harranajans
 
Ana Sayfa > Yazarlarımız

Yazarımız Numan Aladağ'ın Yazısı
04 Şubat 2018
Yazarımız Numan Aladağ'ın Yazısı
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

Değerli okuyucular,

 
Türk Milletini hastahenelere şeytanca yığdırma ve kimyasal ilaç kullanmayı teşvik etme  düşüncesinin  başında, Türkiye de meyveciliği yok etmektir. Toplum meyve yemediği zaman, daha çok hastalanır.
 
15 gündür Suriye Afrin harekatında, Kahraman Türk Mehmetçiğinin, ''Ya İstiklal ya ölüm.'' zaferini hazmedemeyen bazı Avrupa ülkelerinin, ekonomik-anarşik terör örgütlerine verdiği desteklerle Türk Milletine saygısı olmadıklarını belgelemektedir. Terör örgütlerine destek veren bu ülkeler, acaba hangi düşünce ile Türkiye de ticari faaliyet göstermeyi düşünüyorlar? Cevap: ''İhanet şebekesi'' ülkelerin ticari kuruluşları, güçlü işletme sermayesi ile büyük mağazalar zincirlerine, raf bedeli teklif ederek rakipleri olan %100 yerli Milli sermayeli Türk ticari kuruluşlarını zor duruma düşürmenin şeytanlığıdır. Raf bedelini alan binlerce mağaza zincirine sahibi olanlar, acaba ''İhanet şebekesi'' dahili-harici vatan hainleri ile bir farkı var mıdır? 
 
Mühendis Başbakan Binali Yıldırımın dikkatine!
Binali Bey, Türk sanayicisinin ve çiftçisinin sorunlarını yakinen bilen önce bir mühendis, sonra da Başbakan olarak bir devlet adamısın. Binlerce mağaza zincirleri olan bazı mağazalar, RAF bedelini şart koşarak,  Türkiye de meyveciliği yok etme düşüncelerinin bilişncinde misin? RAF bedeli şartı ile Türk sanayicisini sömürenlere, rekabet kurulu acilen buna dur demesi gerekmiyor mu? İçecek sektöründe modern tıp tarafından zararı vardır veya yoktur diye görüş ve önerilerine başvurulması gerek miyor mu? 
 
Binali Bey, Başbakan olarak, diyorsunuz ki: ''Lafla Millilik olmaz'' o zaman, bu Milli seslenişinizin sadakat ve samimiyetini, RAF bedeli şartı ile senin ürününü raflarıma koyarım diyen mağaza zincirlerine sahip olanlara, kim dur diyecek ve dur demenin zamanı gelmedi mi?
 
Değerli okuyucular, kimseye iftira atmamak şartı ile insanların ve bazı ülkelerin yaptıklarını, bir Hadis-i şeriflerle açıklayalım:  Hz. Muhammed (s.a.v.) Hadis-i şeriflerinde,  ''Kötü kişiyi anmaz, kötülüğünü söylemezseniz halk nereden bilecek onu? Kötü kişiyi kötülüğüyle anın da halk, ondan çekinsin.''  buyuruyor. O zaman, bu hadis-i şerifi esas alarak, Türkiye de meyveciliği yok edip, insanların sağlıklı beslenmesine mani olmaya çalışan, kimyasal içecek ve her türlü gıda sektöründe faaliyet gösteren bazı Avrupa ülkelerine haddini bildirmek için, o ülkellerin sermayesi tarafından Türkiye de üretilen ürünlerine  ekonomik yaptırım ile ilgi göstermemek, en doğru yol değil midir?. 
   Hadis-i şerifler:
   Allah bir kulu aşağılatmak istedi mi bilgiyi haram eder ona. (K. II, s. 127)
   Ne güzel bağıştır, gerçek sözü duyup da Müslüman kardeşine gidip ona da öğretmektir. (C.II, s. 174)
   Bilgisizler arasında bilgi elde etmeye uğraşan, ölüler arasındaki diriye benzer. (K. II, s. 108)
   Bilgi öğrenmek her mü'mine farzdır. (K. II, s. 26)
 
Bir şey içtiğimiz zaman araştırma yapmadan ne içiyoruz, temel gıda, su ve gazlı içecek firmasının sahibi kimdir diye araştırma yapmadan tüketiyoruz. Yaşlısından gencine, serinlenmek için renkli-gazlı içecekler ve su içerek serinliyoruz. Yaz aylarında özellikle pet ambalajlı su tüketimi daha sağlıklıdır özentisisiyle tüketim ilgi görmektedir. Öncelikle (Tercihen) cam ambalajlı memba suyu tüketmek daha sağlıklıdır.  
 
Dikkat! Dikkat! Pet şişe ambalajlı su, ne yazık ki büyük ve küçük bakkaliye mağazalarının önünde veya nakliyatı yapıldığında, bir saat güneşte kalması hangi hastalıklara yol açacağı bilgisine sahip' miyiz? Su sektöründe Türkiye de faaliyet gösteren bazı firmalar, Ermeni soykırımına yıllardır açıkça  destek veren bazı ülkelerin firmalarıdır. 
 
''Gıda silahtan daha önemlidir'' diyen Tarım Bakanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, Ambalaj üzerinde ''DİKKAT DİKKAT! SU AMBALAJLARI KESİNLİKLE GÜNEŞTEN KORUNMALIDIR'' sigara ve alkollü içki ambalajlarında ki gibi yazılıp, tüketicinin uyarılması gerek miyor mu? Bu konuda Tarım Bakanı Dr. Fakıbab'nın, bilgisi var mı?
   
 
Beslenme tıbbi, hafif ve kronik bir çok hastalığın beslenme dengesizliğinden kaynaklandığı ve hastanın biyokimyasının düzeltilmesiyle bu hastalıkların tedavi edilebileceği düşüncesiyle kurulmuştur. Beslenme konusundaki öncü (ARGE) çalışmaları en son bilimsel buluşlarla da desteklenmiştir. Ayrıca dengesizliklerin neden ortaya çıktığını (Kafein, alkol, tütün ve renkli kimyasal içecek alışkanlığı, doğum kontrol hapı, kimyasal maddelere ve çevre kirliliğine maruz kalma) kanser, şeker ve diğer hastalıkların sorunlarını beslenme yoluyla nasıl tedavi edilebileceğini araştırıp öğrenmeliyiz.
 
Bürde yayınlarından  Mayıs-2005 yılında yayınlanan, Doğal beslenme Sağlık rehberi adlı kıtabın yazarı Mustafa ÖZER, kitabın 206'cı sayfasında, ''Hindistan'da Çiftçiler Coca-Cola'yı keşfetti'' başlıklı yazının aynısını saygıdeğer okuyucularımızla paylaşmak istiyorum:  Hindistan'da tarım ilaçlarının yüksek maliyetine dayanamayan çiftçiler, bitkilerin kökünü kurutan böceklerden kurtulmanın en ucuz yolunu keşfetti! Artık Hintli çiftçiler Coca-cola'yı içmeyip haşaratı yok etmek için toprağa tarım ilacı niyetine serpiyor. Bu trend Hint pazarını paylaşan Messrs Monsanto, Shell :Chemical ve Dow gibi kimya devlerinin papuçlarını dama attı. Hindistan'da en fazla tutulan tarım ilaçlarıyla kıyaslandığında Cola yüzlerce kat daha ucuza geliyor. Bir litre tarım ilacı 10 (On bin) bin rupiye mal olurken 1,5 litrelik COLA'nın fiyatı 30 rupi. 0.4 hektarlık bir alanın Colalanmasının maliyeti de 270 rupi'yi geçmiyor. Gotu Laxmaiah adlı çiftçi bu yıl bir kaç hektarlık tarlayı colaladığını belirterek, ''Pamukların üzerine colayı püskürttüğümde zararlı böceklerin öldüğünü gördüm'' diyor. Ama böcekleri sersemleten ya da kovan Coca-Cola'nın içindeki maddenin ne olduğunu bilen yok. COCA-COLA'nın sözcüsü ise,'' Soft içecekler tarım ilaçlarıyla aynı etkiyi vermez. Bunun bilimsel bir temeli yok'' yorumunu yapıyor.
 
Kimse demez ki, yoğurdum ekşidir. Cenab-ı Hak bizleri gerçek olmayan ve yalan söyleyen gafil çıkarcıların şerrinden muhafaza etsin inşallah.
 
Dünyaca ünlü bslenme uzmanı, yazar:  Gayelord HAUSER'in, Coca-Cola ile ilgili görüş ve düşüncelerini, GENÇ YAŞA adlı kitabını  Erdal ERKAN'nın  tercüme etiği ve kitap Mart-1969 yılında basılmıştır.  Kitabın 75 ve 76'cı sayfalarında, ''Kapitalizmin zehirleri'' başlıklı yazısını değerli okuyucularımızla paylaşmak istiyorum:
 
1950 de Fransız meclisi Coca-Cola'yı yassakladı. Fakat firma öylesine güçlü idi ki, kararı senato veto etti. Birkaç yıl önce (1940 lı yıllar) her Amerikalı 70 şişe Coca-Cola içiyordu bir yılda 13 hastalıkta etkili olan bu içkiye HAUSER bir başkasını ekliyor: ''Coca-Cola'nın bir uzun ömür düşmanı olarak tanınacağını ümit ediyorum.'' Vitamin yerine zararlı asitler, alkaliler, boyalar, kafein, cola şekeri, karbondioksit, tat veren ve koruyan şimik maddeler doludur bu tür renkli gazozlar.
 
1965'te Amerikanın Fact dergisinde yayımlanan yazıda, Tarım Bakanlığı Kimya Bürosu Başkanı Dr. HARVEY'in şu sözleri yer alıyordu: ''Birkaç milyarderin çıkarları, milyonlarca insanın sağlığı ile bir mi tutulacaktır?''
 
Herkesin çıkarını düşündüğü kapitalist düzende istediğin kadar konuş.  Her saat milyonlarca Coca-cola  kapağı açılmasını önleyemezsin...  diyor.
 
Gazozun zararları var mıdır?
Hazımsızlıklara iyi gelen ve midedeki ağır yemeğin bir an önce hazmolmasını sağlayan gazoz, aç karnına içilince midede ekşime ve yanma yapabilir. Özellikle kalbinden rahatsız kimseler için gazoz tehlikelidir. Çünkü kroner damarlarında daralma yapar. Midenin ani olarak gazla dolması, kalbe basınç yapar. Ayrıca enfarktüs krizi esnasında hastayı ferahlatmak amacı ile verilen gazozun çok zararı vardır. Özellikle sıcak havalarda birden içilen gazoz, akciğerlerde kan toplanmasına yol açar. 
(Bütün dünya yıllığı 1978 sayfa 216)
 
Genç nesillerin ve Türkiye'nin geleceği için çözüm nedir?
Sıvı tüketmek yaşam için çok önemlidir. Sabahları kahvaltıyı mevsimsel meyve suyu veya %100 yerli sermaye tarafından işlenmiş (Üretilmiş) %100 doğal meyve suları ile yapmak, hem sağlık hem de ekonomik önem taşıdığının bilincinde olmamız gerekir. Türkiye de meyve suyu tüketim kültürünün bugüne kadar gelişmemesi dikkat çekicidir! Meyveciliğin desteklenmesi demek; modern tarımın ve tarıma dayalı sanayinin modernleşmesi ve işsizliğin önlenmesi demektir. Meyveciliğin ve İşsizliğin  çözümü demek, anarşik-ekonomik teröre dur demektir. Ayrıca ekonomik düzenin gelişmesi ve iktisadi demokrasinin mevcudiyetini kanıtlar. Ayrıca hastanelere başvuruların da azalacağı unutmamalıdır.
 
Düştüğümüz yalnış yol
Kazandığımız özgürlükten toplum hayatımızı sağlam bir temel kurabilecek bir şekilde yararlanabilirdik; fakat bunu yapamadık. Bunun içindir ki, çağımızda yaşayan insanların davranışları gelecek nesiller derin bir hayret konusu olacaktır. Bizim toplumumuz gibi blimsel kavram ve metodların değerini bilen bir toplumun, kendi sağlığının yaşayışını düzenlemek için bu kavram ve metodlardan yararlanmaması gerçekten gariptir. Bilim bizi yeryüzünde bulunan her şeye hakim kılacaktı. kendi kendimize hakim olabilmede, %100 Milli sermaye tarafından ürünleri tercih etme duygusu başarımızı sağlıyabilir. Fakat biz bilimin ve Milli duygunun sade kavramlarına, daima geriyi tercih ettik. Gözle görülen gerçeğe dönecek yerde, soyut kavramlar arasında bocaladık. Az gözlem çok mahkeme insanı hataya, çok gözlem ve az mahkeme de gerçeğe götürür. Onun içindir ki, Milli sermaye'ye sahip çıkmalıyız ki, Millliğimizi kanıtlayabilelim.
 
Tarihi Türk geleneklerine göre, Milli terbiye ile Milli varlıklarına sahip çıkmak, fakirliği, işsizliği ve huzursuzluğu ortadan kaldırmak demektir.
  
Cümle Vatan şehitlerini, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu M. K. ATATÜRK'ü Rahmetle, Gazileri minnetle anar. Hasta-yaralılara acil şifalar dileriz.
  
   Kaynakça:
   GENÇ YAŞA Yazar: Gayelord HAUSER.  Tercüme eden. Erdal ERKAN Mart 1969 Sayfa  75-76
   Doğal Sağlık Rehberi Bürde Yayınları Yazar: Mustafa Özer Mayıs-2005  Sayfa 206
   Hadis-i şerifler kaynakçası: Hz. Muhammed ve Hadisleri. Abdulbaki Gölpınarlı  Okat Yayıevi Kasım 1964Yorum Yapın

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer Yazarlarımız Haberleri

Başlık Tarih
 
Ya telefonumu evde unutursam!17 Şubat 2018
"ODA" LARDAN BİRER BAŞKAN GELİR BİZLERE!!!!15 Şubat 2018
Her sabah alacağımız kararlar, Her akşam kendimize soracağımız sorular11 Şubat 2018
FARUK ÇELİK' İN SÜRPRİZ ŞANLIURFA ZİYARETİ07 Şubat 2018
Tüm Canlılar Bir gün Plastik Atık Yutacaktır!07 Şubat 2018
"NEDEN DOĞDUĞUNU" ANLAMALI İNSANOĞLU01 Şubat 2018
İSTİKLÂLDEN İSTİKBALE YÜRÜYEN ŞERİFE BACI, MİLLİ MÜCADELENİN KADIN KAHRAMANI.27 Ocak 2018
CİLT GÜĞZELLİĞİNİZ İÇİN DOĞAL ÇÖZÜMLER22 Ocak 2018
YASAKLAR CAZİPTİR UNUTULMASIN!!!!!18 Ocak 2018
FİLİSTİNDEN HARRAN OVASINA14 Ocak 2018
SEN BENDEKİ ENNN GÜZEL ŞEYSİN...08 Ocak 2018
DUA, ŞİFA VE MUTLULUKTUR08 Ocak 2018
EŞŞEĞİN AKLINA KARPUZ KABUĞU...05 Ocak 2018
Hani deriz ya;04 Ocak 2018
TOPLUMUN NABZINI İYİ TUTMAK GEREKİYOR02 Ocak 2018
MİSAFİR AĞIRLAMA GELENEKLERİ31 Aralık 2017
TARİH ACI OLAYLARDA TEKERRÜR EDER AKILLANMAZ İSEK!!!!! 28 Aralık 2017
SEYMEN ALAYLARI BUGÜN DİKMEN SIRTLARINA ATATÜRK'Ü KARŞILAMAYA GİDİYOR.27 Aralık 2017
Zencefil varken, Grip kader olmasın25 Aralık 2017
TİCARET; DİL, DİN, IRK DİNLEMEZ...25 Aralık 2017
*SIĞIR* DEMİŞKEN HATIRLADIM...22 Aralık 2017
"BEN AŞK-I SEÇTİM"18 Aralık 2017
SANAYİLEŞMEYİ ENGELLEYEN DÜŞMANLAR17 Aralık 2017
ŞİMDİ SORGU ZAMANI13 Aralık 2017
Ayla filmini izlerken hayal dünyama takılanlar!11 Aralık 2017
Zehirli tuzakta internet’in etkisi11 Aralık 2017
EBABİLLER NEDEN GELSİN Kİ????08 Aralık 2017
SİYASET CİĞER BİZLER KEDİ...04 Aralık 2017
Sahi bunlar; ahiretinde var olduğunu hiç düşünmüyorlar mı?30 Kasım 2017
Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun29 Kasım 2017
Bir Kereden Çok Şey Olur27 Kasım 2017
ÖĞRETMEN OLMAK KOLAY DEĞİL23 Kasım 2017
Kimyasal terör20 Kasım 2017
Iğdır ve üniversitesi misafirperverlikleri ile bizleri mest etti!17 Kasım 2017
BESLENME VE MİLLİ TARIM17 Kasım 2017
JOKER GÜLÜŞLER13 Kasım 2017
Metamfetamin: Yeni Tehlike13 Kasım 2017
PROJE İNSANLAR10 Kasım 2017
HACKERLAR TİCARİ SIRLARIN PEŞİNDE10 Kasım 2017
YARINI KODLAYAN ÇOCUKLAR İÇİN KOŞULACAK08 Kasım 2017
ALLAH İYİ -LİK VERECEK Mİ ÜLKEYE??01 Kasım 2017
Plastik kaplamalar ve atıklar ruh halimi de bozuyor!01 Kasım 2017
CUMHURİYET'' BAYRAMDIR29 Ekim 2017
ZEMBEREĞİ BOŞALMIŞ CÜMLELER!!!27 Ekim 2017
Terör ve hastalık oluşturan sektörler24 Ekim 2017
Aladağ, Aynı Hassasiyeti Bekliyoruz. 20 Ekim 2017
Bağımlılık tedavisinde aile etkisi20 Ekim 2017
Tarihimi tekrar yaşadığım şehirlerdi; Bilecik ve Söğüt20 Ekim 2017
Sosyal Medyada Başarı17 Ekim 2017
GÖZLE GÖRÜLMEYEN DÜŞMANLARIMIZ15 Ekim 2017
YARINI KODLAYANLAR” PROJESİ15 Ekim 2017
Sitelere güvenlik ipuçları10 Ekim 2017
KİREÇLENMEYE ÇÖZÜM REÇETELERİ02 Ekim 2017
Sosyal hastalıklarımız (Rüşvet-Raf Bedeli)25 Eylül 2017
Düşler Akademisi23 Eylül 2017
AŞIRI DOZ İNTERNET İNTİHARI ARTIRIYOR!21 Eylül 2017
TÜRKİYE İÇİN HERKESİN YAPABİLECEĞİ BİR ŞEY MUTLAKA VARDIR.19 Eylül 2017
MEVSİM DEĞİŞİKLİĞİNDE ÖKSÜRÜK TEDAVİSİ11 Eylül 2017
Oyun oynarken oyuna gelmeyin!06 Eylül 2017
Bir Kurban Bayramı Daha Mesajlaşma ile Geçti!05 Eylül 2017
DÜNYA' NIN DİBİ TUTTU!!!!02 Eylül 2017
Yazarımız Numan Aladağ'ın Kaleminden. (Kurban Bayramını, Bayram Kılmak Elimizde)31 Ağustos 2017
ZAFER BAYRAMININ 95. YIL DÖNÜM COŞKUSU29 Ağustos 2017
Salatalıkla Sağlığı Yakala21 Ağustos 2017
KENDİ CELLADINA DÖNÜŞMEK!!!!! 19 Ağustos 2017
İSA ALTUN YAZISI18 Ağustos 2017
Tatil valizi mi güvenlik mi?11 Ağustos 2017
Veride çözüm: Kimola10 Ağustos 2017
HALAYA - GERDAN KIVIRMAYA MOLA10 Ağustos 2017
NEYE YARAR Kİ…04 Ağustos 2017
TULSİ (FESLEĞEN)'NİN FAYDALARI03 Ağustos 2017
Veri İhlalinin etkisi01 Ağustos 2017
Madde bağımlılığı bilinç ile aşılır31 Temmuz 2017
MAVİ BALİNA OYUNU OYNAYAN ÇOCUKLAR İNTİHAR EDİYOR26 Temmuz 2017
DİYALOG VE "OTORİTENİN RENGİ"24 Temmuz 2017
İSA ALTUN YAZISI21 Temmuz 2017
SUNUM STRATEJİSİ19 Temmuz 2017
TÜRKİYE SOFRASINDA İHANET YEMEĞİ PİŞİRENLER, 7 DEĞİL, 77 KUŞAK BİTTİLER.14 Temmuz 2017
ŞEHİT ÇOCUKLARINA EĞİTİM DESTEĞİ13 Temmuz 2017
Mühendis Binali Yıldırım'ın (Başbakan) Dikkatine!03 Temmuz 2017
Muşlu Çocuklar Bilimle Buluştu28 Haziran 2017
Mü'minlerin Bayramı24 Haziran 2017
Kadir Gecesi bir fırsattır21 Haziran 2017
TEMİZLİK, MÜSLÜMANLIĞIN İLK ADIMIDIR10 Haziran 2017
Çocuklar, fen ve matematiği dijital oyunlarla öğrenecek08 Haziran 2017
“Yarını Kodlayanlar” projesi04 Haziran 2017
Parmaklarınıza ne kadar güvenebilirsiniz01 Haziran 2017
RAMAZAN-I ŞERİF'İN GETİRDİKLERİ31 Mayıs 2017
MOBİLİTE: GÜVENLİ ŞEHİR29 Mayıs 2017
EMEK VARSA ÖDÜL DE OLMALI MUTLAKA!!28 Mayıs 2017
Kontrol Bende28 Mayıs 2017
Ramazan-ı Şerifin Şifalı armağanları25 Mayıs 2017
TARİHİN BARIŞMAZ DÜŞMANLARI !18 Mayıs 2017
EKONOMİK TERÖRÜN BİLİNMEYEN YÖNLERİ!15 Mayıs 2017
BERAT GECESİNDE HUZUR VE BEREKET09 Mayıs 2017
TOPLUM EĞİTİMİNDE ŞAHSİYET VE EKONOMİK MİLLİYETÇİLİK08 Mayıs 2017
DÜNYA PARA BiRİMİ BİTCOİNMİ OLACAK?30 Nisan 2017
PROTEİN SAVAŞINDA TÜRKİYE30 Nisan 2017
MİLLİ VE MANEVİ MUTLULUĞUMUZU İDRAK EDELİM23 Nisan 2017
HAK VE ÖZGÜRLÜK17 Nisan 2017
Saniyede 3 Yeni Siber Tehdit13 Nisan 2017
GÜZELLİĞİNİZ VE SAĞLIĞINIZ İÇİN ÇİLEK SAFASI13 Nisan 2017
Ekranlar iletişimi engelliyor31 Mart 2017
Regaip Kandilinin Fazileti29 Mart 2017
HERKES İÇİN ADALETİN ÖNEMİ27 Mart 2017
İnsan Hedefi ve Demokrasi23 Mart 2017
Online Güvenli Alışveriş21 Mart 2017
Milli Duruş ve 18 Mart17 Mart 2017
TIP BAYRAMI CEPLERE Mİ??14 Mart 2017
Ekonomik terör bizi vuruyor.11 Mart 2017
ÇOCUĞUNUZUN KUCAĞINDAKİ CASUS KAYITTA08 Mart 2017
Silahsız işgal ve kuruş vurgunu07 Mart 2017
EVET! Neden mi?04 Mart 2017
Milli Hakimiyet, Riyakarlık ve Rüşvet04 Mart 2017
Damar tıkanıklığı ve güçlü hafıza için çözüm...26 Şubat 2017
Korunmak, dijital hayatta temel ihtiyaç20 Şubat 2017
Himalaya etekleri ile Muğla nın ortak yönü 19 Şubat 2017
Guatr hastalığınızın reçetesi Rajasthandan11 Şubat 2017
Okulda bağımlılığa müdahele Eğitimi06 Şubat 2017
Bahar Mevsiminde Korunma Yöntemleri04 Şubat 2017
Su gibi aziz ol!01 Şubat 2017
ATATÜRK'Ü DOĞRU TANIYALIM!30 Ocak 2017
Abdullah Akkurt'un Kaleminden ''Haya ve Utanma‏''17 Ocak 2017
Brezilya biberi ve Kanser Hücrelerini durdurması16 Ocak 2017
Susuz aşk yaşanmaz16 Ocak 2017
MİLLİ SERMAYEYE VE SAHİP ÇIKALIM16 Ocak 2017
KİREÇLENME TEDAVİSİ İÇİN İLAHİ HİKMETLER12 Ocak 2017
ÇARESİZSENİZ, ÇARE "SİZSİNİZ"09 Ocak 2017
Kaybetme korkusuyla sosyal medyadan uzaklaşamıyoruz.05 Ocak 2017
Sigorta zararı karşılar, alarm sistemi zararın oluşmasını engeller03 Ocak 2017
RAJASTHAN'dan kanser riskini azaltan çareler02 Ocak 2017
Türkiye nesnelerin interneti ile geleceğe hazırlanıyor27 Aralık 2016
“BİLİŞİM STRATEJİK SEKTÖR ”26 Aralık 2016
YILBAŞI FIRSATÇILIĞI24 Aralık 2016
Acil durumlarda Panik Butonu21 Aralık 2016
Türkiye ekonomisine yönelik siber saldırılar artışta19 Aralık 2016
Çocuklar için sosyal medya eğitimi şart! 15 Aralık 2016
Veri güvenliğinde işbirliği12 Aralık 2016
Zararlı Yazılımların Sayısı 1 Milyara Ulaştı07 Aralık 2016
BİLİŞİMİN KALBİ ANKARA’DA ATACAK05 Aralık 2016
İyi bir eğitim bağımlılıktan korur30 Kasım 2016
YEŞİL MERCİMEK VE ŞİFALI ARMAĞANLARI29 Kasım 2016
İnternetten Alışverişe Günde Yarım Saat Harcıyoruz26 Kasım 2016
İNTERNET BAĞIMLISIYIZ, AYNI ZAMANDA YALNIZIZ24 Kasım 2016
ÖĞRETMENLERİMİZE SEVGİ23 Kasım 2016
Yeni Nesil Güvenlik Mimarisi20 Kasım 2016
Fidye Yazılımı Mağdurları Arttı16 Kasım 2016
SİNÜZİT İÇİN ŞİFALI ARMAĞANLAR15 Kasım 2016
İnsan ve Doğa’da Sevgi14 Kasım 2016
Bilgisayar oyunlarında kara para aklıyorlar12 Kasım 2016
Atatürk’ü 78. Yılında Rahmetle Anıyoruz09 Kasım 2016
HİNDİSTAN DA HASTALIKLARA KARŞI MUCİZE KARIŞIM03 Kasım 2016
Gizlilik mi, popülerlik mi?01 Kasım 2016
Cumhuriyet’e sahip çıkmak geleceğe güvenle bakmaktır 29 Ekim 2016
Borneo Adasından Gençlik sırları24 Ekim 2016
YENİ DÖNEMDE TÜRKİYE24 Ekim 2016
Geleceğin eğitim teknolojileri Türkiye’de!18 Ekim 2016
Cennetten Cehenneme!14 Ekim 2016
İnternette güvenli Para yöntemleri13 Ekim 2016
Mucize Çayda Saklı şifa!10 Ekim 2016
Edebiyat'ın Önemi07 Ekim 2016
İçimizde ki öküz!06 Ekim 2016
İslam Dininde Ahlakın Kaynağı‏05 Ekim 2016
Dikkat Bumerang!03 Ekim 2016
HİCRİ YILBAŞININ ÖNEMİ01 Ekim 2016
Ceo sahteciliği27 Eylül 2016
KIŞ HASTALIKLARINDAN KORKMAYINIZ27 Eylül 2016
Çalışanlar sosyal medyayı nasıl kullanmalı?26 Eylül 2016
Kadın Değil İnsan Olmak21 Eylül 2016
Eğitim ve Türkiye’nin Gözbebekleri19 Eylül 2016
Numan Aladağ'ın Kaleminden 11 Eylül 2016
Bayram Hediyem Oldu Harran11 Eylül 2016
Toplumsal Birlik Ve Huzur İçin!05 Eylül 2016
Açlık Oyunları!05 Eylül 2016
Devlet baba mı, yoksa ana mı olmalı?31 Ağustos 2016
ZAFER BAYRAMI VE BROKEN HİLL SAVAŞI29 Ağustos 2016
Allah vergisi durumlar * Hasan Aslan *27 Ağustos 2016
Masum değiliz hiç birimiz!22 Ağustos 2016
Domatesin Şifalı Armağanları21 Ağustos 2016
‘Rol model’ bir bağımlı Danışmanı16 Ağustos 2016
**Kalbimin Yerini Hatırladım**15 Ağustos 2016
Devlet Rejimi ve İktisadi Demokrasi11 Ağustos 2016
GAME OF THRONES09 Ağustos 2016
Kimler geldi, kimler geçti...07 Ağustos 2016
GÜNÜN GETİRECEKLERİ03 Ağustos 2016
Cumhurbaşkanı& Refarandum& Uzlaşı01 Ağustos 2016
Şimdi ki aktör kim?27 Temmuz 2016
Uyum Uzmanlarına Dikkat!24 Temmuz 2016
Verilmiş sadakamız varmış!21 Temmuz 2016
Türk Ordusu18 Temmuz 2016
Sosyal Medya ve Fiyaskolar!12 Temmuz 2016
Sivilce İçin Şifalı Armağanlar‏12 Temmuz 2016
Allah'ın Kullarına Bir Ziyafet Bayramı‏04 Temmuz 2016
Leyle-i Kadir Gecesi‏01 Temmuz 2016
23-63 Ekseninde Viran Olan Milli Bahçe28 Haziran 2016
Türk İslam geleneklerinde Toplumsal Dayanışma22 Haziran 2016
Zulüm ve Sonuçları‏20 Haziran 2016
HİTLER neden sıyırdı?20 Haziran 2016
Oruç ve Sabır‏16 Haziran 2016
Cryptolocker mağdurları dosyalarını kurtardı16 Haziran 2016
Ramazan Orucu ve şifa‏11 Haziran 2016
Zıkkımın kökü!11 Haziran 2016
''Ramazan Tadında Dostlar''08 Haziran 2016
Yeşil dedektör işbaşında07 Haziran 2016
İbadet ve Ahlak Arasındaki İlişki‏24 Mayıs 2016
Bağımlılıkta iyileşme uzun bir süreçtir24 Mayıs 2016
Berat Gecesi ve Armağanları‏21 Mayıs 2016
Olgunluk Faaliyetlerimiz‏15 Mayıs 2016
Sorumluluk Duygusu ve Milli Kültür‏10 Mayıs 2016
Domuz eti Satışına Dikkat!03 Mayıs 2016
Milletin Aslı mı, Vekili mi?‏24 Nisan 2016
İftihar Kaynağımız 23 Nisan‏22 Nisan 2016
Milli Sermaye ve Tarım da Stratejik Önem!‏14 Nisan 2016
Dünyanın Geleceğinde Gençler14 Nisan 2016
Bel Ağrısı için Şifalı Armağanlar‏11 Nisan 2016
Regaip Kandilinin önemi ve Armağanları‏07 Nisan 2016
Harran Ajans Ailesinden kınama mesajı03 Nisan 2016
EVİNDE İNTERNET BAGLANTISI OLAN EBEVEYNLER YAŞANMIŞ BU OLAYDAN DERS ÇIKARMALIDIR02 Nisan 2016
Vicdan muhasebesi ve sevgi‏30 Mart 2016
''İlim ve Harran Ovası‏''27 Mart 2016
Tarih'te Türk Kızılayı ve Hizmetleri‏24 Mart 2016
Çanakkale savaşı ve Anzaklar‏17 Mart 2016
Mafsal Ağrılarınız mı var?‏ Bu Haberi Okumadan Geçmeyin14 Mart 2016
Mafsal Ağrılarınız mı var?‏ Bu Haberi Okumadan Geçmeyin14 Mart 2016
Dünya Kadınlar günü ve Türk Kadını07 Mart 2016
Adaletle dikilen ağaçların Meyveleri03 Mart 2016
Patates'teki sırlar‏29 Şubat 2016
Ateşin tadını yanan bilir29 Şubat 2016
Ekonomik İletişim sektöründeki olumsuzluklar20 Şubat 2016
MAREŞAL ÇAKMAK DİYOR Kİ;18 Şubat 2016
Tebessüm Uyandıran Anektodlar‏16 Şubat 2016
Siz ne yaparsanız çocuğunuz aynısını yapar14 Şubat 2016
Yaşlandırmayı geciktiren şifalı armağanlar‏11 Şubat 2016
Cumhuriyetin Kuruluşu ile Atılan Milli Temel05 Şubat 2016
Sonradan Görme Psikolojisi03 Şubat 2016
ERMENİ'NİN KIZ İSTEME ŞEYTANLIĞI01 Şubat 2016
Sabırsızlık Psikolojisi30 Ocak 2016
İmanın Şifalı Armağanları‏28 Ocak 2016
Boyun Ağrılarına Libya'dan Şifalı Armağanlar26 Ocak 2016
Harran'lı Güneş'ten Başkan Özyavuz'a Teşekkür Yazısı 26 Ocak 2016
Vasfi Diren'den Domatesin şifalı armağanları‏21 Ocak 2016
SAFRA KESESİ İLTİHABI VE TURUNÇ‏19 Ocak 2016
EĞİTİM A ve B ŞEHİRLERİ ARASINDA Kİ MESAFEYİ BULMAK DEĞİLDİR16 Ocak 2016
Mücevherin Değerini Ancak Kuyumcu Bilir15 Ocak 2016
ERMENİ TİCARİ AHLAKI VE ZULÜM11 Ocak 2016
Dolandırıcılık kontörle başladı10 Ocak 2016
Rüşvet ve kayıtdışı kazanç‏07 Ocak 2016
Nezleli Bronşitte Pratik Çözüm‏04 Ocak 2016
Türkiye’ye Siber saldırılar ne anlama geliyor?30 Aralık 2015
Sahte Yeşilaycılara dikkat28 Aralık 2015

Üye Paneli
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
Bugün Seçim Olsa Hangi Partiye Oy Verirsiniz?

AK PARTİ
MHP
CHP
SP
DİĞER

Sonuçlar
En Çok Okunan
Sayfalar
Video Galeri
En Çok Yorumlanan
Foto Galeri
Radyo

Takvim
Bugünkü Gazeteler
Facebook Beğen

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Anasayfa | Sohbet Odasi
CH