harranajans
 
Ana Sayfa > DİYANET

Sadaka-i fıtır ve Kul hakları‏
05 Temmuz 2015
KÖŞE YAZARIMIZ NUMAN ALADAĞ'IN KALEMİNDEN
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
Ey Yüce Türk İslam alemi! Sohbetimiz; kul hakları ve bencillik hakkında olacaktır.
 
Ey deryayı rahmetinin sonu olmayan Allahım! Bu dünyada bütün mü'minata rahmet ve mağfiretinle cümle İslam alemine helal lokmayı nasip etsin dileklerimizle, sohbetimize başlayalım:
Sohbetimizden, başta kendimiz olmak üzere, tüm okuyucularımızın faydalanabilmesi ve feyiz alması Cenab-ı Allah'tan niyazımızdır.
 
Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) Hadis-i şeriflerinde: 
1- ''Rüşvet veren de alanda cehennemliktir, devlet malına ihanet edene şefaat etmem.''
2- ''Parasını kaybedenin bir kaybı yoktur, sağlığını kaybedenin kaybı ortadadır. İzzetinefsini kaybedecek bir şeyi kalmadığını.''
3-''İnsanlar dünyada iken uykudadırlar. Ölünce hakikatleri görünce uyanırlar.'' 
4- ''Rüşveti alana, verene, vasıta olana Allah lanet etsin.'' 
5- ''Münafıkın üç alameti vardır. Yalan söyler, vadını yerine getirmez, emanete hıyanetlik eder.''

6- ''Dinsizliğin sonu azab, haksızlığın sonu helaktır.''
7-''Helal mal salih Mü'minlere dünya ve ahiretleri için ne güzel yardımcıdır.''
8- Helal lokma aramak için çalışmak cihad gibi en büyük ve faziletli bir ibadettir.'' buyuruyor.
 
DÜŞMANA GALİP GELMEK İÇİN OKUNACAK DUA:
(Bismillahirrahmanirrahim, İnna fetahna leke fethan mubina, ve yehdiyeke siraten müstakima, ve mennasru illa min indillahi Azizi'l-Hakim, vellahu yueyyidu binasrihi men yeşau, ve kane hakkan aleyna nasru'l-mü'minine, feftah beyni ve beynehüm fetha, vec'al li min ledünke sultanen nasira, kale Rabbi'nsurni bima kezzebun.) daima bu duayı okuyunuz. 
Değerli Mü'minler!
Rüşvet, toplumun en büyük hastalıklarından ve en önemli tehlike habercisi olup, rüşvet girdiği yerde Adalet olmaz, devlet işleri ehil olmayan bencillerin eline geçer, hak ve Adaletsizlik içinde boğulur gider ve toplum düzeni sarsılır. Haklıyı haksız; doğruyu yalancı liyakatı ehliyetsiz duruma düşürür. Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v) hadis-i şeriflerinde: ''İş (görev), layık olmayana verildiğinde kıyameti bekleyin.'' buyuruyor. İslam, hak ve Adalet mefhumu ile bağdaşmayan bir içtimai felaket olan rüşveti, kesin olarak yasaklamış, bu kazançları haram kılmıştır. Bir devlet adamı, bir idareci ve memur, bencillik ahlakı ile rüşvet yemeyi ve rüşvet yemeye aleni göz yumması halinde, onlarda namus, şeref Vatan sevgisi ve Allah korkusu olduğuna inanır mısınız? İslamiyete riyakarlık yaparak odaklananlar, en tehlikelilerdir! Hem Müslümanım ve hem de dürüstüm diye topluma mesaj verecek, hem rüşvet hareketliliğine katılıp göz yumacak. İşte bu tarakta bezi olanlar şeytana arkadaş olup beraberce faaliyet sürdürdüklerinin belgesidir.
 
Nedense bu konu üzerinde istenildiği kadar durulmamış ve Yüce Türk İslam alemine bunun ifade ettiği gerçekler yeteri kadar açıklanmamıştır. Bu çok büyük bir eksiklik ve ihmaldir.
 
Makam-mevki ve maddi açıdan kuvvetli olanlar amacına erişmek için yapılan hata ve işlenen suçların %90 nını şahıslara karşı işlenenler teşkil eder. Birinin bir başkasına yaptığı maddi-manevi haksızlığın karşılığı olana cezanın ortadan kalkması için ziyan görenin, kendisine zarar vereni affetmesiyle mümkündür. Zarar verenin ilmi, mevkii, mali durumu, diğer yetenekleri ve Allah'a olan yakınlıkları ne olursa olsun, isteği ile bütün servetini hayır işlerine harcasın, başkasına yapmış olduğu ziyanın cezasından kurtulamaz. Bu Kur'an-ı Kerimin emridir ve kesindir.
 
Din adamlarımız başta olmak üzere, anne ve babaların, öğretmenlerin, resmi ve özel sektör idarecilerinin, Devlet adamlarının, TBMM üyelerinin (Milletvekillerinin) ve büyüklerin çocuklara ve emrinde çalışanlara öğreteceklerinin başında Allah'a eş koşmamak ve her türlü haram işlerden sakınmak. Kur'an emirlerini inkar etmemek ve kul hakkının affedilemeyeceği olmalıdır. Bu dünya ahiretin tarlasıdır, ne ekersen orada onu biçeceğinden şüphen olmasın.
 
Kuvvetli olanlar amacına erişmek için her yolu denemeyi meşru sayar. Menfaat duygusunun her kapıyı açacağı fikri, vicdanlara bir değer hükmü olarak yerleşir. Haklara: Liyakat ve çalışmak ile sahip olunamayacağı kanaati yerleşince, o toplumdan huzur, ahenk, hakka saygı ve vicdan muhasebesi gibi faziletleri beklemek uzak bir hayal olur.
 
Toplumda, zulme yol açan haram kazanç şekillerinden biri de rüşvettir. Rüşvet, tabir olarak, karşılığında bir hizmet verilmeyerek avantadan alınan şey demektir. Rüşvet alan da veren de dinen kötülenmeğe ve ayıplanmaya müstehaktır. Zaten yapılması gereken bir işin, bir menfaat karşılığı yapılması veya ehliyetli olmayan kişilerin layık olmadıkları makam ve mevkilere getirilmesi de rüşvetin ta kendisidir.
 
SADAKA-İ FITIR
Sadaka-i fıtır: İhtiyacından fazla ve helal olarak kazanılan mali varlık demektir. Riyakar olmayan, rüşvet yemeyen, fiziksel ve zihinsel çalışarak helal kazanç elde eden, rüşvet yiyenlere göz yumup ortak olmayan ve ruhunda Vatan sevgisini taşıyanların, namusu ve şerefi ile başı dik olan Müslüman olmalıdır. Aile reisinin kendisi, çocukları ve ailesi efradıyla hizmetinde bulunanlar için sadaka-i fıtır vermesi vaciptir. Sadaka-i fıtır Bayram namazının kılınmasıdan önce verilmelidir. Ne kadar erken verirseniz fakirler bayram hazırlıklarını kolaylaştırmış olup, daha çok sevaplara nail olursunuz.
 
Fitre vermek mali bir ibadet olduğundan, bunu verirken sahih olması için niyet etmek şarttır. Verilen sadaka-i fıtırın alınteri ile kazanılmış helal kazanç olmalıdır. Kesinlikle rüşvet haram vs. gibi kazançtan sada-i fıtır verilmez. Haram kazanç ile verilen sadaka-i fıtır, riyakarlık zihniyetiyle kendi kendisini kandırmaktan başka bir şey değildir. Rüşvet yiyen ve göz yumanların yaptıkları işin günahının büyüklüğü ortada. Namuslu-şerefli olup ve Allah'tan korktuğun müddetçe yardımcın Allah olduğunu bil. Buna İman etmiş isen seni kimse yolundan döndüremez. Hiç bir zamanda düşmezsiniz.
 
Rüşvet alma ve verme ahlakına sahip olanlar dikkat ederseniz; hem siyasette hem de bürokraside daima ön planda yer almaktadırlar. Rüşvet yemeyenlerin ve Allah'tan korkanların siyasette ve bürokraside daima geri planda kaldıklarını görüyoruz. Onun içindir ki, sanayi ötesi toplum ülkeleri, bazı ülkelerde daha çok ticari hareketlilik (İhracat) sağlayabilmesi için, İslam ülkelerinde İslamiyete ilgiyi azaltmak ve insanlara daima tembellik ve günah işlemeyi alıştırıyorlar. Yüce Türk İslam alemi olarak, bu tür pisliklere dikkat edip, yayılmasını önlemeliyiz.
 
Bazı makam ve mevkilere, seçimle veya atamayla geldikleri zaman, iki yıl görev yaptıklarında ömür boyu değer kaybetmeyen ve sürekli pirim yapan hisse senetlerine sahip oluyorlar. Böyle bir ahlak da, rüşvetin ta kendisi olduğunu unutmamalıyız? Hem namusu ve şerefi üzerine yemin edecek hem de, Allah, Vatan ve Ay Yıldızlı Bayrak sevgisinden mahrum olacak ve ömür boyu en yüksek emekli maaşını alacak. Bu haram olan maddi ve sosyal menfaati önüne koyarak, hem ülkeyi ekonomik darboğaza sürüklemek hem de kendilerinin günah işleme ve haram yemeye teşvik edenlere cevabı ne olacak? CEVAP: Efendim bu bir kanuni haktır, kanun bunu bize vermiş niye hakkımızı almayalım. Ülkesini ve milletini ekonomik darboğaza sürükleyenlerin bu aziz mübarek günlerde, Ermeni Diasporası ile bir farkı olmadığını hatırlatmakta fayda vardır. Böyle zulümleri: Yapsa yapsa, ancak Ermeni Diasporası yapar ve muradına erer.
NOT: Helal olarak çalışıp hizmet edip Vatan sevgisini ruhunda taşıyanlara, ömür boyu hisse senetlerinin piriminden pay almasına karşı değiliz.
 
Cenab-ı Allah, ihanet şebekelerine fırsat vermesin inşallah.
 
Cenab-ı Allah, sadakat ve samimiyetle yaptığınız tüm ibadet ve hayırlarınızı kabul etsin.
 
Vatan şehitlerini ve Cumhuriyetimizin kurucusu M. Kemal Atatürk'ü rahmetle, Gazileri minnetle anar. Mübarek Ramazan ayının yüzüsuyu hürmetine hastalara şifa-i şerifler diler. Allah, Yüce Türk İslam alemini emrettiği şekilde, helal lokma ile yaşayan kullarından eylesin. Amin Velhamdulillahi rabbilalemin. Maasalavat. Yorum Yapın

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer DİYANET Haberleri

Başlık Tarih
 
Hissedarın Niyeti Et İse Kurban Geçersizdir’08 Ağustos 2018
PEYGAMBER EFENDİMİZİN UNUTULAN SÜNNETLERİ30 Aralık 2017
Müftü İhsan Açık'tan Anlamlı Ziyaret27 Ekim 2017
Müftü Açık'tan, Halfeti’li Öğrencilerle Söyleşi19 Ekim 2017
Korutürk kabri başında anıldı 13 Ekim 2017
Dunyanin en eski camilerin Fotoğraflari ve Hüsnü hat Sergisinin açılışını yapıldı02 Ekim 2017
Şanlıurfa İl Müftülüğü'nden Mevlid-i Şerif 02 Ekim 2017
İlçe Müftüler toplantısı İl Müftülüğünde yapıldı27 Eylül 2017
ŞEHİT ARDA ŞEN İÇİN MEVLİD OKUTULDU26 Eylül 2017
Başbakan Yardımcısı Bozdağ, Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'ı ziyaret etti 21 Eylül 2017
ŞANLIURFA VALİSİ SAYIN ABDULLAH ERİN’İN KURBAN BAYRAMI MESAJI31 Ağustos 2017
Şanlıurfa Harran 2017 Kurban Bayramı Namazı saati ve vakti31 Ağustos 2017
Bayram Namazı Nasıl Kılınır?25 Haziran 2017
Umre yapan Gençler Şanlıurfa’ya Döndu13 Haziran 2017
Şanlıurfa il Müftülüğü İstanbul'un Fethi'nin 564. yıl dönümü dolayısıyla bir fetih programı düzenledi.31 Mayıs 2017
Peygamberler Şehrinde Regaib Kandili31 Mart 2017
ULUSLARARASI İSLAM BİLGELERİ ZİRVESİNDE İKİNCİ GÜN04 Mart 2017
Din İşleri Kurul Üyesi Erul Şanlıurfa’da06 Aralık 2016
BAŞKAN TURMUŞ’TAN BAYRAM MESAJI11 Eylül 2016
Milyonlarca Müslüman, Arafat Vakfesi'nde11 Eylül 2016
Harran’lı Vatandaşlar İlk Kez Sakalı Şerif-i Ziyaret Ettiler20 Nisan 2016
Harran köy okulunda kutlu doğum etkinliği19 Nisan 2016
Harran’da İmam Hatip Okulları Platformu Yapıldı.09 Mart 2016
Harran Müftülüğü Hazreti Yakup Külliyesinin konferans salonu Törenle Açıldı16 Şubat 2016
Mehmet Görmez, Sultanahmet Camisi'nde hutbe okudu15 Ocak 2016
Mehmet Görmez Suudi Arabistan'da konuştu03 Ocak 2016
Adana'da 16 Alim icazet aldı11 Aralık 2015
HARRAN’DA CUMA NAMAZI ÇIKIŞINDA 3 BİN KİŞİYE AŞURE İKRAMI 30 Ekim 2015
Meclis Üyesi Ardan'ın Mesajı 23 Eylül 2015
CAMİ İMAMI ŞEHİDE ŞİİR YAZI 20 Ağustos 2015
HARRAN’DA RAMAZAN BAYRAM KUTLAMALARI17 Temmuz 2015
Kıyame Suresi05 Temmuz 2015
URFA BELEDİYESİ’NDEN HARRAN'DA İLAHİ KONSERİ22 Haziran 2015
Bu yıl da orucu yasakladı18 Haziran 2015
ABDULHEKİM ÖZ'DEN NASİHATLAR17 Haziran 2015
Harran İlçe Müftüsü Abdulhekim Öz'ün Berat Gecesi Mesajı:01 Haziran 2015
Mehmet Özyavuz Kuran kursu ve külliyesi hizmete açıldı. 22 Mayıs 2015
RECAİ HAZAR’DAN“MİRAÇ KANDİLİ” MESAJI15 Mayıs 2015
HARRAN MEDRESESİNE KAVUSUYOR26 Nisan 2015
HARRAN’DA BİN SURİYELİ AİLEYE YARDIM YAPILDI16 Nisan 2015
İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ KARANFİL DAĞITTI14 Nisan 2015
Müftü Açık, Bu Kez Balıklıgöl'e Aracıyla Girdi25 Mart 2015
BEŞİR DERNEĞİNDEN 3000 KİŞİYE AŞURE İKRAMI 15 Kasım 2014
“Üyelerimizin sürekli yanında olacağız”11 Kasım 2014
BEŞİR DERNEĞİ YARDIMLARI DEVAM EDİYOR.06 Eylül 2014
Trabzon’dan Şanlurfa’ya Gelden Fatih Polat Türkiye Birincisi oldu.17 Ağustos 2014
CEVAT HOCA, VAAZ VERDİ05 Ağustos 2014
İbrahim Özyavuz, Ramazan Bayramı nedeniyle bir açıklama yaptı.27 Temmuz 2014
23. Dönem Şanlıurfa Milletvekili Çağla Aktemur’un Ramazan Bayramı Mesajı27 Temmuz 2014
Harran Dedaş Şube Şefi Recai Hazar’ın Bayram Mesajı27 Temmuz 2014
Şanlıurfa İl Genel Meclis Üyesi Ahmet Boğa’nın Ramazan Bayramı Mesajı27 Temmuz 2014
AYŞE YALÇINTAŞ’IN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI 27 Temmuz 2014
Arefe günü nasıl ibadet etmeli?26 Temmuz 2014
Kadir Gecesi’nde camiler doldu taştı23 Temmuz 2014
23. Dönem Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Aktemur, Kadir Gecesi nedeniyle bir mesaj yayınladı.23 Temmuz 2014
Mhp Şanlıurfa İl Başkanı İbrahim Özyavuz'un Kadir Gecesi Mesajı23 Temmuz 2014
KADİR GECESİ KUTLAMA MESAJLARI 23 Temmuz 2014
Kadir Gecesi Samimiyet İster‏22 Temmuz 2014
Sahurda Hangi Dualar Okunur10 Temmuz 2014
MHP Şanlıurfa İl Başkanlığı iftar çadırında vatandaşları ağırlıyor09 Temmuz 2014
Fitre Miktarları Belli Oldu07 Temmuz 2014
FATMA ANAMIZ'IN ÇEYİZİ07 Temmuz 2014
Teravih namazı ve sağlığımız 27 Haziran 2014
Harranlılar ilk gün tam 17 saat 38 dakika oruç tutacak.26 Haziran 2014
Ramazan-ı Şerif ve Sabır23 Haziran 2014
23. DÖNEM MİLLETVEKİLİ ÇAĞLA AKTEMUR'UN MESAJI 12 Haziran 2014
Ey Yüce Türk İslam alemi!12 Haziran 2014
Berat gecesi ve Jandarmanın kuruluş yıldönümü11 Haziran 2014
''HAYATİ HARRANİ'Yİ TANIMA VE ANLAMA'' ETKİNLİĞİ30 Mayıs 2014
sabır ve dedikodu psikolojisi30 Mayıs 2014
HATİPOĞLU İZDİHAMI27 Mayıs 2014
KÖŞE YAZARIMIZ İZZETTİN OKKALI’NIN SON YAZISI25 Mayıs 2014
Erdoğan şehidinin evinde Kur'an-ı Kerim okudu25 Mayıs 2014
ÇAĞLA AKTEMUR’UN MİRAÇ KANDİLİ MESAJI25 Mayıs 2014
Köşe Yazarımız Numan Aladağ'ın Yazısı25 Mayıs 2014
ÇAĞLA AKTEMUR'UN MESAJI 15 Nisan 2014
KUTLU DOĞUM ZİYARETİ 14 Nisan 2014
HARRAN CAMİİ İNŞAATI YARDIM BEKLİYOR 10 Mart 2014
Medyen Kavmi Neden Helak Oldu?10 Şubat 2014
Ataşelik ve Müşavirlik Seminerine katılan Harran Müftüsü döndü.15 Ocak 2014
Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun12 Ocak 2014
HARRAN'DA CUMA NAMAZI ÇIKIŞI 2000 KİŞİYE AŞURE 23 Kasım 2013
Harran'da ikinci büyük camii yapılacak!29 Ekim 2013
AKILLI 'YA Hergün Bayram !13 Ekim 2013
Parapara Köyü Kur'an Kursu Hizmete Açıldı. 06 Ekim 2013
Urfa'da Hz. İbrahim'i Konuşmak05 Ekim 2013
İlk Hac Kafilesi Yarın Kutsal Topraklara Gidiyor11 Eylül 2013
Harran Müftülüğüne Bağlı Kur'an Kursları Meyvelerini Vermeye Başladı06 Eylül 2013
Kadir Gecesi’nde camiler doldu taştı04 Ağustos 2013
SAİT ARDAN'IN KUTLAMA MESAJI03 Ağustos 2013
ÇAĞLA ÖZYAVUZ'UN KADİR GECESİ MESAJI03 Ağustos 2013
Diyanet'ten Hacı Adaylarını Yasa Boğan Kura 24 Temmuz 2013
Orucu bozan ve bozmayan durumlar18 Temmuz 2013
Sünnetleri terk etmeyin!18 Temmuz 2013
Hatipoğlu, İranlı Din Adamına Cevap Verdi15 Temmuz 2013
Peygamberimizi Ağlatan O Olay...14 Temmuz 2013
En Güzel ‘Ezan’ Şanlıurfa’da Okunacak12 Temmuz 2013
2. Hac Kuraları İçin Tarih Belli Oldu12 Temmuz 2013
Mahmut Özyavuz'un Ramazan Ayı Mesajı09 Temmuz 2013
ÇAĞLA ÖZYAVUZ’DAN RAMAZAN MESAJI08 Temmuz 2013
İlk Teravih Ve İlk Sahur Bu Gece08 Temmuz 2013
HACI ADAYLARINA ŞOK!18 Haziran 2013
Cuma hutbesi: Anız yakmak haramdır12 Haziran 2013
TÜRKİYE DÖRDÜNCÜSÜ HARRAN'DAN 30 Mayıs 2013
HARRAN DİYANET-SEN 'DEN BÜYÜK DAVET22 Mayıs 2013
Regaip Kandilinde Camiler Dolup Taştı17 Mayıs 2013
ÜÇ AYLAR VE İLK KANDİL GECESİNİN(REGAİB) FAZİLETİ11 Mayıs 2013
Çadır Kent’te Kuran-ı En Güzel Okuma11 Mayıs 2013
PEYGAMBERİMİZİN OKUDUĞU ÖZEL DUA10 Mayıs 2013
KUTLU DOĞUM HAFTASININ ARDINDAN28 Nisan 2013
HARRAN’DA KUTLU DOĞUM ETKİNLİĞİNDE ORKESTRA EŞLİĞİNDE İLAHİLER SÖYLENDİ 19 Nisan 2013
Kur'an Ziyafeti ve Hatim Duasına Davet17 Nisan 2013
HAFIZLIK BÖLGE YARIŞMASI BİRİNCİSİ HARRAN’DAN 15 Nisan 2013
Yüz Binler Hac Yolunda27 Mart 2013
HAFIZLIK YARIŞMASI İL BİRİNCİSİ HARRANDAN25 Mart 2013
DİYANET-SEN TURKİYE BULUŞMASI22 Mart 2013
GELECEĞİN İMAMLARI 18 Mart 2013
DİYANET-SEN DEN YEMEKLİ İSTİŞARE TOPLANTISI12 Mart 2013
Harran ‘da Kur’an Kurslarının Sayısı Artıyor.28 Şubat 2013
Yardımlaşma geleceğimizdir.19 Şubat 2013
STAJER İMAMLARA YEMEK 14 Şubat 2013
Hac kayıtları başladı04 Şubat 2013
Mevlit Kandili'nde camiler doldu taştı24 Ocak 2013
Harran İlçe Müftüsü Sebahattin TURAN’ın Mevlid Kandili Mesajı.23 Ocak 2013
Diyanet- Sen, Aksan’la devam dedi. 08 Ocak 2013
Seminer Harran İlçe Müftüsü Sebahattin TURAN'ın Kur'an tilavetiyle Başladı.29 Aralık 2012
Hz. Mevlana ve Şair Yusuf Nabi Anıldı27 Aralık 2012
Harran Merkez ve köylerde Kur'an Kursları Açıldı16 Kasım 2012
İlk Hacı Kafilesi Yurda Döndü31 Ekim 2012
Müslümanlar, Bayram Namazında Camileri 25 Ekim 2012
Kabe’de Gözyaşları Yağmura Karıştı (VİDEO)22 Ekim 2012
İl İl Bayram Namazı Saatleri22 Ekim 2012
Hacılar Habur’da Bekletiliyor19 Ekim 2012
Kurbanlarınız Yoksulların Bayramı Olsun18 Ekim 2012
Hayat Bin Kays El Harrani (1185 )17 Ekim 2012
Peygamber Efendimiz (S.A.V.)'den Önemli Tavsiye16 Ekim 2012
Abdüssamed’ten Etkileyici Tilavet28 Eylül 2012
7590 kişi din değiştirip Müslüman oldu16 Eylül 2012
AK PARTİ İLÇE BAŞKANINDAN KANDİL MESAJI14 Ağustos 2012
MÜFTÜLÜĞÜ KİMSE GÖRMÜYOR MU?09 Ağustos 2012
Mevlevihane Camii İnşaatı30 Temmuz 2012
Ak Parti’den Hayati Harrani’de İftar27 Temmuz 2012
Dünyanın Merkezi Kâbe25 Temmuz 2012
Ne diyet ne de ziyafet, oruç bir ibadet18 Temmuz 2012
Davacı imam kazandı KANDİLDE MESAJ HAKKI İÇİN DAVA17 Temmuz 2012
Bu Gece Kurtuluş Gecesi04 Temmuz 2012
İlçe Başkanı Özyavuz Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.04 Temmuz 2012
2012 Fitre Miktarları Belirlendi30 Haziran 2012
AK PARTİ HARRAN İLÇE BAŞKANI MAHMUT ÖZYAVUZ'UN MESAJI 16 Haziran 2012
MÜBAREK 3 AYLARI NASIL DEĞERLENDİRMELİYİZ ? 12 Haziran 2012
HARRANİ HAZRETLERİNDE CUMA GÜNLERİ ZİKİR VE ÇORBA01 Haziran 2012
Hac Kuraları Yarın Çekiliyor28 Mayıs 2012
Özyavuz'un Kutlama Mesajı 24 Mayıs 2012
Üç Aylar Bugün Başladı22 Mayıs 2012
DİN GÖREVLİLERİ HARRAN’DA 20 Mayıs 2012
Kur'ân-ı Kerîm'de zikredilen meyveler20 Mayıs 2012
Bediüzzaman Urfa’da Anıldı29 Nisan 2012
Kutlu Doğum Haftası Etkinliklerinde Kardeşlik Anlatıldı 17 Nisan 2012
VİCDANLAR ALLAH DEDİ16 Nisan 2012
Harran’da Kur’an Ziyafeti07 Nisan 2012
KURAN ZİYAFETİNE DAVET03 Nisan 2012
Camide Zazaca ve Kürtçe Vaaz Dönemi26 Mart 2012
2012 Yılı Hac Kayıtları Başlıyor24 Mart 2012
Vakıflar Göreve23 Mart 2012
BARIŞ, ALLAH’IN EN BÜYÜK LÜTUFLARINDANDIR18 Mart 2012
Abdullah Akkurt’un Kaleminden 15 Mart 2012
Kur’an-ı Kerim’i Anlamak İçin Ne Yapmak Gerekir?14 Mart 2012
GÖNÜLDEN BÝR SES...20 Ağustos 2011
20 bin kiþilik cami cemaatsiz kaldý01 Ağustos 2011
Görmez: Sigara kokan imam istemiyorum27 Temmuz 2011
Fitre Miktarý Belirlendi11 Temmuz 2011

Üye Paneli
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
2019 BELEDİYE SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

AK PARTİ
CHP
MHP
İYİ PARTİ
BDP
DİĞER

Sonuçlar
En Çok Okunan
Sayfalar
Video Galeri
En Çok Yorumlanan
Foto Galeri
Radyo

Takvim
Bugünkü Gazeteler
Facebook Beğen

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Anasayfa | Sohbet Odasi
CH