harranajans
 
Ana Sayfa > DİYANET

Bediüzzaman Urfa’da Anıldı
29 Nisan 2012
Bediüzzaman Urfa’da Anıldı
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
Bediüzzaman Said Nursi’nin vefatının 52. yıl dönümü nedeni ile “ Said Nursi’ye göre İnsanlığın Kurtuluş Reçetesi : Kur’an Medeniyeti ” konulu panel düzenlendi.

İslam Alimi Bediüzzaman Said Nursi hazretlerinin vefatının 52. yıl dönümü dolayısıyla Bediüzzaman Eğitim kültür ve Sanat Vakfı ile Risale-i Nur Enstitüsünün organize ettiği Bediüzzaman’ı Anma haftası etkinlikleri içersinde yer alan “ Said Nursi’ye göre İnsanlığın Kurtuluş Reçetesi : Kur’an Medeniyeti ” konulu panel Urfa City (Mozaik) Kültür Merkezinde yapıldı.

Panelin açış konuşmasını Bediüzzaman Vakfı adına mütevelli Heyet üyesi İsmail Zorlu yaparken, Harran Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Adem Ölmez’in yönettiği Panele konuşmacı olarak Yeni Asya Gazetesi Genel Yayın Müdürü Kazım Güleçyüz, Harran Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd.Doç. Dr. Atilla Yargıcı ve Eğitimci- Yazar Sebahattin Yaşar katıldı.

Yusuf Sabri Şimşek’in sunuculuğunu yaptığı panel , Hafız Haşim Aksu’nun okuduğu Aşri şerifle başladı.

Bediüzzaman Eğitim Kültür ve Sanat Vakfı adına Açış konuşmasını Mütevelli heyet üyesi İsmail Zorlu Yaptı. Zorlu konuşmasında , Bediüzzaman ülkemizde ve Dünyanın bir çok yerinde her yıl çeşitli etkinlikle anılıyor, Eserleri , fikirleri, düşünceleri ele alınıyor, inceleniyor ve insanlarımıza aktarılmaya çalışılıyor. Bu gün bir çok aydın , ilim adamı, din adamı, sosyolog, siyasetçi ve devlet adamı Bediüzzaman’ın eserlerini okuyor, onun ortaya koyduğu orijinal yorumlardan istifade ediyor. Eserleri bir çok değişik dile çevriliyor. “ dedi.
Bediüzzaman’ın insanlığın kurtuluşu için reçeteler sunduğuna dikkat çeken Zorlu “Bediüzzaman , fert aile, toplum ve millet olarak karşılaştığımız problem ve sıkıntılardan kurtuluş için bizlere bir çok reçeteler sunmuştur., O ilimden kalkınmaya, insan hak ve hürriyetlerden demokrasiye kadar insanlarımızın mutluluğu için gerekli olan en güzel modelleri ortaya koymuştur.”


Çelik “Bedüzzaman’ı Rahmetle Anıyoruz.”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Anma Toplantısına gönderdiği Mesaj’da “ Bediüzzaman said Nursi’nin vefatının 52.yılı münasebetiyle tertiplenen Kur’an Medeniyeti konulu toplantıya davetiniz için teşekkür ederim., yoğun Programım nedeniyle katılamayacağımı üzüntüyle belirtir, büyük İslam Alimi Bediüzzaman Said Nursi’yi bir kez daha rahmet ve minnetle anar düzenlenen toplantının başarılı geçmesi temennisiyle tüm katılımcılara selam ve en içten iyi dileklerimi sunarım.” Dedi.

Bedüuzzaman’ın Urfa’da Vefat etmesi tevafuk değildir.

Panel Yöneticisi Adem Ölmez” Bediüzzaman Said Nursi hazretleri bütün Dünyada tanınan, bilinen ve eserleri herkes tarafından okunan büyük bir mütefekkirdir, Bediüzzaman hazretlerinin ölmek için Urfa’yı tercih etmesi Sıradan bir tevafuk değildir. Urfalılar onu bağrına bastılar Sevgiliye burada kavuştu. “ dedi

Batı Medeniyeti Vahşettir.

Eğitimci-Yazar Sebahattin Yaşar,Batı Medeniyetinin bir vahşet medeniyeti olduğuna dikkat çekerek “Batı medeniyetinin vahşet medeniyeti haline gelmesinin sebebi, ilahi kanunlardan uzaklaşmasıdır. İlahi esasları dikkate almayan beşeri kanunlar insanlığın fıtrat, adetullah ve hayat-ı içtimaiye kanunlarına uygun esaslar sunamadığı için ortaya zulümler ve adaletsizlikler çıkmıştır.Avrupa, ahlaksızlık, sefahat ve dalaletle bozulmuş ve İsevî dininden uzaklaşmıştır. Bu yönüyle, Batı medeniyeti dini değil, dünyayı ön planda tutan bir medeniyettir. İlahi din izlerini kaybettiği için insanların dünyevi saadetini de yok etmiştir. Onun için bugün Avrupa medeniyetinin ‘mehasin’ gözüken iyilikleri bir etkileşimin ürünüdür. Yani ‘Hıristiyanlığın malı olmayan medeniyeti ona mal etmek’ mümkün değildir.

Batı medeniyeti dün olduğu gibi bugün de kendine adapte ettiği bu insani değerlerle kendine gelecek ve kendini bu şekilde yenileyecektir. Bu haliyle gün geçtikçe kendini Kur’an medeniyetine yakın hissedecek ve onunla müsalaha edip, O’ndan istifade edecektir.
İletişim araçlarının hızla artması ve küreselleşme olgusu, medeniyetlerin iyice karışmasına neden olmuştur. Bu değişim daha da hızlanacaktır. Aklı güçlü, sözleri gerçek, sunuşu mükemmel olan fikirler her zaman etkili olacaktır.
İslam’ın insanlığa sunduğu medeniyetin, toplumlara değişik şekillerde takdimi yapılacak ve küresel köy haline gelen ortamda herkes birbirinin birikiminden istifade edecektir. Böylece toplumlar arası yanlış anlamaların da önü alınmış olacaktır.” Dedi.


Kur’an Medeniyeti Mucizedir.

Harran Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd.Doç. Dr. Atilla Yargıcı, Bediüzzaman, Batı medeniyetinin acize, Kur’an Medeniyetinin Mucize olduğunu belirtmiştir. Gerçekten Kur’an Medeniyeti güncelliğini korumaktadır. Batı Medeniyeti ise iflas etmiştir. Dedi.

Yargıcı konuşmasını şöyle devam etti. “Kur’an medeniyeti insanın dünya nimetlerinden istifade etmesini, zevk almasını yasaklamaz. Ancak maddi hazlara meşruiyet sınırı getirir, “helal daire keyfe kafidir, harama girmeye hiç lüzum yoktur” prensibini koyar. Esas haz yerinin ebedi hayat olduğunu, onu kazanmak için de burada ilahi kurallara uyması gerektirdiğini hatırlatmaktadır. Bu yüzden dünyada bulunan bütün nimetler ahiretteki asıllarının numuneleridir.
Batı medeniyeti insanın Rabbi ile ve ahiret inancıyla bağını kopartıp onu nefis ve şehvet putlarına tapan bir insan haline getirmeyi hedefleyince onun aile bağlarını da kesip atmıştır. Bu medeniyette evlilik zevk ve eğlencenin önünde bir ayak bağıdır. Romantik Aşk efsanesine insanları inandıran bu medeniyet, boşanmaların hızla artmasına sebeb olmuş, insanlar romantik aşk peşinde koşarken toplumu toplum haline getiren ailenin temeline dinamit koymuşlardır. Çocukla ilgilenmek bir emek ister,sorumluluk gerektirir. Bu sorumluluğu bir yük olarak görenler, köpek ve kedileri kendilerine çocuk haline getirmişlerdir. Bu yüzden Batı medeniyeti gittikçe yaşlılar medeniyetine dönmektedir. Batı medeniyeti insanlğın fıtratına ters bir yola girdiği için, kendi bindiği dalı farkında olmadan kesmekte, kendi kendisini yok etmektedir.
Allah katında insanların değeri ancak takva iledir. Bu yüzden bu ırkçılık illeti insanlığın yakasından ancak İslamiyetin kardeşlik prensibiyle ortadan kaldırılabilir. Bunun için Kur’an medeniyeti bir kardeşlik ve sevgi medeniyetidir. “Biz muhabbet fedaileriyiz. Husumete vaktimiz yok” diyen, “kardeş kardeşini sever ve sevmeli, fenalığı için yalnızca acır ve lütufla ıslahına çalışır” diyen Kur’an medeniyetinin kardeşlik ve sevgi medeniyeti olduğunu özetlemiştir. “ dedi

 

Programdan sonra Yeni Asya Gazetesi Genel Yayın Müdürü Kazım Güleçyüz ve Sebahattin Yaşar Kitaplarını imzalayarak okuyucuları ile sohbet ettiler.

Video Gelecek...
Yorum Yapın

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer DİYANET Haberleri

Başlık Tarih
 
PEYGAMBER EFENDİMİZİN UNUTULAN SÜNNETLERİ30 Aralık 2017
Müftü İhsan Açık'tan Anlamlı Ziyaret27 Ekim 2017
Müftü Açık'tan, Halfeti’li Öğrencilerle Söyleşi19 Ekim 2017
Korutürk kabri başında anıldı 13 Ekim 2017
Dunyanin en eski camilerin Fotoğraflari ve Hüsnü hat Sergisinin açılışını yapıldı02 Ekim 2017
Şanlıurfa İl Müftülüğü'nden Mevlid-i Şerif 02 Ekim 2017
İlçe Müftüler toplantısı İl Müftülüğünde yapıldı27 Eylül 2017
ŞEHİT ARDA ŞEN İÇİN MEVLİD OKUTULDU26 Eylül 2017
Başbakan Yardımcısı Bozdağ, Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'ı ziyaret etti 21 Eylül 2017
ŞANLIURFA VALİSİ SAYIN ABDULLAH ERİN’İN KURBAN BAYRAMI MESAJI31 Ağustos 2017
Şanlıurfa Harran 2017 Kurban Bayramı Namazı saati ve vakti31 Ağustos 2017
Bayram Namazı Nasıl Kılınır?25 Haziran 2017
Umre yapan Gençler Şanlıurfa’ya Döndu13 Haziran 2017
Şanlıurfa il Müftülüğü İstanbul'un Fethi'nin 564. yıl dönümü dolayısıyla bir fetih programı düzenledi.31 Mayıs 2017
Peygamberler Şehrinde Regaib Kandili31 Mart 2017
ULUSLARARASI İSLAM BİLGELERİ ZİRVESİNDE İKİNCİ GÜN04 Mart 2017
Din İşleri Kurul Üyesi Erul Şanlıurfa’da06 Aralık 2016
BAŞKAN TURMUŞ’TAN BAYRAM MESAJI11 Eylül 2016
Milyonlarca Müslüman, Arafat Vakfesi'nde11 Eylül 2016
Harran’lı Vatandaşlar İlk Kez Sakalı Şerif-i Ziyaret Ettiler20 Nisan 2016
Harran köy okulunda kutlu doğum etkinliği19 Nisan 2016
Harran’da İmam Hatip Okulları Platformu Yapıldı.09 Mart 2016
Harran Müftülüğü Hazreti Yakup Külliyesinin konferans salonu Törenle Açıldı16 Şubat 2016
Mehmet Görmez, Sultanahmet Camisi'nde hutbe okudu15 Ocak 2016
Mehmet Görmez Suudi Arabistan'da konuştu03 Ocak 2016
Adana'da 16 Alim icazet aldı11 Aralık 2015
HARRAN’DA CUMA NAMAZI ÇIKIŞINDA 3 BİN KİŞİYE AŞURE İKRAMI 30 Ekim 2015
Meclis Üyesi Ardan'ın Mesajı 23 Eylül 2015
CAMİ İMAMI ŞEHİDE ŞİİR YAZI 20 Ağustos 2015
HARRAN’DA RAMAZAN BAYRAM KUTLAMALARI17 Temmuz 2015
Kıyame Suresi05 Temmuz 2015
Sadaka-i fıtır ve Kul hakları‏05 Temmuz 2015
URFA BELEDİYESİ’NDEN HARRAN'DA İLAHİ KONSERİ22 Haziran 2015
Bu yıl da orucu yasakladı18 Haziran 2015
ABDULHEKİM ÖZ'DEN NASİHATLAR17 Haziran 2015
Harran İlçe Müftüsü Abdulhekim Öz'ün Berat Gecesi Mesajı:01 Haziran 2015
Mehmet Özyavuz Kuran kursu ve külliyesi hizmete açıldı. 22 Mayıs 2015
RECAİ HAZAR’DAN“MİRAÇ KANDİLİ” MESAJI15 Mayıs 2015
HARRAN MEDRESESİNE KAVUSUYOR26 Nisan 2015
HARRAN’DA BİN SURİYELİ AİLEYE YARDIM YAPILDI16 Nisan 2015
İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ KARANFİL DAĞITTI14 Nisan 2015
Müftü Açık, Bu Kez Balıklıgöl'e Aracıyla Girdi25 Mart 2015
BEŞİR DERNEĞİNDEN 3000 KİŞİYE AŞURE İKRAMI 15 Kasım 2014
“Üyelerimizin sürekli yanında olacağız”11 Kasım 2014
BEŞİR DERNEĞİ YARDIMLARI DEVAM EDİYOR.06 Eylül 2014
Trabzon’dan Şanlurfa’ya Gelden Fatih Polat Türkiye Birincisi oldu.17 Ağustos 2014
CEVAT HOCA, VAAZ VERDİ05 Ağustos 2014
İbrahim Özyavuz, Ramazan Bayramı nedeniyle bir açıklama yaptı.27 Temmuz 2014
23. Dönem Şanlıurfa Milletvekili Çağla Aktemur’un Ramazan Bayramı Mesajı27 Temmuz 2014
Harran Dedaş Şube Şefi Recai Hazar’ın Bayram Mesajı27 Temmuz 2014
Şanlıurfa İl Genel Meclis Üyesi Ahmet Boğa’nın Ramazan Bayramı Mesajı27 Temmuz 2014
AYŞE YALÇINTAŞ’IN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI 27 Temmuz 2014
Arefe günü nasıl ibadet etmeli?26 Temmuz 2014
Kadir Gecesi’nde camiler doldu taştı23 Temmuz 2014
23. Dönem Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Aktemur, Kadir Gecesi nedeniyle bir mesaj yayınladı.23 Temmuz 2014
Mhp Şanlıurfa İl Başkanı İbrahim Özyavuz'un Kadir Gecesi Mesajı23 Temmuz 2014
KADİR GECESİ KUTLAMA MESAJLARI 23 Temmuz 2014
Kadir Gecesi Samimiyet İster‏22 Temmuz 2014
Sahurda Hangi Dualar Okunur10 Temmuz 2014
MHP Şanlıurfa İl Başkanlığı iftar çadırında vatandaşları ağırlıyor09 Temmuz 2014
Fitre Miktarları Belli Oldu07 Temmuz 2014
FATMA ANAMIZ'IN ÇEYİZİ07 Temmuz 2014
Teravih namazı ve sağlığımız 27 Haziran 2014
Harranlılar ilk gün tam 17 saat 38 dakika oruç tutacak.26 Haziran 2014
Ramazan-ı Şerif ve Sabır23 Haziran 2014
23. DÖNEM MİLLETVEKİLİ ÇAĞLA AKTEMUR'UN MESAJI 12 Haziran 2014
Ey Yüce Türk İslam alemi!12 Haziran 2014
Berat gecesi ve Jandarmanın kuruluş yıldönümü11 Haziran 2014
''HAYATİ HARRANİ'Yİ TANIMA VE ANLAMA'' ETKİNLİĞİ30 Mayıs 2014
sabır ve dedikodu psikolojisi30 Mayıs 2014
HATİPOĞLU İZDİHAMI27 Mayıs 2014
KÖŞE YAZARIMIZ İZZETTİN OKKALI’NIN SON YAZISI25 Mayıs 2014
Erdoğan şehidinin evinde Kur'an-ı Kerim okudu25 Mayıs 2014
ÇAĞLA AKTEMUR’UN MİRAÇ KANDİLİ MESAJI25 Mayıs 2014
Köşe Yazarımız Numan Aladağ'ın Yazısı25 Mayıs 2014
ÇAĞLA AKTEMUR'UN MESAJI 15 Nisan 2014
KUTLU DOĞUM ZİYARETİ 14 Nisan 2014
HARRAN CAMİİ İNŞAATI YARDIM BEKLİYOR 10 Mart 2014
Medyen Kavmi Neden Helak Oldu?10 Şubat 2014
Ataşelik ve Müşavirlik Seminerine katılan Harran Müftüsü döndü.15 Ocak 2014
Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun12 Ocak 2014
HARRAN'DA CUMA NAMAZI ÇIKIŞI 2000 KİŞİYE AŞURE 23 Kasım 2013
Harran'da ikinci büyük camii yapılacak!29 Ekim 2013
AKILLI 'YA Hergün Bayram !13 Ekim 2013
Parapara Köyü Kur'an Kursu Hizmete Açıldı. 06 Ekim 2013
Urfa'da Hz. İbrahim'i Konuşmak05 Ekim 2013
İlk Hac Kafilesi Yarın Kutsal Topraklara Gidiyor11 Eylül 2013
Harran Müftülüğüne Bağlı Kur'an Kursları Meyvelerini Vermeye Başladı06 Eylül 2013
Kadir Gecesi’nde camiler doldu taştı04 Ağustos 2013
SAİT ARDAN'IN KUTLAMA MESAJI03 Ağustos 2013
ÇAĞLA ÖZYAVUZ'UN KADİR GECESİ MESAJI03 Ağustos 2013
Diyanet'ten Hacı Adaylarını Yasa Boğan Kura 24 Temmuz 2013
Orucu bozan ve bozmayan durumlar18 Temmuz 2013
Sünnetleri terk etmeyin!18 Temmuz 2013
Hatipoğlu, İranlı Din Adamına Cevap Verdi15 Temmuz 2013
Peygamberimizi Ağlatan O Olay...14 Temmuz 2013
En Güzel ‘Ezan’ Şanlıurfa’da Okunacak12 Temmuz 2013
2. Hac Kuraları İçin Tarih Belli Oldu12 Temmuz 2013
Mahmut Özyavuz'un Ramazan Ayı Mesajı09 Temmuz 2013
ÇAĞLA ÖZYAVUZ’DAN RAMAZAN MESAJI08 Temmuz 2013
İlk Teravih Ve İlk Sahur Bu Gece08 Temmuz 2013
HACI ADAYLARINA ŞOK!18 Haziran 2013
Cuma hutbesi: Anız yakmak haramdır12 Haziran 2013
TÜRKİYE DÖRDÜNCÜSÜ HARRAN'DAN 30 Mayıs 2013
HARRAN DİYANET-SEN 'DEN BÜYÜK DAVET22 Mayıs 2013
Regaip Kandilinde Camiler Dolup Taştı17 Mayıs 2013
ÜÇ AYLAR VE İLK KANDİL GECESİNİN(REGAİB) FAZİLETİ11 Mayıs 2013
Çadır Kent’te Kuran-ı En Güzel Okuma11 Mayıs 2013
PEYGAMBERİMİZİN OKUDUĞU ÖZEL DUA10 Mayıs 2013
KUTLU DOĞUM HAFTASININ ARDINDAN28 Nisan 2013
HARRAN’DA KUTLU DOĞUM ETKİNLİĞİNDE ORKESTRA EŞLİĞİNDE İLAHİLER SÖYLENDİ 19 Nisan 2013
Kur'an Ziyafeti ve Hatim Duasına Davet17 Nisan 2013
HAFIZLIK BÖLGE YARIŞMASI BİRİNCİSİ HARRAN’DAN 15 Nisan 2013
Yüz Binler Hac Yolunda27 Mart 2013
HAFIZLIK YARIŞMASI İL BİRİNCİSİ HARRANDAN25 Mart 2013
DİYANET-SEN TURKİYE BULUŞMASI22 Mart 2013
GELECEĞİN İMAMLARI 18 Mart 2013
DİYANET-SEN DEN YEMEKLİ İSTİŞARE TOPLANTISI12 Mart 2013
Harran ‘da Kur’an Kurslarının Sayısı Artıyor.28 Şubat 2013
Yardımlaşma geleceğimizdir.19 Şubat 2013
STAJER İMAMLARA YEMEK 14 Şubat 2013
Hac kayıtları başladı04 Şubat 2013
Mevlit Kandili'nde camiler doldu taştı24 Ocak 2013
Harran İlçe Müftüsü Sebahattin TURAN’ın Mevlid Kandili Mesajı.23 Ocak 2013
Diyanet- Sen, Aksan’la devam dedi. 08 Ocak 2013
Seminer Harran İlçe Müftüsü Sebahattin TURAN'ın Kur'an tilavetiyle Başladı.29 Aralık 2012
Hz. Mevlana ve Şair Yusuf Nabi Anıldı27 Aralık 2012
Harran Merkez ve köylerde Kur'an Kursları Açıldı16 Kasım 2012
İlk Hacı Kafilesi Yurda Döndü31 Ekim 2012
Müslümanlar, Bayram Namazında Camileri 25 Ekim 2012
Kabe’de Gözyaşları Yağmura Karıştı (VİDEO)22 Ekim 2012
İl İl Bayram Namazı Saatleri22 Ekim 2012
Hacılar Habur’da Bekletiliyor19 Ekim 2012
Kurbanlarınız Yoksulların Bayramı Olsun18 Ekim 2012
Hayat Bin Kays El Harrani (1185 )17 Ekim 2012
Peygamber Efendimiz (S.A.V.)'den Önemli Tavsiye16 Ekim 2012
Abdüssamed’ten Etkileyici Tilavet28 Eylül 2012
7590 kişi din değiştirip Müslüman oldu16 Eylül 2012
AK PARTİ İLÇE BAŞKANINDAN KANDİL MESAJI14 Ağustos 2012
MÜFTÜLÜĞÜ KİMSE GÖRMÜYOR MU?09 Ağustos 2012
Mevlevihane Camii İnşaatı30 Temmuz 2012
Ak Parti’den Hayati Harrani’de İftar27 Temmuz 2012
Dünyanın Merkezi Kâbe25 Temmuz 2012
Ne diyet ne de ziyafet, oruç bir ibadet18 Temmuz 2012
Davacı imam kazandı KANDİLDE MESAJ HAKKI İÇİN DAVA17 Temmuz 2012
Bu Gece Kurtuluş Gecesi04 Temmuz 2012
İlçe Başkanı Özyavuz Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.04 Temmuz 2012
2012 Fitre Miktarları Belirlendi30 Haziran 2012
AK PARTİ HARRAN İLÇE BAŞKANI MAHMUT ÖZYAVUZ'UN MESAJI 16 Haziran 2012
MÜBAREK 3 AYLARI NASIL DEĞERLENDİRMELİYİZ ? 12 Haziran 2012
HARRANİ HAZRETLERİNDE CUMA GÜNLERİ ZİKİR VE ÇORBA01 Haziran 2012
Hac Kuraları Yarın Çekiliyor28 Mayıs 2012
Özyavuz'un Kutlama Mesajı 24 Mayıs 2012
Üç Aylar Bugün Başladı22 Mayıs 2012
DİN GÖREVLİLERİ HARRAN’DA 20 Mayıs 2012
Kur'ân-ı Kerîm'de zikredilen meyveler20 Mayıs 2012
Kutlu Doğum Haftası Etkinliklerinde Kardeşlik Anlatıldı 17 Nisan 2012
VİCDANLAR ALLAH DEDİ16 Nisan 2012
Harran’da Kur’an Ziyafeti07 Nisan 2012
KURAN ZİYAFETİNE DAVET03 Nisan 2012
Camide Zazaca ve Kürtçe Vaaz Dönemi26 Mart 2012
2012 Yılı Hac Kayıtları Başlıyor24 Mart 2012
Vakıflar Göreve23 Mart 2012
BARIŞ, ALLAH’IN EN BÜYÜK LÜTUFLARINDANDIR18 Mart 2012
Abdullah Akkurt’un Kaleminden 15 Mart 2012
Kur’an-ı Kerim’i Anlamak İçin Ne Yapmak Gerekir?14 Mart 2012
GÖNÜLDEN BÝR SES...20 Ağustos 2011
20 bin kiþilik cami cemaatsiz kaldý01 Ağustos 2011
Görmez: Sigara kokan imam istemiyorum27 Temmuz 2011
Fitre Miktarý Belirlendi11 Temmuz 2011

Üye Paneli
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
En Çok Okunan
Sayfalar
Video Galeri
En Çok Yorumlanan
Foto Galeri
Radyo

Takvim
Bugünkü Gazeteler
Facebook Beğen

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Anasayfa | Sohbet Odasi
CH