harranajans
 
Ana Sayfa > Tarım

AKÇAKALE’YE BAĞLI ÇİFTİLER İSYAN ETTİ
12 Temmuz 2016
Gaphaberleri.com ve Ruhanewsi.com’a Konuşan çiftçiler Kara kara düşünüyor.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
harranajans

Suruç sol sahil projesinde yaşanan sıkıntılar nedeniyle Akçakale’ye bağlı Çakırlar,Şehit Nusret ve Yediyor kırsal mahallelerinde yaklaşık 15 bin dönüm arazideki mısır ve pamuk tarlada kurudu.

Çiftçiler milyonlarca lira zarar etti.

Suruç sol sahil projesinde yaşanan sıkıntılar nedeniyle Akçakale’ye bağlı Çakırlar, Şehit Nusret ve Yediyol kırsal mahallelerinde yaklaşık 15 bin dönüm arazideki mısır ve pamuk tarlada kurudu.

Çiftçiler milyonlarca lira zarar etti.

  Türkiye’nin en önemli projelerinden olan GAP kapsamında inşa edilen Suruç Ovası sol sahil Pompaj Sulama Projesinde yaşanan sıkıntılardan dolayı Akçakale ilçesine bağlı Çakırlar,Yediyol ve Şehit Nüsret Kırsal mahallelerinde yaklaşık 15 bin dönüm arazide ekili olan  Mısır ve pamuk  kuruma noktasına geldi.

Türkiye’nin en önemli projelerinden olan GAP kapsamında inşa edilen ve 2012 yılında dönemin Başbakanı ve şimdiki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı gerçekleşen ve Dünyanın  5. büyük sulama tüneli olan Suruç sol sahil projesi yaşanan aksaklıklar nedeniyle çiftçileri mağdur etti.Suruç Ovası Pompaj Sulaması Taşbasan Sol Sahil Sulaması 2. Kısım Şebekesi 19-15 nolu sulama hattı kapsamında yer alan Çakırlar, Şehit Nüsret, Yediyol kırsal mahallelerinde yaklaşık iki aydır su verilememesi çiftçileri isyan ettirdi.

BİTMEYEN PROJE BİTİRİLMİŞ GİBİ GÖSTERİLDİ

Şanlıurfa-Suruç Ovası Pompaj Sulaması Projesinin tamamlanmasına rağmen suruç sol sahil 19-15 nolu sulama hatlarının arızalı olmasından dolayı Çakırlar,Şehit Nüsret ve Yediyol kırsal mahallelerinde suyun verilmemesinden dolayı mağdur olduklarını belirten çiftçiler, ekinlerinin kurumaması için mazotla çalışan pompalarla diğer köylerden akan deredeki atık suları çekerek tarlalarını sulamaya çalışıyorlar.Sorunun çözümü için DSİ Bölge Müdürlüğü,Ak Parti Şanlıurfa Milletvekilleri Kemalettin Yılmaztekin,Halil Özcan ve daha birçok siyasetçiyi aradıklarını ileri süren çiftçiler, proje ve uygulanmasından sorumlu DSİ Müdürlüğü ve milletvekilleri ile görüşmelerine rağmen sorunun halen devam ettiğini belirtti.Bitmeyen yol ve yer altı sulama projesi bitirilmiş gibi gösterildiği iddia ediliyor.

4 YILDIR HALA SORUNLAR BİTMEDİ

 

2012 yılında açılışı gerçekleşen Şanlıurfa Suruç sulama projesinin aradan geçen 4 yıla rağmen sorunların devam ettiğini ve eksikliklerin bitirilemediğini belirten çiftçiler Projenin açılışının gerçekleştiği halde köylerine halen su gelmediğini ekinlerinin kurumaması için  mazotlu motorlarlar ve jeneratörlerle tarlalarına su çekmeye çalıştıklarını ifade eden Çakırlı Mahalle Muhtarı Bilal Öncel, yetkililere seslenerek bir an önce su sorununa çözüm bulunmasını istedi.

KREDİLERİ ÖDEYEMİYORUZ

 

Çektiği kredi ile ektiği 100 dönüm mısırına bir su dahi veremediğini belirten Yediyol Mahallesinde çiftçilik yapan Mehmet Dervişoğlu, “Ben 150 milyar kredi çektim ve şu anda tarlamda ancak 20 dönüm yeşerdi. Ve ben daha birinci suyu bile veremedim. Bu yüzden mısırı terk edecek duruma geldim. Bu 19’uncu hattın üzerinde durmadan arıza çıkıyor. 19-15'te ise su bile yok. Biz DSİ’ye gerekli başvuruları yaptık onların söylediği tek bir şey var. Diyorlar ki ‘çiftçi hırsız’ Neredeyse bize tarlanızı ekmeyin diyorlar. Milletvekillerini aradım halledeceklerini söylüyorlar ama hala bir sonuç çıkmadı. Bu sorunumuzun bir an önce giderilmesini istiyorum.” diye konuştu.

BAŞBAKAN VE CUMHURBAŞKANINDAN YARDIM İSTİYORUZ

 

Cumhurbaşkanına, Başbakana herkese sesleniyorum. Ramazan dediler, bayram dediler ama hala sorunlarımız çözülmedi. Bakın dereden aldığım su ile mısırı sulamaya çalışıyorum. Bakın sulanmış kısım bir karış olmuş ama sulanmaya kısım küçücük hepsi solmuş. Boruları döşemişim fıskiyeleri bağladım su bekliyoruz. Başbakanımız Binali Yıldırım ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'dan su sorunumuzun çözülmesi için yardım bekliyoruz .''şeklinde konuştu.

 

DSİ BİZİ OYALIYOR, BUGÜN GİT YARIN GEL DİYOR

 

25 bin TL masraf yaparak ektiği pamuğuna hala birinci suyu bile veremediğini, bu yüzden pamuğunu kuruduğunu ifade eden Aziz Öncel ise “Bu kadar masraf yapmışım ama bu pamuğu yarın öbür gün söküp atacağım. Yazık değil mi bana. Devlet su getirmiş ama su yok. Ben buraya 200 dönüm pamuk ekmişim ve suyun olmadığını DSİ’ye haber etmişim. Bölge müdürü bizi bugün yarın diyerek oyalıyor. Ben bu masrafımı kimden alacağım. Cumhurbaşkanından, Bakandan yardım bekliyoruz. Sesimizi duysunlar.” şeklinde konuştu.

PROJE MECLİSE DE TAŞINMIŞTI

HDP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Ayhan Suruç sulama kanallarında sık yaşanan çökme ve patlamalar ile ilgili Veysel Eroğlu'nun yanıtlaması talebi ile soru önergesi sundu.

 

Suruç sulama kanallarında son zamanlarda yaşanan patlama ve çökmeler nedeniyle çiftçinin yaşadığı mağduriyet Meclis gündemine taşındı. Halkların Demokratik Partisi (HDP) Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Ayhan 9 maddede Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'na yanıtlamasını istediği soru önergesi sundu.

 

Vekil Ayhan, dönemin başbakanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 12 Aralık 2012 tarihinde açılışı yapılan proje kapsamında 56 250 hektar alanın sulanması öngörüldüğünü ancak . şuan yalnızca 10 000 hektar alanın sulanabildiğini belirtti. "Geri kalan alanlarda sulamaya ne zaman başlanacağı da muammadır." diyen HDP'lİ vekil, sulama yapılabilen alanlarda da, çok sık yaşanan kanallardaki çökme ve patlamalardan kaynaklı olarak sağlıklı sulama yapılamadığını ve bu nedenle ekinleri kuruma aşamasına geldiğini belirtti.

 

HDP’Lİ AYHAN SURUÇ PROJESİNDEKİ SKANDALLAR VE YOLSUZLUKLARI MECLİSE TAŞIMIŞTI

 

Sık sık basında yer alan Suruç projesindeki aksaklıklar ve skandallar HDP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Ayhan tarafından da meclis gündemine taşınmıştı.Vekil Ayhan çarpıcı açıklamalarla dile getirdiği Suruç Ovası Pompaj Sulama Projesi'nde sözleşmeye uygun kaliteli malzeme kullanılmadığını, işçiliğe gerekli önemin verilmediğini, tamamlanmamış olan projenin siyasi baskılar nedeniyle tamamlanmış olarak gösterildiğini baskılar nedeniyle projede  zaman zaman arızalar meydana geldiğini ve Çiftçi ile DSİ arasında  problemler yaşandığını dile getirmişti.Tüm bu iddialar ile kanallarda yaşanan çökme ve patlamalar sonucu kendini sulu tarıma hazırlayan çiftçinin mağdur olduğunu belirten Vekil Ayhan'ın Bakan Eroğlu'na yönelttiği 9 soru ise şöyle: Suruç Ovası Pompaj Sulama Projesi kapsamında sulanabilen alan kaç hektardır? Proje kapsamında sulanması öngörülen diğer alanların sulanmasına ne zaman başlanacak? Şanlıurfa Suruç Ovası Pompaj Sulama Projesi'nde sözleşmeye uygun kaliteli malzeme kullanılmadığı, işçiliğe gerekli önemin verilmediği, siyasi baskılardan dolayı gerekli ve yeterli kontrollerin yapılmadığı iddialarını nasıl değerlendirmektesiniz? Suruç Ovası Pompaj Sulama Projesi'nde siyasi saiklerle tesislerin tamamlanmadan hizmete açıldığı, bu durumdan kaynaklı arızaların yaşandığı iddialarını nasıl değerlendirmektesiniz? Suruç Ovası Pompaj Sulama Projesi kanallarında sık yaşanan çökme ve patlamaların nedenleri nelerdir? Suruç Ovası Pompaj Sulama Projesi kanallarında yaşanan çökme ve patlamalarda onarımların çok uzun sürelerde yapılmasının nedenleri nelerdir? Bu sürenin uzamasında yüklenici firmalara kayyum atanmasının etkisi nedir?

 

Arızaların uzun sürmesi sonucu topraklarını sulayamayan çiftçilerimizin uğradıkları zarar ile ilgili herhangi bir çalışmanız mevcut mudur? Mevcut ise bu zarar ne kadardır? Çiftçilerimizin zararlarının karşılanması ile ilgili herhangi bir çalışmanız mevcut mudur? Değilse bu yönlü bir çalışma başlatmayı düşünür müsünüz? Suruç Ovası Pompaj Sulama Projesi kanallarında yaşanan çökme ve patlamalar sonucu kaç hektar ekili alan su baskınına uğramıştır? Bu su baskını sonucu oluşan zarar ne kadardır? Çiftçilerimizin bu zararlarının karşılanması ile ilgili her hangi bir çalışmanız mevcut mudur? Suruç'taki bir çok çiftçi hükümetlerinizin yaptığı açıklama ve açılışlara güvenerek sulu tarıma göre hazırlık yapıp, buna göre ekipman ve tohum alımına gitmiş, sulama yapılamayınca oluşan mağduriyetin giderilmesine dönük herhangi bir çalışmanız mevcut mudur? Değilse bu yönlü bir çalışma yapmayı düşünür müsünüz? Şeklinde Bakan Eroğlu’na cevaplanması için yazılı  önerge vermişti.

 

ÇİFTÇİLER: VEKİLLERİ ARADIK,MESAJ GÖNDERDİK CEVAP VERMEDİLER

Çakırlar kırsal mahallede bulunan çiftçilerin DSİ Bölge Müdürü ve Ak Parti Şanlıurfa Milletvekillerini aradıklarını mesaj attıklarını ancak Kemalettin Yılmaztekin dışında herhangi bir milletvekilinin kendilerine cevap vermediklerini iddia ettiler.

 

URFA AKP MİLLETVEKİLLERİ ANCAK SECİM ZAMAN GELİP BİZİ GÖREBİLİYOR

Gaphaberleri.com’a  konuşan Çakırlar çiftçilerinden İsa Güngör, milletvekillerimiz Mahmut Kaçar, Halil Özcan, Kemalettin Yılmaztekin ve Ahmet Eşref Fakıbab'yı aradıklarını ancak kendilerine dönüş yapılmadığını buna rağmen sorunlarını mesajla ilettiklerini ve sadece Vekil Kemalettin Yılmaztekin'in kendilerine dönüş yaptığını ancak onun da sorunu çözemedi." ifadelerini kullandı.

 

Öte Yanda mahalliler Bizim Devlete beklentimiz üç şeydir Su yol Elektrik maalesef her üççüde yok

 

HABER:Süleyman TURAN

 
AKÇAKALE’YE BAĞLI ÇİFTİLER İSYAN ETTİ
 
 
 
 Yorum Yapın

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer Tarım Haberleri

Başlık Tarih
 
“Harran’da 7 ürün desteklenecek”20 Ocak 2018
Başkan Özyavuz’dan çiftçiye ÇKS’de son gün uyarısı 28 Aralık 2017
DSİ 15. Bölge Müdürlüğünden, Suruç ve Günışık çiftçilerine önemli bir duyuru yapıldı.26 Aralık 2017
Fakıbaba'dan Üreticiye Bir Müjde Daha18 Aralık 2017
Çiftçi Kayıt Sistemi Başvuruları 31 Aralık tarihine kadar uzatıldı17 Aralık 2017
Harranlı çiftçilere borç erteleme uyarısı04 Aralık 2017
Zengin toprakların fakir insanlarıyız25 Ekim 2017
Bakan Fakıbaba'dan Çiftçilere Müjde06 Ekim 2017
Üreticilere Destekleme Çağrısı02 Ekim 2017
Harran’da tarım arazilerinin drenaj sorunu çözülüyor11 Eylül 2017
Harran Ziraat Odası Başkanı Mahmut Özyavuz: Paylaşmak ve yakınlaşmaktır31 Ağustos 2017
Harran Ziraat Odası Başkanı Özyavuz’dan Zafer Bayramı mesajı30 Ağustos 2017
Harran’da Milli Tarım Projesi Hızla İlerliyor24 Ağustos 2017
76 Kursiyere düzenlenen programla sertifikaları verildi. 18 Ağustos 2017
Eğitim Seferberliği Projesi kapsamında Bölge Çiftçilerine Eğitim verilmeye devam ediliyor17 Ağustos 2017
Şanlıurfa tarımına rekor destek08 Ağustos 2017
Harran’da Genç Çiftçi Projesi’nden 20 girişimci faydalandı19 Temmuz 2017
Harran Ziraat Odası Başkanı Özyavuz’dan bayram mesajı24 Haziran 2017
Harran'da Çiftçinin 1 Yıllık Emeği Kül oldu09 Haziran 2017
Harran Çiftçisine “Çks” Çağrısı04 Haziran 2017
Genç Çiftçilerimizin İçin Hibe başlıyor !!20 Nisan 2017
Genç Çiftçilerimizin İçin Hibe başlıyor !!11 Nisan 2017
Şanlıurfa GAP Bölgesi Güneydoğuya Açılımı15 Şubat 2017
Harran Ovası'nın kurak toprakları bereket saçıyor06 Şubat 2017
ÜRETİCİMİZ İSTEDİ, TARSİM GERÇEKLEŞTİRDİ28 Ocak 2017
64 YILLIK BİNA HARRAN’A YETERSİZ09 Aralık 2016
Kırsalda Yatırım Yapan Çiftçiye Destek10 Kasım 2016
Harran Konteyner Kentte Gıda Denetimi Yapıldı12 Ekim 2016
Beyaz Altın"In Kalitesi Temiz Hasatla Arttı03 Ekim 2016
Pamuk Sezonu Başladı, Naylon Çuvallara Dikkat09 Eylül 2016
Türkiye Genelindeki 85 Bin Camide Şehitler İçin Sala Okunacak17 Temmuz 2016
Urfa'da yeni bir müjde verdi...06 Temmuz 2016
Harran İlçe Tarım Müdürü Halil Aldeniz'in Bayram Mesajı05 Temmuz 2016
Çiftçinin beklediği haber geldi!28 Haziran 2016
Harran Ovası Tarımsal Sit Alanı İlan Ediliyor20 Haziran 2016
Harran İlçe Tarıma Yeni Müdür Atandı01 Haziran 2016
HARRAN ZİRAAT ODASI BAŞKANININ DÜNYA ÇİFTÇİLER GÜNÜ MESAJI13 Mayıs 2016
Bölgeyi Değiştirecek Proje: GAP03 Mayıs 2016
Şanlıurfa’da 100 Milyonluk dev tesis temeli atıldı27 Nisan 2016
Harran Ovasında 'Beyaz Altın'ın ekimine başlandı21 Nisan 2016
Çiftçiler Yol Kapattı18 Nisan 2016
Harran'ın suyu Suriye'ye akıyor18 Nisan 2016
DİCLE ELEKTRİK, ANLAŞMA SONRASI ÇİFTÇİLERLE BULUŞUYOR07 Nisan 2016
Harran Ovası’na Su Bırakıldı10 Mart 2016
HARRAN'DA ARAZİ TOPLULAŞTIRMA KONFERANSI07 Mart 2016
Uzmanlar Harranlı Çiftçileri Bilgilendirecek07 Mart 2016
Tarım Fuarına Yoğun İlgi04 Mart 2016
Tarım Arazilerinin Hava Kirliliğine Etkileri Ölçülüyor02 Mart 2016
Harran Ziraat Odası’ndan Çiftçilere Müjde26 Şubat 2016
Bakan Çelik: Zammı anlamak mümkün değil11 Şubat 2016
Destekleme ödemeleri başlıyor28 Ocak 2016
Artık herkes gübre satamayacak24 Ocak 2016
Çelik’ten İl ve İlçe Tarım Müdürlerine Talimat 16 Ocak 2016
Bakan Çelik: Betonlaşmaya Hayır Diyeceğiz16 Ocak 2016
2015 Hububat Askı İcmailleri Çıktı13 Ocak 2016
6 Ocak'ta kar nedeniyle okulların tatil edildiği iller06 Ocak 2016
Elektrik sorunu Şanlıurfa'da masaya yatırıldı05 Ocak 2016
"Beyaz altın" güldürdü31 Aralık 2015
Mahmut Özyavuz’dan Yeni yıl mesajı30 Aralık 2015
HARRAN İLÇESİNDE GIDA DENETİMİ YAPILDI16 Aralık 2015
'Geleceğe Bir Damla Su Çalıştayı'14 Aralık 2015
Ovada her türlü ürün yetiştiriliyor10 Aralık 2015
Çoraklaşmaya önlemek için çalışma başladı04 Aralık 2015
Harran ovasında tarlalar tesviye ediliyor27 Kasım 2015
Numan ALADAĞ ile şifalı bitkiler 22 Kasım 2015
MURAT ÖZYAVUZ ADAY OLACAKMI?10 Kasım 2015
Ziraat Mühendisi Murat Özyavuz, Çiftçileri Yalnız Bırakmıyor28 Ekim 2015
Harran İlçe Tarım Müdürünün Mutlu Günü(Videolu Haber)12 Ekim 2015
'Beyaz Altın'da Bereketli Hasat09 Ekim 2015
Urfa’da Pamuk ve Mısır Fiyatı Açıklandı31 Ağustos 2015
Pamuk Bitti, Makineler Hurdaya Gitti13 Ağustos 2015
Harran Ziraat Odası Başkanı Özyavuz’dan Kınama Mesajı22 Temmuz 2015
Ziraat Odası Başkanı Özyavuz'dan Ramazan Bayramı Mesajı 16 Temmuz 2015
Başkanlardan DEDAŞ’a Sert Tepki13 Temmuz 2015
Harran Ziraat Odası Başkanı Özyavuz’un Kadir Gecesi Mesajı13 Temmuz 2015
Başkan Özyavuz’dan Anız Yakmayın Çağrısı15 Haziran 2015
Çiftçiye 1 hafta içinde 1.5 milyar liralık destek25 Mayıs 2015
ÖZYAVUZ’DAN 14 MAYIS ÇİFTÇİLER GÜNÜ MESAJI 14 Mayıs 2015
Bunu ilk defa biz başlattık10 Mayıs 2015
Harran’da tuzlanma tarihe karışıyor23 Nisan 2015
HARRAN’LI MÜHENDİS ÇİFTÇİLERİ YALNIZ BIRAKMIYOR09 Nisan 2015
Köyüne Tesis Kurdu, Avrupa'ya Tohum İhraç Ediyor30 Mart 2015
Harran'da Hedef 1 Milyon Ton Domates İhracatı27 Mart 2015
Murat Özyavuz'dan Çiftçilere Müjde20 Mart 2015
Başbakan'dan çiftçilere müjde26 Şubat 2015
KAYMAKAM YAZICI’DAN ZIRAAT ODASINA ZIYARET26 Şubat 2015
Toprak Analizleri İçin Süreç Başladı23 Şubat 2015
ZİRAAT ODASI BAŞKANI MAHMUT ÖZYAVUZ’DAN İLK AÇIKLAMA10 Şubat 2015
HARRAN ZİRAAT ODASI BAŞKANLIĞINA MAHMUT ÖZYAVUZ SEÇİLDİ. 07 Şubat 2015
Suriye sınırdan Harran’a Getirilen 6 deve ele geçirildi.06 Şubat 2015
Eyyüpoğlu’ndan Pamuk Ve Mısır Çiftçisine Müjde05 Şubat 2015
MUHSİN ÖZYAVUZ, “ADAY OLMAYACAĞIM”19 Ocak 2015
Traktörler için Gezici Muayene İstasyonu hizmeti Harran'da09 Aralık 2014
Murat Özyavuz'da Demircan'a Plaket06 Aralık 2014
İLÇENİN SEVİLEN MÜDÜRÜ VEDA ETTİ28 Kasım 2014
Harran’da Çırçır fabrikaları denetimi devam ediyor21 Kasım 2014
MUHSİN ÖZYAVUZ, ÇİFTÇİ MAĞDUR 20 Kasım 2014
Harran’ı kurtaracak projeye ödül06 Kasım 2014
URFA PAMUĞU, KALİTE STANDARDINI YAKALADI22 Ekim 2014
Harran Ziraat Odası Başkanı Pamukta Stopaj 3,4 Değil Yüzde İki 26 Eylül 2014
ZİRAAT ODASI, AYAKÇI TÜCCARLARA PAMUKLARINIZI UCUZA KAPTIRMAYIN 11 Eylül 2014
Harran'da Tarımsal Sayım Yapan Ekipler...........31 Ağustos 2014
ELEKTRİK SORUNU ÇÖZÜLMELİ21 Ağustos 2014
Pamuk Toplama Fiyatı Belli Oldu21 Ağustos 2014
Beyaz Altın'da Hasat Zamanı18 Ağustos 2014
Harran’da 75 cm Fasulye yetiştirildi04 Ağustos 2014
BEYAZ ALTIN REKOLTESİ31 Temmuz 2014
Bayram Namazında Camiler Doldu Taştı28 Temmuz 2014
Harran Tarımsal Sayıma Hazır21 Temmuz 2014
Bakan Çelik’ten Çiftçilere Müjde17 Temmuz 2014
MISIRDA YENİ EKİM YÖNTEMLERİ...14 Temmuz 2014
MISIR ÇİFTÇİSİNE DESTEKLEME MÜJDESİ12 Temmuz 2014
HARRAN’DA MOBİL HİZMET27 Haziran 2014
Pamuğa 'Feromon Tuzak'lı önlem19 Haziran 2014
Desteklemeler Hesaba Aktarıldı18 Haziran 2014
Son Hafta Uyarısı29 Mayıs 2014
KANALIN ETRAFINDA YAPILAN TEL ÖRGÜ RÜZGARA DAYANAMADI29 Mayıs 2014
Fazla Su Fazla Ürün Değildir24 Mayıs 2014
ALTIN KOZA TARIM DANIŞMANLIĞI’’ ÇİFTÇİLERİNİ HER KONUDA BİLGİLENDİRİYOR.19 Mayıs 2014
MUHSİN ÖZYAVUZ BAKAN EKER İLE DİYARBAKIR’DA GÖRÜŞTÜ18 Mayıs 2014
YILIN İLK MAHSULÜNE ÖDÜL02 Mayıs 2014
HARRAN ZİRAAT ODASI BAŞKANI ÖZYAVUZ’DAN AÇIKLAMA 10 Nisan 2014
Harran’ rekorlar kitabına girecek13 Aralık 2013
Harran Tuza Teslim Çanlar Suruç İçin...12 Aralık 2013
12 Bin Urfalı Çiftçi Desteklemesine Kavuşuyor25 Kasım 2013
HARRAN DA SATILIK TARLA 11 Eylül 2013
Pamukta Kirlilik Sorunu İçin Topyekün Çalışma 28 Ağustos 2013
Çiftçiye Bayram Öncesi Destekleme Müjdesi 30 Temmuz 2013
ÇİFÇİYE UCUZ ELEKTRİK27 Temmuz 2013
KÖYLÜ MİLLETİN ENAYİSİ Mİ?22 Temmuz 2013
Suriyeli Mülteci Sebze Yetiştiriyor19 Temmuz 2013
Sulama Sistemi Bakan’a Soruldu 10 Temmuz 2013
Çiftçiler Çifte Bayram Yaşayacak06 Temmuz 2013
Çiftçiler Ekonomik Sıkıntıda03 Temmuz 2013
Çiftçiler Sorunlarına Çare Arıyor03 Temmuz 2013
Desteklemeler yarın ödeniyor26 Haziran 2013
SİZLERDE BİZİM KADAR DUYARLI OLUN 26 Haziran 2013
Yeni Fiyat Ne Kadar Oldu?07 Haziran 2013
HARRAN’DA KAPARİ EKTİ ANCAK(fotohaber)02 Haziran 2013
Üreticilerin Taban Fiyatı Beklentisi 31 Mayıs 2013
Çiftçiye TMO Müjdesi29 Mayıs 2013
Anız Yakmak Artık Kanunen Suç22 Mayıs 2013
Yağışlar, Harran çiftçisine yaramadı21 Mayıs 2013
Çiftçiye Faiz Müjdesi14 Mayıs 2013
Tarım Ücretleri Açıklandı09 Mayıs 2013
İlk Mahsule Ödül 02 Mayıs 2013
Urfalı Mevsimlik Tarım İşçileri Yola Çıktı 30 Nisan 2013
Kutlu Doğum Heyecanı Harranda Büyük Bir Coşkuyla Kutlandı. 19 Nisan 2013
TAHLİYELER TAŞTI EVLERE VE EKİLİ ARAZİLERE ZARAR VERDİ18 Nisan 2013
KÖY ODASINDA SEMİNER08 Nisan 2013
Pamuk Yüklü Kamyon Yandı02 Nisan 2013
Pamuk Fiyatlarında Artış Yaşanıyor26 Mart 2013
Pamuk Desteleme Tutarları Artacak‏02 Mart 2013
Ziraat Odasından İki Müjde Birden01 Mart 2013
Verilecek Rakam Belli Oldu28 Şubat 2013
Harran 9 bin kilometre boruyla Guinness’e girecek21 Şubat 2013
Harran Yok Oluyor, (D)uyuyor Musunuz?!( KANALURFA.COM)19 Şubat 2013
Çiftçilere Uyarı17 Ocak 2013
Çiftçi Temsilcileri Ayaklandı08 Ocak 2013
Güneydoğulu Ziraatçılar Bakan Çelik ile Görüştü19 Aralık 2012
PAMUK TARLALARI GÖLE DÖNDÜ09 Aralık 2012
Özyavuz,Harran Ovası Kara Kara Düşünüyor30 Kasım 2012
Bu Ayın Sonuna Kadar Ödenecek26 Kasım 2012
Çiftçiler Rahat Olsun 16 Kasım 2012
Pamuk Fiyatlarına Tepki07 Kasım 2012
ÖZYAVUZ'DAN ÇÖZÜM ÇAĞRISI 04 Kasım 2012
Tarım Arazilerinde Sulama Sistemine Dikkat04 Kasım 2012
Çiftçinin Destekleme Parası Azaltıldı 29 Ekim 2012
2 Bin Ton Pamuk Kül Oldu21 Ekim 2012
BİTKİ SAĞLIĞINDA YASAKLI İLAÇLARA İZİN YOK20 Ekim 2012
Nihayet Fiyatı Yükseliyor20 Ekim 2012
ÇKS Başvuruları Uzatıldı 19 Ekim 2012
Pamuk Üreticisi Zorda (VİDEO)16 Ekim 2012
Pamuk Hasadı Başladı Ama…07 Eylül 2012
Pamuk Fiyatları Belli Oldu06 Eylül 2012
ÖZCANDAN KUVEYT HAMLESİ16 Ağustos 2012
Çiftçiler Bu Habere Dikkat16 Ağustos 2012
Kuraklık Mağduru Çiftçiye Erteleme Müjdesi12 Ağustos 2012
Elektrik Yok Pamuk İse...01 Ağustos 2012
Sebze ve Meyvede Zam Var30 Temmuz 2012
Vali Yerinde İnceledi26 Temmuz 2012
Şanlıurfalı Tarım İşçisi 6 Kişi Öldü22 Temmuz 2012
HALİL SALUR HARRANAJANS’A KONUŞTU19 Temmuz 2012
TEYAP) PROJESİ KAPMASINDA HARRAN'DA KİTAP VE CD DAĞITILDI.13 Temmuz 2012
Nerde Sulama Birlikleri06 Temmuz 2012
Buğdayın Ton Fiyatı Belli Oldu. ÇİFTÇİ ZORLU VİRAJDA18 Haziran 2012
Desteklemeler Pazartesi Günü Ödeniyor 07 Haziran 2012
Tarım İşçilerinin Yazgısı Mı!04 Haziran 2012
GAP’ta Ürün Çeşitleniyor31 Mayıs 2012
Tarım İşçiliğinde Acı Gerçek15 Mayıs 2012
2012 yılının ilk mahsulü koyunluca köyünden 11 Mayıs 2012
YİNE YOLLARA DÜŞTÜLER! 10 Mayıs 2012
Destekleme Ödemesi10 Mayıs 2012
Tarım İşçiliğinde Acı Gerçekler07 Mayıs 2012
HARRANDA İLK ORGANİK SERA MEYVE VERDİ05 Mayıs 2012
5 Çiftçiye Ceza 04 Mayıs 2012
Pamuk Ekimi Başladı (VİDEO)27 Nisan 2012
İmam bakır Sulama Birliği Encümen Üyesi Seçimleri Yapıldı25 Nisan 2012
"Pamuk Toplarken Kesinlikle Naylon Torba Kullanılmamalı"11 Nisan 2012
Abonesiz Kuyuların Şarteli İniyor10 Nisan 2012
Tarım Müdürü Saldırıya uğradı02 Nisan 2012
250 Ton Pamuk Kül Oldu29 Mart 2012
HARRAN OVASI'NDAKİ ÇÖKMELER KORKUTUYOR HABERİ26 Mart 2012
“5 Milyon Fidan Toprakla Buluşacak”24 Mart 2012
Harran ve Akçakale de satılık tarla 19 Mart 2012
Sahte Desteklemeye 23 Gözaltı15 Mart 2012
Pamuğun Geleceği Urfa’da Konuşulacak14 Mart 2012
Çiftçinin Artık Hayatı Kolaylaşacak 11 Mart 2012
Makineli Hasada Geçilmeli08 Ekim 2011
ÇÝFTÇÝLERÝN DÝKKATÝNE 14 Eylül 2011
Harran da Pamuk 3 Lira06 Eylül 2011
48 DERECEDE ORUÇLU OLARAK TARLADA ÇALIÞIYORLAR03 Ağustos 2011
Bu Su Nereye Akýyor?10 Temmuz 2011
Urfadan Ekmek Parasý Ýçin Geldik 09 Temmuz 2011
HARRAN ÇÝFTÇÝSÝNE YEÞÝL KURT UYARISI04 Temmuz 2011

Üye Paneli
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
En Çok Okunan
Sayfalar
Video Galeri
En Çok Yorumlanan
Foto Galeri
Radyo

Takvim
Bugünkü Gazeteler
Facebook Beğen

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Anasayfa | Sohbet Odasi
CH