harranajans
 
Ana Sayfa > Yazarlarımız

ZAFER BAYRAMI VE BROKEN HİLL SAVAŞI
29 Ağustos 2016
YAZARIMIZ NUMAN ALADAĞ'IN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI İLE İLGİLİ GÜNDEM YAZISI
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

ZAFER BAYRAMI VE BROKEN HİLL SAVAŞI

Türk Milletinin bağımsızlığını temin eden ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun ilk müjdesi olan Büyük Zafer Bayramınız ve kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri gününüz Kutlu Olsun.
 
Türk Ulusu tarih boyunca var oluşunu, ruhunda taşıdığı Vatan ve Ay-Yıldızlı Bayrak sevgisini yaşattığı ve her şeyden üstün tuttuğu Kahraman Türk silahlı kuvvetlerine güveni ile başarmıştır. 
 
Bir devletin egemenlik ve hakimiyetinin söz konusu olduğu saha yani Vatan, kara, hava ve denizlerden teşekkül eder. Bu üç unsur için üç kuvvete lüzum vardır. Aynı hedefe yönelmiş kara, deniz ve hava kuvvetlerinin işbirliği, Büyük Türk Milletinin yenilmez gücünün sembolu (timsali), Türk özgürlüğünün devamı ve Türk yurdunun yücelme ve esenliğinin kalıcı teminatıdır. Bu üç kuvvetimizin  ateşten yumruğu düşmanı ''İhanet şebekelerini'' perişan eder, saldırılarını kırar. Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk'ün emanetlerinin gelişmesi ve bekçiliği ancak bu şekilde hareketle mümkündür.
 
Büyük Türk Milleti olarak, sadakatla iyi bilmemiz lazımdır ki; ''Müslümanlar'ın yeryüzünde iki bayramı vardır. Ramazan ve Kurban Bayramı.'' dır. Yüce Türk Milleti, bu iki dini Bayram kadar önem verdiği 30 Ağustos Zafer bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri günüdür. Her yıl 30 Ağustos günü zevk heyecanla kutlanıyor. 
 
 ZAFER  BAYRAMI VE BROKEN HİLL SAVAŞI: 
30 Ağustos zaferi, emir ve itiatta abideleşen, cesarette destanlaşan, birlik ve beraberlikte çelikleşen Büyük Türk Milletinin düşmanın güllesine (Top), kurşununa, iman dolu göğsünün siper ettiği bir zaferdir.
 
1914 Yılında Avusturaliya'nın ''Broken Hill'' şehrine yerleşmiş iki Osmanlı orada çalışarak yaşamlarını sürdürüyorlar. Çanakkale Savaşı sırasında Halife'lerinin İngilizlere karşı Sancak-ı Şerif çıkardığını ve cümle İslam alemini cihada çağrıldığını öğrenirler. Bu sırada Çanakkale cephesine gönderilmek üzere Avusturalya'dan asker toplama seferberliği başlatılmıştır.
 
İki isimsiz Kahraman Türk genci, ikamet ettikleri şehrin valisinin makamına çıkarak şöyle derler:
''Halifemiz size karşı harp (Savaş) ilan etmiş. Bizim de buna icabet etmek vazifemizdir. Fakat biz sizin bu kadar zamandır ekmeğinizi yedik. Bırakın gidelim. Sizinle cephede savaşalım. Burada size karşı bir harekette bulunmayı, tarihi Türk geleneklerine göre nankörlük sayıyoruz.'' Vali gülmüş ve iki Kahraman Türk'ün taleplerini reddetmiş: ''Bizi tehdit mi ediyorsunuz? Haddinizi bilin, edebinizle oturun yerinizde!'' İki Kahraman da : ''Eh ne yapalım, bizden günah gitti'' diye söylenerek ayrılmışlar. Hemen her şeylerini satmışlar. İki makinalı tüfekle bol cephane edinmişler. Sonra?
 
Sonra da Çanakkale'ye gönderilmek üzere limana sevk edilecek olan Anzak askerlerini taşıyan trenin geçeceği dar bir boğaza gidip mevzilenmişler. Namazlarını kılıp helallaştıktan sonra, kazıdıkları siperlere yerleşmişler.
 
Üzerinde elde dikilmiş bir Osmanlı bayrağının dalgalandığı bu siperlerin hizasına gelince, raylar üzerine yığılmış taşlar treni durdurmuş ve o tren, yedi yüz Anzak askerini taşıyormuş, yedi yüz kişinin içinde ölü ve yaralı olup sayısı belli değil. 
 
Avusturalya ordusu, etraftaki tepelerde kalabalık Osmanlı kuvveti arayan düşman, bütün bu savaşı verenin sadece iki Şehit Kahraman Türk olabileceğine çok zor inanmış. Neredeyse bizim bugünkü aydınlarımız kadar gafil olan ve İslam'ın gönüllerdeki hakimiyetini bilmeyen İngiliz valiye de o iki Kahraman Türk'ün mübarek na'aşlarını selamlamaktan başka yapacak bir şey kalmamış.
 
Türk milletinin ortaya çıkışından bugüne, büyük milletimizin şerefli tarihinde yüz yılları zaferlerle dolduran Türk yurdunun ve milletinin bekçisi, yeryüzü Türklüğünün temsilcisi olmuştur.
 
 Ulu Önder ATATÜRK'ün izinde yapıcı ve kalkındırıcı, İslamiyete önem verişi, zaferleri ve geçmişi insanlık tarihi ile başlayan Türk milleti ve vatanının geleceğini teminat alma heyecanı ile, Milli duygu, tarihi gelenek ve düşüncelerinden taviz vermemiştir.

Tarihin her döneminde yurdumuzu, milletimizi, kanı, canı ve hayatı pahasına koruyan, asil milletimizi, mukaddes vatanımızı vakarla yaşatmak amacıyla, gerektiğinde canını feda etmesini de en iyi bilen, vatan uğrunda, güncel ve bencillik zihniyetinden uzak, fedakarlık sınırını tanımayan, Ay-Yıldızlı Şanlı Türk Bayrağının dalgalandığı Türk yurdunun her köşesini aşkla, feragatla ihanet şebekelerine karşı savunmada üzerine düşen görevleri, şanlı tarihinin derinliklerinden, güçlü ve disiplinli geleneklerinden ve aldığı kudretle başarmıştır.
 
Türkler, tarih sahnesinde göründükleri günden bu yana, bağımsız devlet anlayışlarının yanı sıra, yurtlarında iç güvenlik ve huzurun sağlanması yolundaki faaliyetleri, 15 Temmuz da gerekeni yapmış ve törelerle örnek uluslardan biri olmuştur.
 
Türkler, İslamiyet'i kabul ettikten günümüze kadar, Askeri faaliyetlere ışık tutup nızamı da, uzun yıllar İslami kurallara uygun olarak düzenlemişlerdir. Bu da Türk ordusunun zaferleri kazanmasına vesile olan, ALLAH'a, Kur'an-ı Kerim'e, Hz. Muhammed (s.a.v.)'e, Hadis-i şeriflere göre Müslümanlığı eda etmesi, Askerlik ruhunun önemine ve Ay Yıldızlı  Şanlı Türk bayrağına sadakatla bağlılığının kanıtıdır.  
         
 Zaferi kazandıran, ordunun kuvveti ve silahın bolluğu değil; Türk Milletinin ruhundaki cesaretin kudretidir. 
 
Türk tarihinin köklü ve hareketli çekirdeği Türk aile düzenidir. Türk Milletinin tarihten gelen ve temel kişiliğini kaybetmeyen seciyesi (Karekteri) ve seciyenin hayattaki görünüşü olan ahlaki davranışı Türk Milletini başka cemiyetlerden ayıran bir özelliği olmuştur. Türk seciye ve ahlakı eski çağlarda Türk Alp'leri, İslamlık döneminde de Türk Gazilerini yaratmıştır. 
Türk savaşçılığı, hak severlik ve hürriyetseverliğe dayanan Türk yiğitliği, bu ahlak ve seciyenin en iyi örnekleridir. 
Sevgiden ve saygıdan başlayan Türk ahlakının baba ocağına bağlılık, aile namusuna düşkünlük, kadına saygı, vefakar ve çalışkanlık... gibi vasıflarını yükseltmek ve daha sağlamlaştırmak, yaymak Türk Milliyetçiliğinin temel görevlerinden biridir. kendilerinden (Fetö terör örgütü) başka İslamiyeti daha iyi yaşamadığı mesajı ile Yüce Türk İslam alemini, riyakarlık ve acındırma düşünceleriyle maddi ve makam çıkarlar elde etme düşünceleriyle, Büyük Türk Milletinin bölünmez bütünlüğünü bozma hayalini yapıyorlar. Bu faaliyetleriyle, günümüze kadar değişmeyen tarihi Türk gelenek ve ahlakına saldırmada oldukları hatırlanırsa Milli ahlak seciyesinin manası çok daha iyi anlaşılır. 1974 Kıbrıs Barış harekatında ki, birlik-beraberlik,  15 Temmuz günü de aynı duygu ve düşünceler hakimiyeti ile belgelenmiştir.  
 
Ayrıca 15 Temmuz olayları münasebetiyle, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı, Binali Yıldırım'ın ve 29/Ağustos Pazartesi günü basın toplantısında, MHP genel başkanı Dr. Devlet Bahçeli'nin; ''YA İSTİKLAL YA ÖLÜM'' ifadeleri ile Türk Milletine seslenişleri: Çıkar amaçlı, iç ve dış ihanet şebekelerinin korkulu rüyası olmuştur. Bu Milli seslenişlerin ihanet şebekelerinin korkulu rüyası olabilmesi için; Milletvekili ve mahalli idareler seçimlerinde hatırı sayılır ve cemmat'tan oy partimize verirler diye, Fetö terör ve çıkar amaçlı diğer Vatan hainlerinin ön sıralarda yer alınmamasına da dikkat edilmelidir!
Pakistan'nın kurucu Devlet Başkanı,  Muhammed İkbal: ''Harekette birlik olmazsa, fikirdeki birlik faydasızdır.'' diyor. Özdeyişi de anlamlıdır. Türk Milleti olarak ders almalıyız.
 
Başbakan Binali Yıldırım'ın Milli seslenişi ile, inşallah insanlara sığınarak İslamiyeti riyakarlık ve çıkar amaçlı kullanan başka din tacirlerine izin vermezler. Halen tescilli Fetö terör örgütüne mensup bazı bürokratlar, acındırma ve söz sahibi seçilmiş siyasilerin desteği ile görevlerinin başındalar. Kendilerini acındırmayı ve kulis yapmayı çok iyi beceriyorlar. Ayrıca 15 temmuz olaylarından 4-5 ay önce üçüncü şahıslara taşınmazlarını devredenleri de gözden kaçırmamalıdır. Dikkate alınmadığı takdirde, Allah korusun, yeni 15 Temmuzl'ara zemin hazırlanmış olur.
 
 
Bu duygu ve düşüncelerle, cenab-ı Allah'ın ve Hz. Muhammrd (s.a.v.) 'in çizdiği yolun zaferlerle dolu olmasını, Kahraman Türk Askerine mutlu zaferler nasip etsin.
 
Yüce Türk-İslam alemi birlik ve beraberlik içerisinde dini bayramlarda olduğu gibi, Milli bayramlarda da, birbirimizi kin ve nefretten uzak tutup, kucaklayarak huzur ve mutluluğu yakalayabiliriz.
 
Cümle Vatan Şehitlerini ve Cumhuriyetimizin kurucusu M. K. ATATÜRK 'ü Rahmet, Gazileri Minnetle Anar, Ruhları Şad Olsun. Hastalara acil şifalar diliyoruz. 
 
Türk milletinin bağımsızlığını Temin Eden Ve Türkiye CUMHURİYET'nin Kuruluşunun İlk Müjdesi olan Büyük Zafer Bayramınız ve Türk Silahlı Kuvvetleri Gününüz Kutlu olsun.
 
 
    Kaynakça:
    Doruk dergisi  Sayı: 1 Yıl  1  (Ağustos 1976)
    Numan Aladağ'ın,  yurtdışı (Austraia) gezi notları.Yorum Yapın

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer Yazarlarımız Haberleri

Başlık Tarih
 
Kaderi anneler mi yazar?18 Ekim 2018
YENİ MEDYA NEDİR?17 Ekim 2018
Benim çocuğum çok zeki ama ders çalışmıyor!09 Ekim 2018
Harran Aslanlı Kapı ve İbrahim Tatlıses Müzesinden izlenimler05 Ekim 2018
TÜYAP DİYARBAKIR KİTAP FUARI’ NDA NELER OLDU?????04 Ekim 2018
HERŞEY MİLLİ EKONOMİ İÇİN27 Eylül 2018
Televizyonların Ev Yaşamındaki Yeri24 Eylül 2018
Kim hatalı dersiniz?21 Eylül 2018
“OKU” MUHATABI16 Eylül 2018
UFAK KIRINTILAR BIRAKIN Kİ GENÇLER ARKANIZDAN GELSİN...15 Eylül 2018
FİYASKO TANITIM GÜNLERİ VE GERÇEK DİYARBAKIR13 Eylül 2018
Popüler Kültür Ve Sosyal Medya12 Eylül 2018
Geri dönüşüm bile okyanusların kirlenmesini önleyemiyor!01 Eylül 2018
Bizler bayramları dolu dolu ve coşkulu yaşardık!27 Ağustos 2018
Kurban Bayramı ve Mutluluğumuz19 Ağustos 2018
Köşe Yazarlarımızdan Yaşar İçen'in Kaleminden16 Ağustos 2018
Medyada Nefret Söylemi13 Ağustos 2018
Vatan Sevgisi ve Raf Bedeli Şartı13 Ağustos 2018
EKONOMİ PAKETİNDE EV KADINLARI UNUTULDU...11 Ağustos 2018
AYDIN MARUF BÖLGENİN DENGE UNSURU09 Ağustos 2018
DİYARBAKIR ÖĞRENCİ KAYBEDİYOR!!03 Ağustos 2018
PAPAZ ERİĞİ, BÜYÜSÜ VE ŞİMDİ DE KRİZİ...01 Ağustos 2018
Domates de ki mucizeler ve yerli malı30 Temmuz 2018
BU DURUM ÇOK KÖTÜ KOKUYOR!30 Temmuz 2018
“ ASKIDA EKMEK “ 26 Temmuz 2018
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN' IN AŞİRETLER ÇIKAR(T)MASI26 Temmuz 2018
ÇOCUKLAR İÇİN HER YOLU DENEMEYE EVET!!!24 Temmuz 2018
RÜŞVETE DUR DİYEBİLİRİZ23 Temmuz 2018
IRAK' TA "AFRİKA SENDROMU" MU YOKSA BAŞKA OYUNLAR MI??19 Temmuz 2018
NEDEN Mİ KISKANIYORLAR??????16 Temmuz 2018
Kahraman TÜRK Milleti'nin ''15 Temmuz'' Zaferi14 Temmuz 2018
BODRUM' UN İÇLER ACISI HALİNE GELSİN TÜM TOTEMLER...14 Temmuz 2018
Mahalleden gerçek kahramanlarım!11 Temmuz 2018
TÜM ALGI LİSTELERİNE KARŞI YENİDEN SÜLEYMAN SOYLU!!11 Temmuz 2018
HEPİMİZ ASKER RUHLUYUZ FAKAT......09 Temmuz 2018
KİREÇLENME TEDAVİSİ İÇİN, MUCİZE REÇETELER07 Temmuz 2018
SİVEREK' TEN BOY VEREN ***BİR SİHİRLİ KALEM...06 Temmuz 2018
PANİK BUTONU HALLERİMİZ...30 Haziran 2018
OLDU DA BİTTİ MAŞALLAH... HAYDİ HAYIRLISI28 Haziran 2018
Oğulotu ve gizli mucizeleri26 Haziran 2018
""SEN AĞA BEN AĞA BU İNEĞİ KİM SAĞA""22 Haziran 2018
Güçlü irade ve Adalet21 Haziran 2018
VAKİT RÜŞVETLE MÜCADELE VAKTİDİR18 Haziran 2018
Beni hissedebilecek misin anneciğim!13 Haziran 2018
Leyle-i Kadir Gecesi ve fazileti08 Haziran 2018
VAADLER TAMAM!!! PEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM NE DURUMDA????08 Haziran 2018
FENERBAHÇE ARTIK HUZUR VE BAŞARI İSTİYOR06 Haziran 2018
Yarın ahirette beni affedebilecek misin be çocuk?05 Haziran 2018
Yarın ahirette beni affedebilecek misin be çocuk?04 Haziran 2018
24 Haziran Zaafer olsun04 Haziran 2018
MARKAMIZ YOKMUŞ!!!! NEDEN OLSUN Kİ????02 Haziran 2018
SEÇİM VAR MİLLET NEDEN BU SUSKUNLUK??30 Mayıs 2018
ATATÜRK VE RAMAZAN-I ŞERİF28 Mayıs 2018
SAFEEN DİZAYEE İLE TÜRKİYE ÜZERİNE28 Mayıs 2018
NE ÇOK ÇEKTİ EBABİLLER ELİMİZDEN!!!20 Mayıs 2018
PARTİ VE GÖRÜŞLER ÜSTÜ İNSANLAR!!!18 Mayıs 2018
Filistin’de Ramazan’ın İlk Günü: Sessiz Çığlık!18 Mayıs 2018
Ramazan- Şerif ve Huzurumuz15 Mayıs 2018
YAĞMUR ALTINDA "KATIKSIZ HUZUR"....14 Mayıs 2018
Devlet Bahçeli ve Mühendis Binali Yıldırım'ın Dikkatine!12 Mayıs 2018
Kitaplarınızı tutsak ettiğiniz raflardan çıkarın artık!09 Mayıs 2018
TÜRKİYE İLE SAĞLAM KÖPRÜLER KURMALIYIZ..08 Mayıs 2018
IRAK; YAKIN OLMALI....06 Mayıs 2018
Berat Gecesinin bereketi29 Nisan 2018
Ülkeme Hizmet için “Var mısın”?27 Nisan 2018
REHAVET VE RUTİN EN BÜYÜK DÜŞMANDIR!!23 Nisan 2018
AKTİF SİYASETTE OLMAMAKLA BİRLİKTE CİHAN ENSARİOĞLU...22 Nisan 2018
ÇOK MU İSTİYORUZ???20 Nisan 2018
ARHAVİ' DEN SELAM VAR.....18 Nisan 2018
DEMOKRASİ DE İRADE ÖNEMLİDİR16 Nisan 2018
VİZYON OLMADAN OLUR MU Kİ????16 Nisan 2018
“BANA SEVDA YEMEĞİ PİŞİRMELİSİN” 15 NİSAN ŞEF BAYRAMINDA…14 Nisan 2018
KARDEŞLİK EKSPRESİ11 Nisan 2018
ÇAKMA LİDERCİKLER !!!!!09 Nisan 2018
Şahsiyet ve Topluma Hizmet01 Nisan 2018
Projelerin renkli dünyalarına bir girebilsek!29 Mart 2018
MECLİSTEN ÜLKEYE BİR PENCERE... MEHMET ALİ CEVHERİ28 Mart 2018
Karaciğer Yağlanmasına bitkisel destek27 Mart 2018
Yetim Hakkı ve İslamiyet25 Mart 2018
Regaip Kandili ve Biz21 Mart 2018
Çanakkale Ruhumz ve Anzaklar17 Mart 2018
İnsanlığımız imtihandan geçiyor!14 Mart 2018
HASTALIK MI YOKSA ŞİFA MI???12 Mart 2018
TÜRKLER KİMDİR09 Mart 2018
KASTAMONU KÜRE KİLİMLERİ, İSTİKBALİNİ İSTİKLÂL YOLUNA SEREN ŞERİFE BACI GİBİ…08 Mart 2018
YUMURTAYI İÇERİDEN KIRMAK...03 Mart 2018
EKLEM İLTİHABI İÇİN, ZERDEÇAL-ZENCEFİL02 Mart 2018
ETEĞİNDEKİ TOHUMLARI CÖMERTÇE SAVURMALI İNSAN...28 Şubat 2018
En sağlıklı beslenme, evde yapılan besinle olur!27 Şubat 2018
Yetim Hakkı, Samimiyet ve Rüşvet 19 Şubat 2018
Ya telefonumu evde unutursam!17 Şubat 2018
"ODA" LARDAN BİRER BAŞKAN GELİR BİZLERE!!!!15 Şubat 2018
Her sabah alacağımız kararlar, Her akşam kendimize soracağımız sorular11 Şubat 2018
FARUK ÇELİK' İN SÜRPRİZ ŞANLIURFA ZİYARETİ07 Şubat 2018
Tüm Canlılar Bir gün Plastik Atık Yutacaktır!07 Şubat 2018
Yazarımız Numan Aladağ'ın Yazısı04 Şubat 2018
"NEDEN DOĞDUĞUNU" ANLAMALI İNSANOĞLU01 Şubat 2018
İSTİKLÂLDEN İSTİKBALE YÜRÜYEN ŞERİFE BACI, MİLLİ MÜCADELENİN KADIN KAHRAMANI.27 Ocak 2018
CİLT GÜĞZELLİĞİNİZ İÇİN DOĞAL ÇÖZÜMLER22 Ocak 2018
YASAKLAR CAZİPTİR UNUTULMASIN!!!!!18 Ocak 2018
FİLİSTİNDEN HARRAN OVASINA14 Ocak 2018
SEN BENDEKİ ENNN GÜZEL ŞEYSİN...08 Ocak 2018
DUA, ŞİFA VE MUTLULUKTUR08 Ocak 2018
EŞŞEĞİN AKLINA KARPUZ KABUĞU...05 Ocak 2018
Hani deriz ya;04 Ocak 2018
TOPLUMUN NABZINI İYİ TUTMAK GEREKİYOR02 Ocak 2018
MİSAFİR AĞIRLAMA GELENEKLERİ31 Aralık 2017
TARİH ACI OLAYLARDA TEKERRÜR EDER AKILLANMAZ İSEK!!!!! 28 Aralık 2017
SEYMEN ALAYLARI BUGÜN DİKMEN SIRTLARINA ATATÜRK'Ü KARŞILAMAYA GİDİYOR.27 Aralık 2017
Zencefil varken, Grip kader olmasın25 Aralık 2017
TİCARET; DİL, DİN, IRK DİNLEMEZ...25 Aralık 2017
*SIĞIR* DEMİŞKEN HATIRLADIM...22 Aralık 2017
"BEN AŞK-I SEÇTİM"18 Aralık 2017
SANAYİLEŞMEYİ ENGELLEYEN DÜŞMANLAR17 Aralık 2017
ŞİMDİ SORGU ZAMANI13 Aralık 2017
Ayla filmini izlerken hayal dünyama takılanlar!11 Aralık 2017
Zehirli tuzakta internet’in etkisi11 Aralık 2017
EBABİLLER NEDEN GELSİN Kİ????08 Aralık 2017
SİYASET CİĞER BİZLER KEDİ...04 Aralık 2017
Sahi bunlar; ahiretinde var olduğunu hiç düşünmüyorlar mı?30 Kasım 2017
Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun29 Kasım 2017
Bir Kereden Çok Şey Olur27 Kasım 2017
ÖĞRETMEN OLMAK KOLAY DEĞİL23 Kasım 2017
Kimyasal terör20 Kasım 2017
Iğdır ve üniversitesi misafirperverlikleri ile bizleri mest etti!17 Kasım 2017
BESLENME VE MİLLİ TARIM17 Kasım 2017
JOKER GÜLÜŞLER13 Kasım 2017
Metamfetamin: Yeni Tehlike13 Kasım 2017
PROJE İNSANLAR10 Kasım 2017
HACKERLAR TİCARİ SIRLARIN PEŞİNDE10 Kasım 2017
YARINI KODLAYAN ÇOCUKLAR İÇİN KOŞULACAK08 Kasım 2017
ALLAH İYİ -LİK VERECEK Mİ ÜLKEYE??01 Kasım 2017
Plastik kaplamalar ve atıklar ruh halimi de bozuyor!01 Kasım 2017
CUMHURİYET'' BAYRAMDIR29 Ekim 2017
ZEMBEREĞİ BOŞALMIŞ CÜMLELER!!!27 Ekim 2017
Terör ve hastalık oluşturan sektörler24 Ekim 2017
Aladağ, Aynı Hassasiyeti Bekliyoruz. 20 Ekim 2017
Bağımlılık tedavisinde aile etkisi20 Ekim 2017
Tarihimi tekrar yaşadığım şehirlerdi; Bilecik ve Söğüt20 Ekim 2017
Sosyal Medyada Başarı17 Ekim 2017
GÖZLE GÖRÜLMEYEN DÜŞMANLARIMIZ15 Ekim 2017
YARINI KODLAYANLAR” PROJESİ15 Ekim 2017
Sitelere güvenlik ipuçları10 Ekim 2017
KİREÇLENMEYE ÇÖZÜM REÇETELERİ02 Ekim 2017
Sosyal hastalıklarımız (Rüşvet-Raf Bedeli)25 Eylül 2017
Düşler Akademisi23 Eylül 2017
AŞIRI DOZ İNTERNET İNTİHARI ARTIRIYOR!21 Eylül 2017
TÜRKİYE İÇİN HERKESİN YAPABİLECEĞİ BİR ŞEY MUTLAKA VARDIR.19 Eylül 2017
MEVSİM DEĞİŞİKLİĞİNDE ÖKSÜRÜK TEDAVİSİ11 Eylül 2017
Oyun oynarken oyuna gelmeyin!06 Eylül 2017
Bir Kurban Bayramı Daha Mesajlaşma ile Geçti!05 Eylül 2017
DÜNYA' NIN DİBİ TUTTU!!!!02 Eylül 2017
Yazarımız Numan Aladağ'ın Kaleminden. (Kurban Bayramını, Bayram Kılmak Elimizde)31 Ağustos 2017
ZAFER BAYRAMININ 95. YIL DÖNÜM COŞKUSU29 Ağustos 2017
Salatalıkla Sağlığı Yakala21 Ağustos 2017
KENDİ CELLADINA DÖNÜŞMEK!!!!! 19 Ağustos 2017
İSA ALTUN YAZISI18 Ağustos 2017
Tatil valizi mi güvenlik mi?11 Ağustos 2017
Veride çözüm: Kimola10 Ağustos 2017
HALAYA - GERDAN KIVIRMAYA MOLA10 Ağustos 2017
NEYE YARAR Kİ…04 Ağustos 2017
TULSİ (FESLEĞEN)'NİN FAYDALARI03 Ağustos 2017
Veri İhlalinin etkisi01 Ağustos 2017
Madde bağımlılığı bilinç ile aşılır31 Temmuz 2017
MAVİ BALİNA OYUNU OYNAYAN ÇOCUKLAR İNTİHAR EDİYOR26 Temmuz 2017
DİYALOG VE "OTORİTENİN RENGİ"24 Temmuz 2017
İSA ALTUN YAZISI21 Temmuz 2017
SUNUM STRATEJİSİ19 Temmuz 2017
TÜRKİYE SOFRASINDA İHANET YEMEĞİ PİŞİRENLER, 7 DEĞİL, 77 KUŞAK BİTTİLER.14 Temmuz 2017
ŞEHİT ÇOCUKLARINA EĞİTİM DESTEĞİ13 Temmuz 2017
Mühendis Binali Yıldırım'ın (Başbakan) Dikkatine!03 Temmuz 2017
Muşlu Çocuklar Bilimle Buluştu28 Haziran 2017
Mü'minlerin Bayramı24 Haziran 2017
Kadir Gecesi bir fırsattır21 Haziran 2017
TEMİZLİK, MÜSLÜMANLIĞIN İLK ADIMIDIR10 Haziran 2017
Çocuklar, fen ve matematiği dijital oyunlarla öğrenecek08 Haziran 2017
“Yarını Kodlayanlar” projesi04 Haziran 2017
Parmaklarınıza ne kadar güvenebilirsiniz01 Haziran 2017
RAMAZAN-I ŞERİF'İN GETİRDİKLERİ31 Mayıs 2017
MOBİLİTE: GÜVENLİ ŞEHİR29 Mayıs 2017
EMEK VARSA ÖDÜL DE OLMALI MUTLAKA!!28 Mayıs 2017
Kontrol Bende28 Mayıs 2017
Ramazan-ı Şerifin Şifalı armağanları25 Mayıs 2017
TARİHİN BARIŞMAZ DÜŞMANLARI !18 Mayıs 2017
EKONOMİK TERÖRÜN BİLİNMEYEN YÖNLERİ!15 Mayıs 2017
BERAT GECESİNDE HUZUR VE BEREKET09 Mayıs 2017
TOPLUM EĞİTİMİNDE ŞAHSİYET VE EKONOMİK MİLLİYETÇİLİK08 Mayıs 2017
DÜNYA PARA BiRİMİ BİTCOİNMİ OLACAK?30 Nisan 2017
PROTEİN SAVAŞINDA TÜRKİYE30 Nisan 2017
MİLLİ VE MANEVİ MUTLULUĞUMUZU İDRAK EDELİM23 Nisan 2017
HAK VE ÖZGÜRLÜK17 Nisan 2017
Saniyede 3 Yeni Siber Tehdit13 Nisan 2017
GÜZELLİĞİNİZ VE SAĞLIĞINIZ İÇİN ÇİLEK SAFASI13 Nisan 2017
Ekranlar iletişimi engelliyor31 Mart 2017
Regaip Kandilinin Fazileti29 Mart 2017
HERKES İÇİN ADALETİN ÖNEMİ27 Mart 2017
İnsan Hedefi ve Demokrasi23 Mart 2017
Online Güvenli Alışveriş21 Mart 2017
Milli Duruş ve 18 Mart17 Mart 2017
TIP BAYRAMI CEPLERE Mİ??14 Mart 2017
Ekonomik terör bizi vuruyor.11 Mart 2017
ÇOCUĞUNUZUN KUCAĞINDAKİ CASUS KAYITTA08 Mart 2017
Silahsız işgal ve kuruş vurgunu07 Mart 2017
EVET! Neden mi?04 Mart 2017
Milli Hakimiyet, Riyakarlık ve Rüşvet04 Mart 2017
Damar tıkanıklığı ve güçlü hafıza için çözüm...26 Şubat 2017
Korunmak, dijital hayatta temel ihtiyaç20 Şubat 2017
Himalaya etekleri ile Muğla nın ortak yönü 19 Şubat 2017
Guatr hastalığınızın reçetesi Rajasthandan11 Şubat 2017
Okulda bağımlılığa müdahele Eğitimi06 Şubat 2017
Bahar Mevsiminde Korunma Yöntemleri04 Şubat 2017
Su gibi aziz ol!01 Şubat 2017
ATATÜRK'Ü DOĞRU TANIYALIM!30 Ocak 2017
Abdullah Akkurt'un Kaleminden ''Haya ve Utanma‏''17 Ocak 2017
Brezilya biberi ve Kanser Hücrelerini durdurması16 Ocak 2017
Susuz aşk yaşanmaz16 Ocak 2017
MİLLİ SERMAYEYE VE SAHİP ÇIKALIM16 Ocak 2017
KİREÇLENME TEDAVİSİ İÇİN İLAHİ HİKMETLER12 Ocak 2017
ÇARESİZSENİZ, ÇARE "SİZSİNİZ"09 Ocak 2017
Kaybetme korkusuyla sosyal medyadan uzaklaşamıyoruz.05 Ocak 2017
Sigorta zararı karşılar, alarm sistemi zararın oluşmasını engeller03 Ocak 2017
RAJASTHAN'dan kanser riskini azaltan çareler02 Ocak 2017
Türkiye nesnelerin interneti ile geleceğe hazırlanıyor27 Aralık 2016
“BİLİŞİM STRATEJİK SEKTÖR ”26 Aralık 2016
YILBAŞI FIRSATÇILIĞI24 Aralık 2016
Acil durumlarda Panik Butonu21 Aralık 2016
Türkiye ekonomisine yönelik siber saldırılar artışta19 Aralık 2016
Çocuklar için sosyal medya eğitimi şart! 15 Aralık 2016
Veri güvenliğinde işbirliği12 Aralık 2016
Zararlı Yazılımların Sayısı 1 Milyara Ulaştı07 Aralık 2016
BİLİŞİMİN KALBİ ANKARA’DA ATACAK05 Aralık 2016
İyi bir eğitim bağımlılıktan korur30 Kasım 2016
YEŞİL MERCİMEK VE ŞİFALI ARMAĞANLARI29 Kasım 2016
İnternetten Alışverişe Günde Yarım Saat Harcıyoruz26 Kasım 2016
İNTERNET BAĞIMLISIYIZ, AYNI ZAMANDA YALNIZIZ24 Kasım 2016
ÖĞRETMENLERİMİZE SEVGİ23 Kasım 2016
Yeni Nesil Güvenlik Mimarisi20 Kasım 2016
Fidye Yazılımı Mağdurları Arttı16 Kasım 2016
SİNÜZİT İÇİN ŞİFALI ARMAĞANLAR15 Kasım 2016
İnsan ve Doğa’da Sevgi14 Kasım 2016
Bilgisayar oyunlarında kara para aklıyorlar12 Kasım 2016
Atatürk’ü 78. Yılında Rahmetle Anıyoruz09 Kasım 2016
HİNDİSTAN DA HASTALIKLARA KARŞI MUCİZE KARIŞIM03 Kasım 2016
Gizlilik mi, popülerlik mi?01 Kasım 2016
Cumhuriyet’e sahip çıkmak geleceğe güvenle bakmaktır 29 Ekim 2016
Borneo Adasından Gençlik sırları24 Ekim 2016
YENİ DÖNEMDE TÜRKİYE24 Ekim 2016
Geleceğin eğitim teknolojileri Türkiye’de!18 Ekim 2016
Cennetten Cehenneme!14 Ekim 2016
İnternette güvenli Para yöntemleri13 Ekim 2016

Üye Paneli
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
24 HAZİRAN MİLLETVEKİLİ SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

AK PARTİ
CHP
MHP
BDP
SP
DİĞER
OY KULLANMAYACAĞIM

Sonuçlar
En Çok Okunan
Sayfalar
Video Galeri
En Çok Yorumlanan
Foto Galeri
Radyo

Takvim
Bugünkü Gazeteler
Facebook Beğen

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Anasayfa | Sohbet Odasi
CH