladı.

-Yeşil alan (park sayısını) arttırdı.

-Ramazan amca projesi ile fakir fukaraya el uzattı.

-Mevsimlik işçilerini unutmayarak, Niğde’ye kadar gitti.

-Doğalgaz projesinin mimarı oldu.

-150 dönümlük alanı kapsayan millet bahçesi kazandırdı.

-Dezavantajlı ailelerin çocuklarını unutmayarak eğitimleri için lazım olan 500 tablet projesini hayata geçirdi. Bunun yanında yol yaptı, parke taşı döşedi, işçilerin maaşlarına zam yaptı...

Başkan Kuş, Merhum Neşet Ertaş’ın dediği gibi Analar insan, biz insanoğlu sözünü öyle güzel benimsemiş ki, her fırsatta çat kapı ziyaretlerine giderek ilçedeki yetim, dul, ihtiyaç sahibi anaların dertlerine derman, yaralarına merhem olmak için çabalıyor.

Şimdi soracaksınız Eyyübiye’nin hiç mi eksiği yok?

Elbette vardır. 2014 yılında kurulan ve sadece 6 yıllık ömrü olan kalabalık bir ilçenin her zaman yeniliğe yeni şeylere ihtiyacı vardır. Yol eksiği, park eskiği, parke taşı eksiği içme suyu eksiği, halı saha eksiği vardır ve olacaktır. Bu kadar eksiğe rağmen yapılanları / yapılmaya çalışanları görmezden gelemeyiz….

İbrahim Taş