harranajans
 
Ana Sayfa > Yazarlarımız

Yazarımız Numan Aladağ'ın Yazısı
04 Şubat 2018
Yazarımız Numan Aladağ'ın Yazısı
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

Değerli okuyucular,

 
Türk Milletini hastahenelere şeytanca yığdırma ve kimyasal ilaç kullanmayı teşvik etme  düşüncesinin  başında, Türkiye de meyveciliği yok etmektir. Toplum meyve yemediği zaman, daha çok hastalanır.
 
15 gündür Suriye Afrin harekatında, Kahraman Türk Mehmetçiğinin, ''Ya İstiklal ya ölüm.'' zaferini hazmedemeyen bazı Avrupa ülkelerinin, ekonomik-anarşik terör örgütlerine verdiği desteklerle Türk Milletine saygısı olmadıklarını belgelemektedir. Terör örgütlerine destek veren bu ülkeler, acaba hangi düşünce ile Türkiye de ticari faaliyet göstermeyi düşünüyorlar? Cevap: ''İhanet şebekesi'' ülkelerin ticari kuruluşları, güçlü işletme sermayesi ile büyük mağazalar zincirlerine, raf bedeli teklif ederek rakipleri olan %100 yerli Milli sermayeli Türk ticari kuruluşlarını zor duruma düşürmenin şeytanlığıdır. Raf bedelini alan binlerce mağaza zincirine sahibi olanlar, acaba ''İhanet şebekesi'' dahili-harici vatan hainleri ile bir farkı var mıdır? 
 
Mühendis Başbakan Binali Yıldırımın dikkatine!
Binali Bey, Türk sanayicisinin ve çiftçisinin sorunlarını yakinen bilen önce bir mühendis, sonra da Başbakan olarak bir devlet adamısın. Binlerce mağaza zincirleri olan bazı mağazalar, RAF bedelini şart koşarak,  Türkiye de meyveciliği yok etme düşüncelerinin bilişncinde misin? RAF bedeli şartı ile Türk sanayicisini sömürenlere, rekabet kurulu acilen buna dur demesi gerekmiyor mu? İçecek sektöründe modern tıp tarafından zararı vardır veya yoktur diye görüş ve önerilerine başvurulması gerek miyor mu? 
 
Binali Bey, Başbakan olarak, diyorsunuz ki: ''Lafla Millilik olmaz'' o zaman, bu Milli seslenişinizin sadakat ve samimiyetini, RAF bedeli şartı ile senin ürününü raflarıma koyarım diyen mağaza zincirlerine sahip olanlara, kim dur diyecek ve dur demenin zamanı gelmedi mi?
 
Değerli okuyucular, kimseye iftira atmamak şartı ile insanların ve bazı ülkelerin yaptıklarını, bir Hadis-i şeriflerle açıklayalım:  Hz. Muhammed (s.a.v.) Hadis-i şeriflerinde,  ''Kötü kişiyi anmaz, kötülüğünü söylemezseniz halk nereden bilecek onu? Kötü kişiyi kötülüğüyle anın da halk, ondan çekinsin.''  buyuruyor. O zaman, bu hadis-i şerifi esas alarak, Türkiye de meyveciliği yok edip, insanların sağlıklı beslenmesine mani olmaya çalışan, kimyasal içecek ve her türlü gıda sektöründe faaliyet gösteren bazı Avrupa ülkelerine haddini bildirmek için, o ülkellerin sermayesi tarafından Türkiye de üretilen ürünlerine  ekonomik yaptırım ile ilgi göstermemek, en doğru yol değil midir?. 
   Hadis-i şerifler:
   Allah bir kulu aşağılatmak istedi mi bilgiyi haram eder ona. (K. II, s. 127)
   Ne güzel bağıştır, gerçek sözü duyup da Müslüman kardeşine gidip ona da öğretmektir. (C.II, s. 174)
   Bilgisizler arasında bilgi elde etmeye uğraşan, ölüler arasındaki diriye benzer. (K. II, s. 108)
   Bilgi öğrenmek her mü'mine farzdır. (K. II, s. 26)
 
Bir şey içtiğimiz zaman araştırma yapmadan ne içiyoruz, temel gıda, su ve gazlı içecek firmasının sahibi kimdir diye araştırma yapmadan tüketiyoruz. Yaşlısından gencine, serinlenmek için renkli-gazlı içecekler ve su içerek serinliyoruz. Yaz aylarında özellikle pet ambalajlı su tüketimi daha sağlıklıdır özentisisiyle tüketim ilgi görmektedir. Öncelikle (Tercihen) cam ambalajlı memba suyu tüketmek daha sağlıklıdır.  
 
Dikkat! Dikkat! Pet şişe ambalajlı su, ne yazık ki büyük ve küçük bakkaliye mağazalarının önünde veya nakliyatı yapıldığında, bir saat güneşte kalması hangi hastalıklara yol açacağı bilgisine sahip' miyiz? Su sektöründe Türkiye de faaliyet gösteren bazı firmalar, Ermeni soykırımına yıllardır açıkça  destek veren bazı ülkelerin firmalarıdır. 
 
''Gıda silahtan daha önemlidir'' diyen Tarım Bakanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, Ambalaj üzerinde ''DİKKAT DİKKAT! SU AMBALAJLARI KESİNLİKLE GÜNEŞTEN KORUNMALIDIR'' sigara ve alkollü içki ambalajlarında ki gibi yazılıp, tüketicinin uyarılması gerek miyor mu? Bu konuda Tarım Bakanı Dr. Fakıbab'nın, bilgisi var mı?
   
 
Beslenme tıbbi, hafif ve kronik bir çok hastalığın beslenme dengesizliğinden kaynaklandığı ve hastanın biyokimyasının düzeltilmesiyle bu hastalıkların tedavi edilebileceği düşüncesiyle kurulmuştur. Beslenme konusundaki öncü (ARGE) çalışmaları en son bilimsel buluşlarla da desteklenmiştir. Ayrıca dengesizliklerin neden ortaya çıktığını (Kafein, alkol, tütün ve renkli kimyasal içecek alışkanlığı, doğum kontrol hapı, kimyasal maddelere ve çevre kirliliğine maruz kalma) kanser, şeker ve diğer hastalıkların sorunlarını beslenme yoluyla nasıl tedavi edilebileceğini araştırıp öğrenmeliyiz.
 
Bürde yayınlarından  Mayıs-2005 yılında yayınlanan, Doğal beslenme Sağlık rehberi adlı kıtabın yazarı Mustafa ÖZER, kitabın 206'cı sayfasında, ''Hindistan'da Çiftçiler Coca-Cola'yı keşfetti'' başlıklı yazının aynısını saygıdeğer okuyucularımızla paylaşmak istiyorum:  Hindistan'da tarım ilaçlarının yüksek maliyetine dayanamayan çiftçiler, bitkilerin kökünü kurutan böceklerden kurtulmanın en ucuz yolunu keşfetti! Artık Hintli çiftçiler Coca-cola'yı içmeyip haşaratı yok etmek için toprağa tarım ilacı niyetine serpiyor. Bu trend Hint pazarını paylaşan Messrs Monsanto, Shell :Chemical ve Dow gibi kimya devlerinin papuçlarını dama attı. Hindistan'da en fazla tutulan tarım ilaçlarıyla kıyaslandığında Cola yüzlerce kat daha ucuza geliyor. Bir litre tarım ilacı 10 (On bin) bin rupiye mal olurken 1,5 litrelik COLA'nın fiyatı 30 rupi. 0.4 hektarlık bir alanın Colalanmasının maliyeti de 270 rupi'yi geçmiyor. Gotu Laxmaiah adlı çiftçi bu yıl bir kaç hektarlık tarlayı colaladığını belirterek, ''Pamukların üzerine colayı püskürttüğümde zararlı böceklerin öldüğünü gördüm'' diyor. Ama böcekleri sersemleten ya da kovan Coca-Cola'nın içindeki maddenin ne olduğunu bilen yok. COCA-COLA'nın sözcüsü ise,'' Soft içecekler tarım ilaçlarıyla aynı etkiyi vermez. Bunun bilimsel bir temeli yok'' yorumunu yapıyor.
 
Kimse demez ki, yoğurdum ekşidir. Cenab-ı Hak bizleri gerçek olmayan ve yalan söyleyen gafil çıkarcıların şerrinden muhafaza etsin inşallah.
 
Dünyaca ünlü bslenme uzmanı, yazar:  Gayelord HAUSER'in, Coca-Cola ile ilgili görüş ve düşüncelerini, GENÇ YAŞA adlı kitabını  Erdal ERKAN'nın  tercüme etiği ve kitap Mart-1969 yılında basılmıştır.  Kitabın 75 ve 76'cı sayfalarında, ''Kapitalizmin zehirleri'' başlıklı yazısını değerli okuyucularımızla paylaşmak istiyorum:
 
1950 de Fransız meclisi Coca-Cola'yı yassakladı. Fakat firma öylesine güçlü idi ki, kararı senato veto etti. Birkaç yıl önce (1940 lı yıllar) her Amerikalı 70 şişe Coca-Cola içiyordu bir yılda 13 hastalıkta etkili olan bu içkiye HAUSER bir başkasını ekliyor: ''Coca-Cola'nın bir uzun ömür düşmanı olarak tanınacağını ümit ediyorum.'' Vitamin yerine zararlı asitler, alkaliler, boyalar, kafein, cola şekeri, karbondioksit, tat veren ve koruyan şimik maddeler doludur bu tür renkli gazozlar.
 
1965'te Amerikanın Fact dergisinde yayımlanan yazıda, Tarım Bakanlığı Kimya Bürosu Başkanı Dr. HARVEY'in şu sözleri yer alıyordu: ''Birkaç milyarderin çıkarları, milyonlarca insanın sağlığı ile bir mi tutulacaktır?''
 
Herkesin çıkarını düşündüğü kapitalist düzende istediğin kadar konuş.  Her saat milyonlarca Coca-cola  kapağı açılmasını önleyemezsin...  diyor.
 
Gazozun zararları var mıdır?
Hazımsızlıklara iyi gelen ve midedeki ağır yemeğin bir an önce hazmolmasını sağlayan gazoz, aç karnına içilince midede ekşime ve yanma yapabilir. Özellikle kalbinden rahatsız kimseler için gazoz tehlikelidir. Çünkü kroner damarlarında daralma yapar. Midenin ani olarak gazla dolması, kalbe basınç yapar. Ayrıca enfarktüs krizi esnasında hastayı ferahlatmak amacı ile verilen gazozun çok zararı vardır. Özellikle sıcak havalarda birden içilen gazoz, akciğerlerde kan toplanmasına yol açar. 
(Bütün dünya yıllığı 1978 sayfa 216)
 
Genç nesillerin ve Türkiye'nin geleceği için çözüm nedir?
Sıvı tüketmek yaşam için çok önemlidir. Sabahları kahvaltıyı mevsimsel meyve suyu veya %100 yerli sermaye tarafından işlenmiş (Üretilmiş) %100 doğal meyve suları ile yapmak, hem sağlık hem de ekonomik önem taşıdığının bilincinde olmamız gerekir. Türkiye de meyve suyu tüketim kültürünün bugüne kadar gelişmemesi dikkat çekicidir! Meyveciliğin desteklenmesi demek; modern tarımın ve tarıma dayalı sanayinin modernleşmesi ve işsizliğin önlenmesi demektir. Meyveciliğin ve İşsizliğin  çözümü demek, anarşik-ekonomik teröre dur demektir. Ayrıca ekonomik düzenin gelişmesi ve iktisadi demokrasinin mevcudiyetini kanıtlar. Ayrıca hastanelere başvuruların da azalacağı unutmamalıdır.
 
Düştüğümüz yalnış yol
Kazandığımız özgürlükten toplum hayatımızı sağlam bir temel kurabilecek bir şekilde yararlanabilirdik; fakat bunu yapamadık. Bunun içindir ki, çağımızda yaşayan insanların davranışları gelecek nesiller derin bir hayret konusu olacaktır. Bizim toplumumuz gibi blimsel kavram ve metodların değerini bilen bir toplumun, kendi sağlığının yaşayışını düzenlemek için bu kavram ve metodlardan yararlanmaması gerçekten gariptir. Bilim bizi yeryüzünde bulunan her şeye hakim kılacaktı. kendi kendimize hakim olabilmede, %100 Milli sermaye tarafından ürünleri tercih etme duygusu başarımızı sağlıyabilir. Fakat biz bilimin ve Milli duygunun sade kavramlarına, daima geriyi tercih ettik. Gözle görülen gerçeğe dönecek yerde, soyut kavramlar arasında bocaladık. Az gözlem çok mahkeme insanı hataya, çok gözlem ve az mahkeme de gerçeğe götürür. Onun içindir ki, Milli sermaye'ye sahip çıkmalıyız ki, Millliğimizi kanıtlayabilelim.
 
Tarihi Türk geleneklerine göre, Milli terbiye ile Milli varlıklarına sahip çıkmak, fakirliği, işsizliği ve huzursuzluğu ortadan kaldırmak demektir.
  
Cümle Vatan şehitlerini, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu M. K. ATATÜRK'ü Rahmetle, Gazileri minnetle anar. Hasta-yaralılara acil şifalar dileriz.
  
   Kaynakça:
   GENÇ YAŞA Yazar: Gayelord HAUSER.  Tercüme eden. Erdal ERKAN Mart 1969 Sayfa  75-76
   Doğal Sağlık Rehberi Bürde Yayınları Yazar: Mustafa Özer Mayıs-2005  Sayfa 206
   Hadis-i şerifler kaynakçası: Hz. Muhammed ve Hadisleri. Abdulbaki Gölpınarlı  Okat Yayıevi Kasım 1964


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer Yazarlarımız Haberleri

Başlık Tarih
 
Çölkesen Yazdı; Ekibi Olmayan Bertaraf Olur28 Mayıs 2020
KENDİNİ ÇARKA VUR25 Mayıs 2020
Ramazan Bayramı fırsat olsun23 Mayıs 2020
Erken seçimin ayak sesleri ve belediyeler21 Mayıs 2020
Kadir gecesi, ebedi kurtuluş18 Mayıs 2020
Siz de Böyle Bir Durum Yaşadıysanız!!!04 Mayıs 2020
TÜRKÜM DEDİM TOPRAĞIMA SARILDIM03 Mayıs 2020
RAMAZAN-I ŞERİF'İN MANEVİ İKLİMİNİ YAŞAYALIM24 Nisan 2020
Yanlışı Yanlış Yerde Arıyoruz23 Nisan 2020
23 Nisan 1920, Türk Gençliğinin teminatıdır22 Nisan 2020
Göç İdaresi Personelinin Yılan Hikayesine Dönen Dramı16 Nisan 2020
Sağlığımız için Zencefil Yetiştirelim (2)15 Nisan 2020
Sağlığınız için, zencefil doğal çözüm13 Nisan 2020
KADER ADALET VE HİKMETLE İŞ GÖRÜR 09 Nisan 2020
Berat Gecesi büyük bir fırsattır06 Nisan 2020
KAYIT DIŞI EKONOMİ KORONAVİRÜS KADAR TEHLİKELİDİR28 Mart 2020
Miraç Kandili ve İbadetlerimiz21 Mart 2020
18 Mart, Küresel Saldırıya Dur Demektir16 Mart 2020
Kahraman Türk Askeri ve Şehitlik02 Mart 2020
Regaip Kandilinin Fazileti26 Şubat 2020
Beliniz Ağrıyorsa...23 Şubat 2020
Küresel Güçlerin Yönetiminde Para Trafiği08 Şubat 2020
HUZUR VE YAŞAMDA ADALETİN ÖNEMİ 31 Ocak 2020
Kış hastalıkları için can simidi26 Ocak 2020
TÜRK GELENEKLERİNDE TEMİZLİK18 Ocak 2020
Yavuz HDP’ye Artık Dur Denilsin!10 Ocak 2020
2020 YILI, ÇALIŞARAK ÜRETİM YILI OLSUN01 Ocak 2020
Tarım Bakanlığına Stratejik Öneri22 Aralık 2019
Sağlığımızı koruyarak mutlu olmak16 Aralık 2019
Milli bekamıza yönelen ekonomik-sosyal tehditler13 Aralık 2019
HARRAN’IN TARİHTEKİ YERİ12 Aralık 2019
Hayatın tadı-şifa kaynağı bal21 Kasım 2019
Türk İslam geleneğinde Mevlid-i Şerif07 Kasım 2019
Ziraatçı Mustafa amca'dan sağlık tavsiyeleri26 Eylül 2019
Biraz geri kafalı mıyım acaba?20 Eylül 2019
GÜNEYDOĞU-KAÇAKÇILAR-DAVUTOĞLU16 Eylül 2019
Orta çağı hissetmek isteyen Brüksel’e gelmeli!03 Eylül 2019
BİLEN İÇİN ŞİFA HER YERDE21 Ağustos 2019
Türk İslam geleneklerinde Kurban Bayramı10 Ağustos 2019
Türk Ahlakı ve Müslümanlık29 Temmuz 2019
Mehmet Özyavuz'un 15 Temmuz Mesajı14 Temmuz 2019
Bırakın dünyayı gençler yönetsin!14 Temmuz 2019
15 TEMMUZ İKTİSADİ DEMOKRASİ İÇİN BAŞLANGIÇ OLSUN14 Temmuz 2019
BİR LGS KABUSU DAHA YAŞARKEN ENGELLİ ÖĞRENCİLER NE OLACAK??13 Temmuz 2019
Osmanlıdan son kopan toprak idi Arnavutluk!28 Haziran 2019
TÜRK AHLAKI VE DEMOKRASİ19 Haziran 2019
Hadi artık sınava hazırsınız, gülümseyin14 Haziran 2019
TARİHİN BARIŞMAZ DÜŞMANLARI VE İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE SEİMİ13 Haziran 2019
Yetim Hakkı ve İslamiyet03 Haziran 2019
Bu Gecenin Kadrini Bilmek gerek.31 Mayıs 2019
Sosyal Yardılaşma ve Sadaka-i Fıtır27 Mayıs 2019
KONUŞMAK YADA SUSMAK HANGİSİ !21 Mayıs 2019
AYI MİSALİ SEVERKEN ÖLDÜRÜYORUZ EVLATLARIMIZI...21 Mayıs 2019
KIRK HARAMİLER18 Mayıs 2019
Ben annemin en çok bana dua etmesini sevdim!13 Mayıs 2019
Teravih namazı ve sağlığımız12 Mayıs 2019
Nostaljik giyimli arkadaşımız08 Mayıs 2019
İslam dininde Hikmetleri ile Ramazan08 Mayıs 2019
چاوشئۆغڵو رۆشت و دەنگدانەوەیەکی خۆشی لە هەولێر (ئەربیل) جێهێشت...01 Mayıs 2019
Domuz ürünleri satışı ve RAF bedeli şartı iyi gelecek25 Nisan 2019
Türk Milletinin teminatı, Türk gençliğidir23 Nisan 2019
Berat Gecesi Büyük bir Fırsattır.19 Nisan 2019
AKTEMUR’DAN KANDİL MESAJI19 Nisan 2019
Hıyar'ın şaşırtıcı faydaları12 Nisan 2019
Harran, Bu İş Bitmiştir Dedi29 Mart 2019
31 Mart seçimi kritik Eşiğimiz23 Mart 2019
Milli ruh ekseninde Çanakkale Zaferi18 Mart 2019
TANRI’NIN VERDİĞİNİ YATIRIMLAR DEĞERLENDİRMELİ...23 Şubat 2019
Görüntü kirliliği gün gittikçe artıyor!20 Şubat 2019
HAYATIMIZ ŞİFRE20 Şubat 2019
Araplarıma Hakaret Eden Cemal Enginyurt'u Kınıyorum13 Şubat 2019
TUNCELİ’NİN BÜYÜK DEĞİŞİMİ13 Şubat 2019
ÖNCELİK HAYATIN ÖNCELİK YAYANIN07 Şubat 2019
"Maydanoz" deyip küçümsemeyin06 Şubat 2019
" İLERİ EY MUS'AB İLERİ! "05 Şubat 2019
MÜ'MİNLERİN KUR'AN'DA GEÇEN 50 ÖZELLİĞİ01 Şubat 2019
OVANIN FATİHİNE YAZARLAR DA SAHİP ÇIKTI28 Ocak 2019
Sosyal Medyanın Ortaya Çıkışı25 Ocak 2019
KİM Mİ HAKLI?? TABİKİ ETİK BASIN...24 Ocak 2019
Azaltın, yeniden kullanın ve geri dönüştürün!23 Ocak 2019
ÜÇ "R" NEDİR?22 Ocak 2019
Başarı merdivenini çıkarken...16 Ocak 2019
Başarı merdivenini çıkarken...15 Ocak 2019
ŞANLIURFA ÜZERİNDEN GÜNEYDOĞU OKUMALARI....12 Ocak 2019
ÜMMETİN KURTULUŞ REÇETESİ09 Ocak 2019
Mübarek Elma, Hem Deva Hem Şifadır07 Ocak 2019
ASGARİ ÜCRET VE GÜNDEM04 Ocak 2019
DİZ-MAFSAL AĞRILARI VE KUVVET ŞURUBU REÇETELERİ31 Aralık 2018
BİR VALİ DÜŞÜNÜN; YAKAMOZ MİSALİ...21 Aralık 2018
Ölümlü Bu Dünya Be Kardeşim14 Aralık 2018
SOSYAL MEDYA VE SİNEMA13 Aralık 2018
Lahananın Şaşırtıcı Faydaları08 Aralık 2018
Lahanann şaşırtıcı faydaları07 Aralık 2018
Bizim Gayemiz ŞAN - ŞÖHRET Olamaz30 Kasım 2018
Bu kadar politize olmaya gerek var mı?29 Kasım 2018
YAVRU VATAN YUVADAN UÇMAKTA KARARLI...28 Kasım 2018
Mart seçimleri borsasında hisse senedi alma yarışı25 Kasım 2018
Neden Yine Mehmet Özyavuz?21 Kasım 2018
BİZ; ESKİ SİZ’ İ ÇOK ÖZLEDİK...19 Kasım 2018
Mevlid kandili ve birlik-beraberlik ruhu19 Kasım 2018
Pamukkale Travertenleri; Kaplıca suları ile çökelmiş karbonat minerallerinin izdivacı gibi idi!13 Kasım 2018
SOSYAL MEDYA VE SİYASET 12 Kasım 2018
Recep Tayyip Erdoğan'ın Sevgisi Hesabi Değil Hasbidir12 Kasım 2018
ATATÜRK ve İslam Dini09 Kasım 2018
Neden Mehmet Özyavuz?06 Kasım 2018
Çini sanatı; sanki estetik pistinde renklerin ateşle dansı gibi idi!01 Kasım 2018
Köşe Yazarımız Numan Aladağ'ın Kaleminden....29 Ekim 2018
Başkan Özyavuz: Benim Gecem Gündüzüm Harran24 Ekim 2018
KÜRESEL ZULMÜN KAYNAĞI22 Ekim 2018
Kaderi anneler mi yazar?18 Ekim 2018
YENİ MEDYA NEDİR?17 Ekim 2018
Benim çocuğum çok zeki ama ders çalışmıyor!09 Ekim 2018
Harran Aslanlı Kapı ve İbrahim Tatlıses Müzesinden izlenimler05 Ekim 2018
TÜYAP DİYARBAKIR KİTAP FUARI’ NDA NELER OLDU?????04 Ekim 2018
HERŞEY MİLLİ EKONOMİ İÇİN27 Eylül 2018
Televizyonların Ev Yaşamındaki Yeri24 Eylül 2018
Kim hatalı dersiniz?21 Eylül 2018
“OKU” MUHATABI16 Eylül 2018
UFAK KIRINTILAR BIRAKIN Kİ GENÇLER ARKANIZDAN GELSİN...15 Eylül 2018
FİYASKO TANITIM GÜNLERİ VE GERÇEK DİYARBAKIR13 Eylül 2018
Popüler Kültür Ve Sosyal Medya12 Eylül 2018
Geri dönüşüm bile okyanusların kirlenmesini önleyemiyor!01 Eylül 2018
Bizler bayramları dolu dolu ve coşkulu yaşardık!27 Ağustos 2018
Kurban Bayramı ve Mutluluğumuz19 Ağustos 2018
Köşe Yazarlarımızdan Yaşar İçen'in Kaleminden16 Ağustos 2018
Medyada Nefret Söylemi13 Ağustos 2018
Vatan Sevgisi ve Raf Bedeli Şartı13 Ağustos 2018
EKONOMİ PAKETİNDE EV KADINLARI UNUTULDU...11 Ağustos 2018
AYDIN MARUF BÖLGENİN DENGE UNSURU09 Ağustos 2018
DİYARBAKIR ÖĞRENCİ KAYBEDİYOR!!03 Ağustos 2018
PAPAZ ERİĞİ, BÜYÜSÜ VE ŞİMDİ DE KRİZİ...01 Ağustos 2018
Domates de ki mucizeler ve yerli malı30 Temmuz 2018
BU DURUM ÇOK KÖTÜ KOKUYOR!30 Temmuz 2018
“ ASKIDA EKMEK “ 26 Temmuz 2018
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN' IN AŞİRETLER ÇIKAR(T)MASI26 Temmuz 2018
ÇOCUKLAR İÇİN HER YOLU DENEMEYE EVET!!!24 Temmuz 2018
RÜŞVETE DUR DİYEBİLİRİZ23 Temmuz 2018
IRAK' TA "AFRİKA SENDROMU" MU YOKSA BAŞKA OYUNLAR MI??19 Temmuz 2018
NEDEN Mİ KISKANIYORLAR??????16 Temmuz 2018
Kahraman TÜRK Milleti'nin ''15 Temmuz'' Zaferi14 Temmuz 2018
BODRUM' UN İÇLER ACISI HALİNE GELSİN TÜM TOTEMLER...14 Temmuz 2018
Mahalleden gerçek kahramanlarım!11 Temmuz 2018
TÜM ALGI LİSTELERİNE KARŞI YENİDEN SÜLEYMAN SOYLU!!11 Temmuz 2018
HEPİMİZ ASKER RUHLUYUZ FAKAT......09 Temmuz 2018
KİREÇLENME TEDAVİSİ İÇİN, MUCİZE REÇETELER07 Temmuz 2018
SİVEREK' TEN BOY VEREN ***BİR SİHİRLİ KALEM...06 Temmuz 2018
PANİK BUTONU HALLERİMİZ...30 Haziran 2018
OLDU DA BİTTİ MAŞALLAH... HAYDİ HAYIRLISI28 Haziran 2018
Oğulotu ve gizli mucizeleri26 Haziran 2018
""SEN AĞA BEN AĞA BU İNEĞİ KİM SAĞA""22 Haziran 2018
Güçlü irade ve Adalet21 Haziran 2018
VAKİT RÜŞVETLE MÜCADELE VAKTİDİR18 Haziran 2018
Beni hissedebilecek misin anneciğim!13 Haziran 2018
Leyle-i Kadir Gecesi ve fazileti08 Haziran 2018
VAADLER TAMAM!!! PEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM NE DURUMDA????08 Haziran 2018
FENERBAHÇE ARTIK HUZUR VE BAŞARI İSTİYOR06 Haziran 2018
Yarın ahirette beni affedebilecek misin be çocuk?05 Haziran 2018
Yarın ahirette beni affedebilecek misin be çocuk?04 Haziran 2018
24 Haziran Zaafer olsun04 Haziran 2018
MARKAMIZ YOKMUŞ!!!! NEDEN OLSUN Kİ????02 Haziran 2018
SEÇİM VAR MİLLET NEDEN BU SUSKUNLUK??30 Mayıs 2018
ATATÜRK VE RAMAZAN-I ŞERİF28 Mayıs 2018
SAFEEN DİZAYEE İLE TÜRKİYE ÜZERİNE28 Mayıs 2018
NE ÇOK ÇEKTİ EBABİLLER ELİMİZDEN!!!20 Mayıs 2018
PARTİ VE GÖRÜŞLER ÜSTÜ İNSANLAR!!!18 Mayıs 2018
Filistin’de Ramazan’ın İlk Günü: Sessiz Çığlık!18 Mayıs 2018
Ramazan- Şerif ve Huzurumuz15 Mayıs 2018
YAĞMUR ALTINDA "KATIKSIZ HUZUR"....14 Mayıs 2018
Devlet Bahçeli ve Mühendis Binali Yıldırım'ın Dikkatine!12 Mayıs 2018
Kitaplarınızı tutsak ettiğiniz raflardan çıkarın artık!09 Mayıs 2018
TÜRKİYE İLE SAĞLAM KÖPRÜLER KURMALIYIZ..08 Mayıs 2018
IRAK; YAKIN OLMALI....06 Mayıs 2018
Berat Gecesinin bereketi29 Nisan 2018
Ülkeme Hizmet için “Var mısın”?27 Nisan 2018
REHAVET VE RUTİN EN BÜYÜK DÜŞMANDIR!!23 Nisan 2018
AKTİF SİYASETTE OLMAMAKLA BİRLİKTE CİHAN ENSARİOĞLU...22 Nisan 2018
ÇOK MU İSTİYORUZ???20 Nisan 2018
ARHAVİ' DEN SELAM VAR.....18 Nisan 2018
DEMOKRASİ DE İRADE ÖNEMLİDİR16 Nisan 2018
VİZYON OLMADAN OLUR MU Kİ????16 Nisan 2018
“BANA SEVDA YEMEĞİ PİŞİRMELİSİN” 15 NİSAN ŞEF BAYRAMINDA…14 Nisan 2018
KARDEŞLİK EKSPRESİ11 Nisan 2018
ÇAKMA LİDERCİKLER !!!!!09 Nisan 2018
Şahsiyet ve Topluma Hizmet01 Nisan 2018
Projelerin renkli dünyalarına bir girebilsek!29 Mart 2018
MECLİSTEN ÜLKEYE BİR PENCERE... MEHMET ALİ CEVHERİ28 Mart 2018
Karaciğer Yağlanmasına bitkisel destek27 Mart 2018
Yetim Hakkı ve İslamiyet25 Mart 2018
Regaip Kandili ve Biz21 Mart 2018
Çanakkale Ruhumz ve Anzaklar17 Mart 2018
İnsanlığımız imtihandan geçiyor!14 Mart 2018
HASTALIK MI YOKSA ŞİFA MI???12 Mart 2018
TÜRKLER KİMDİR09 Mart 2018
KASTAMONU KÜRE KİLİMLERİ, İSTİKBALİNİ İSTİKLÂL YOLUNA SEREN ŞERİFE BACI GİBİ…08 Mart 2018
YUMURTAYI İÇERİDEN KIRMAK...03 Mart 2018
EKLEM İLTİHABI İÇİN, ZERDEÇAL-ZENCEFİL02 Mart 2018
ETEĞİNDEKİ TOHUMLARI CÖMERTÇE SAVURMALI İNSAN...28 Şubat 2018
En sağlıklı beslenme, evde yapılan besinle olur!27 Şubat 2018
Yetim Hakkı, Samimiyet ve Rüşvet 19 Şubat 2018
Ya telefonumu evde unutursam!17 Şubat 2018
"ODA" LARDAN BİRER BAŞKAN GELİR BİZLERE!!!!15 Şubat 2018
Her sabah alacağımız kararlar, Her akşam kendimize soracağımız sorular11 Şubat 2018
FARUK ÇELİK' İN SÜRPRİZ ŞANLIURFA ZİYARETİ07 Şubat 2018
Tüm Canlılar Bir gün Plastik Atık Yutacaktır!07 Şubat 2018
"NEDEN DOĞDUĞUNU" ANLAMALI İNSANOĞLU01 Şubat 2018
İSTİKLÂLDEN İSTİKBALE YÜRÜYEN ŞERİFE BACI, MİLLİ MÜCADELENİN KADIN KAHRAMANI.27 Ocak 2018
CİLT GÜĞZELLİĞİNİZ İÇİN DOĞAL ÇÖZÜMLER22 Ocak 2018
YASAKLAR CAZİPTİR UNUTULMASIN!!!!!18 Ocak 2018
FİLİSTİNDEN HARRAN OVASINA14 Ocak 2018
SEN BENDEKİ ENNN GÜZEL ŞEYSİN...08 Ocak 2018
DUA, ŞİFA VE MUTLULUKTUR08 Ocak 2018
EŞŞEĞİN AKLINA KARPUZ KABUĞU...05 Ocak 2018
Hani deriz ya;04 Ocak 2018
TOPLUMUN NABZINI İYİ TUTMAK GEREKİYOR02 Ocak 2018
MİSAFİR AĞIRLAMA GELENEKLERİ31 Aralık 2017
TARİH ACI OLAYLARDA TEKERRÜR EDER AKILLANMAZ İSEK!!!!! 28 Aralık 2017
SEYMEN ALAYLARI BUGÜN DİKMEN SIRTLARINA ATATÜRK'Ü KARŞILAMAYA GİDİYOR.27 Aralık 2017
Zencefil varken, Grip kader olmasın25 Aralık 2017
TİCARET; DİL, DİN, IRK DİNLEMEZ...25 Aralık 2017
*SIĞIR* DEMİŞKEN HATIRLADIM...22 Aralık 2017
"BEN AŞK-I SEÇTİM"18 Aralık 2017
SANAYİLEŞMEYİ ENGELLEYEN DÜŞMANLAR17 Aralık 2017
ŞİMDİ SORGU ZAMANI13 Aralık 2017
Ayla filmini izlerken hayal dünyama takılanlar!11 Aralık 2017
Zehirli tuzakta internet’in etkisi11 Aralık 2017
EBABİLLER NEDEN GELSİN Kİ????08 Aralık 2017
SİYASET CİĞER BİZLER KEDİ...04 Aralık 2017
Sahi bunlar; ahiretinde var olduğunu hiç düşünmüyorlar mı?30 Kasım 2017
Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun29 Kasım 2017
Bir Kereden Çok Şey Olur27 Kasım 2017
ÖĞRETMEN OLMAK KOLAY DEĞİL23 Kasım 2017
Kimyasal terör20 Kasım 2017
Iğdır ve üniversitesi misafirperverlikleri ile bizleri mest etti!17 Kasım 2017
BESLENME VE MİLLİ TARIM17 Kasım 2017
JOKER GÜLÜŞLER13 Kasım 2017
Metamfetamin: Yeni Tehlike13 Kasım 2017
PROJE İNSANLAR10 Kasım 2017
HACKERLAR TİCARİ SIRLARIN PEŞİNDE10 Kasım 2017
YARINI KODLAYAN ÇOCUKLAR İÇİN KOŞULACAK08 Kasım 2017
ALLAH İYİ -LİK VERECEK Mİ ÜLKEYE??01 Kasım 2017
Plastik kaplamalar ve atıklar ruh halimi de bozuyor!01 Kasım 2017
CUMHURİYET'' BAYRAMDIR29 Ekim 2017
ZEMBEREĞİ BOŞALMIŞ CÜMLELER!!!27 Ekim 2017
Terör ve hastalık oluşturan sektörler24 Ekim 2017
Aladağ, Aynı Hassasiyeti Bekliyoruz. 20 Ekim 2017
Bağımlılık tedavisinde aile etkisi20 Ekim 2017
Tarihimi tekrar yaşadığım şehirlerdi; Bilecik ve Söğüt20 Ekim 2017
Sosyal Medyada Başarı17 Ekim 2017
GÖZLE GÖRÜLMEYEN DÜŞMANLARIMIZ15 Ekim 2017
YARINI KODLAYANLAR” PROJESİ15 Ekim 2017

Üye Paneli
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
2019 BELEDİYE SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

AK PARTİ
CHP
MHP
İYİ PARTİ
BDP
DİĞER

Sonuçlar
En Çok Okunan
Sayfalar
Video Galeri
En Çok Yorumlanan
Foto Galeri
Radyo

Takvim
Bugünkü Gazeteler
Facebook Beğen

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Anasayfa | Sohbet Odasi
CH