harranajans
 
Ana Sayfa > Siyaset

Eriyen asgari ücret net 2 bin lira olmalı
20 Kasım 2017
Erdoğdu, yaptığı yazılı açıklamada, ocak ayından bu yana asgari ücretlilerin kaybının bazı ürün ve hizmetlerde yüzde 20'nin üzerine çıktığını savundu. Asgari ücretin 10 ayda eridiğini, enflasyonun çift haneli sayılara ulaştığını iddia eden Erdoğdu, şöyle devam etti: “Asgari ücret Türkiye'de temel üc...
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
Erdoğdu, yaptığı yazılı açıklamada, ocak ayından bu yana asgari ücretlilerin kaybının bazı ürün ve hizmetlerde yüzde 20’nin üzerine çıktığını savundu.

Asgari ücretin 10 ayda eridiğini, enflasyonun çift haneli sayılara ulaştığını iddia eden Erdoğdu, şöyle devam etti: “Asgari ücret Türkiye’de temel ücrettir.

Beklentilerin üzerinde gerçekleşen enflasyon karşısında hızla eriyen asgari ücret, en kısa zamanda net 2 bin lira olmalı ve vergi dışı bırakılmalı.

Asgari ücretin 2 bin lira olması ücretler genel seviyesini ve ücretli çalışanların milli gelirden aldığı payı yükseltecektir.

Bu vesileyle asgari ücretin 2 bin liraya yükseltilmesi bizim milyonlarca çalışana karşı sorumluluğumuzdur.

”addAd('/128070660/Milliyet_Siyaset/Detayici_300x250', [[250, 250], [300, 250], [336, 280]], 'Gad300250', true, 1, 0);Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun gelecek günlerde toplanacağını hatırlatan Erdoğdu, şunları kaydetti:“OHAL iklimi enflasyona, halkın iş, aş meselelerine doğrudan yansıyor.

Bu ortamda toplanacak komisyon, yüksek enflasyonun un ufak ettiği asgari ücreti, hızla sonuçlandırarak arttırmak zorunda.

Komisyon yeni asgari ücreti belirlerken enflasyonu mutlaka hesaba katmalı, yüzde 5 büyüdüğü iddia edilen ekonomiden refah payı da ücrete yansıtılmalı.

”Kılıçdaroğlu’na yeni danışman CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin delegelerinden Nuray Çepni’yi danışmanı olarak görevlendirdi.

Çepni’ye görevlendirme yazısını  bizzat teslim eden  Kılıçdaroğlu, yazıda, “Sayın Nuray Çepni, Cumhuriyet Halk Partisi’nin politikalarını ve projelerini kentlerin varoşlarında yaşayan yurttaşlarımıza anlatmak, partiye katılımları arttırmak üzere Genel Başkan Danışmanı olarak görevlendirilmeniz uygun görülmüştür.

Bilgilerinize ve gereğini rica ederim” ifadesini kullandı.
Yorum Yapın

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)