harranajans
 
Ana Sayfa > Siyaset

Erdoğan’dan AB’ye Schengen tepkisi!
18 Ekim 2017
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AB Liderler Zirvesi öncesi AB üyesi Polonya'dan Avrupa'ya sert tepki göstererek uyarılarda bulundu. Erdoğan, dün Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda'nın Varşova'da konuğu oldu. Erdoğan Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda Polonya Cumhurbaşkanı Duda tarafından resmi törenle ...
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AB Liderler Zirvesi öncesi AB üyesi Polonya’dan Avrupa’ya sert tepki göstererek uyarılarda bulundu.

Erdoğan, dün Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda’nın Varşova’da konuğu oldu.

Erdoğan Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda Polonya Cumhurbaşkanı Duda tarafından resmi törenle karşılandı.

Törende Polonya’nın başkenti Varşova’da görev yapan büyükelçiler de hazır bulundu.

Erdoğan büyükelçilerle selamlaşırken askeri bando Dede Efendi’nin ‘Ey büt-i nev eda” eserini seslendirdi.

Törenin ardından baş başa ve heyetler arası görüşmeleri gerçekleştiren iki liderin ortak basın toplantısında Erdoğan, şu mesajları verdi: AB’YE SOKULMUYORUZ: Bizim dünyada özellikle şu anda Polonya ile NATO ülkesi dayanışmamız önem arz ediyor.

Bunu güçlendirerek devamımızın şart olduğuna inanıyorum.

Fakat AB’de Polonya bulunuyor.

Biz de AB’ye sokulmuyoruz.

Polonya bizi destekliyor.

Fakat sene 63, sene 2017… Türkiye, AB’ye hala alınmadı, alınmıyor.

Halbuki bizim müracaatımızdan sonraki süreçte alınan ülkelerin birçoğunun bizimle mukayese edilir yanı yok.

ALMAYACAKSINIZ AÇIKLAYIN: Şöyle fasılları masaya yatırdığımız zaman, örneğin Başbakan iken Liderler Zirvesi’ne katılırdım.

15 fasıl vardı, daha sonra bu fasılları 35’e çıkardılar.

Çıkarma sebebi de ne biliyor musunuz? Türkiye’nin buraya girmesi mümkün olmasın.

Hatta bazıları “imtiyazlı ortaklık değil” dedi, bazıları “mümkün değil” dedi.

Ben de hep şunu söylüyorum.

Diyorum ki “Ya almayacaksınız açıklayın şu işi Bilelim, ne biz sizi meşgul edelim ne de siz bizi meşgul edin, işi bağlayalım.

” Bunun da kararını vermiyorlar.

Biz de “minderden kaçan biz olmayacağız” diyoruz, onların kararını bekliyoruz.

SCHENGEN DENİLEN BELA: Turizmde güzel gelişmeler var.

Bu yılın ilk 8 ayında Polonya’dan ülkemize 205 bin turist geldi.

Ben Polonya vatandaşlarının Türkiye’ye olan muhabbetini de biliyorum.

Fakat bu Schengen denilen şey bir ortadan kalkarsa o zaman Türkiye’den Polonya’ya, Polonya’dan Türkiye’ye gelenler de artacaktır.

Çünkü bu ayrı bir bela, ama kalkarsa o zaman Türkiyeli rahat rahat buraya gelecektir, inanıyorum ki Polonyalı da Türkiye’ye gelecektir.

BÖYLE SAÇMA ŞEY OLUR MU?: Latin Amerika ülkeleri için herhangi bir vize yok.

Rahat rahat Avrupa ülkelerine gidip geliyor.

Türkiye müzakereci ülke, ama Türkiye gelemiyor.

Böyle saçma şey olur mu? 2013 sonunda bu vizeler kalkacaktı, imzalar atıldı.

Ama o günden bugüne hala bizi oyalıyorlar.

MÜLTECİ ELEŞTİRİSİ: Biz şu anda Suriye, Irak ve buradaki gelişmelerde 3,5 milyona yakın insanı, mülteciyi ülkemizde ağırlıyoruz.

Bunları çadır kamplarda, konteynır kentlerde ve  şehirlerimizde ağırlıyoruz.

Şu ana kadar yaptığımız harcama 30 milyar doların üzerinde.

Peki size AB’den gelen bir şey var mı? Son aldığım rakamı söyleyeceğim.

885 milyon Avro gibi bir destek geldi.

Fakat bize verilecek rakam 2016 Temmuzunda 3 milyar Avro vereceklerdi.

O yılın sonuna kadar artı bir 3 milyar Avro vereceklerdi.

Hala oradayız.

Türkiye kendi imkanlarıyla buralarda kalanlara her türlü gıda, sağlık, eğitim yardımlarını veriyor, vermeye de devam edeceğiz.

POLONEZKÖY MUHTARI DA GELDİ: Polonya dostluk anıtları kurulması teklifimizi ilettik.

Bu konularla ilgili elimizden gelen her türlü desteği TİKA vasıtasıyla bizler Polonya’da gerçekleştireceğiz.

Bunlar bizim dostluğumuzun, dayanışmamızın simgeleri olacaktır.

Polonya’yı İstanbul’umuzdaki Polonezköy’den de iyi tanırız.

Bizim bir Polonezköyümüz var.

Çok narin, çok şirin bir köydür.

Muhtarımız da bizimle beraber bu seyahatte bulundu.

Sayın Duda, Türkiye geldiğinde beraberce oraya gidelim.

Orayı yerinde görmenizi isterim.

Duydum, güzelmiş, diyor.

Duymak yetmez.

Ben de diyorum ki görün, gördüğünüz zaman çok daha mutlu olacaksınız.

Şirin, adeta butik bir mahalle, köy.

5 anlaşma imzalandıErdoğan’a Polonya ziyaretinde Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli eşlik etti.

Ziyarette Türkiye ile Polonya arasında 5 anlaşma imzalandı.

 Buna göre Dışişleri bakanlıkları arasında, “Diplomatik Arşivler Alanında İşbirliğine İlişkin Mutabakat Muhtırası”, Savunma bakanlıkları arasında niyet beyanı, Sosyal Güvenlik Anlaşması, Sosyal Güvenlik Anlaşmasının Uygulanmasına Yönelik İdari Anlaşma ile Bilim, Eğitim ve Kültür Alanlarında İşbirliği Anlaşmasının 2017-2020 Yılları Uygulama Programı imzalandı.

 KAYHAN ÖZER-AATicaret hedefi 10 milyar dolarCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda ile birlikte dün Türkiye-Polonya İş Forumu’na da katıldı.

İki ülke arasında 600 yılı aşkın derin bir dostluğun olduğunu belirten Erdoğan, Polonya ile pek çok ortak ve tamamlayıcı özelliğin bulunduğunu ifade  etti.

Son 15 yılda Türk ekonomisindeki gelişmeleri ve 2023 hedeflerini anlatan Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişiminden Türk demokrasisinin ve ekonomisinin güçlenerek çıktığına dikkat çekildi.

Kanal istanbul, Marmaray, Avrasya Tüneli, Orhangazi ve Yavuz Sultan Selim köprüsü projelerine dikkat çeken Erdoğan, kendi alanlarında dünya çapında tecrübeye sahip şirketlerin birikimlerini altyapı projelerinde Polonya’nın hizmetine sunmaktan memnun olacaklarına inandığını belirtti.

 Günün, ikili ekonomik ilişkilerde daha yüksek hedeflere ulaşma günü olduğunun altını çizen Erdoğan, “Şu an itibarıyla 6 milyar dolara ulaştığımız ticaret hacminde yaptığımız görüşmelerle 5 yıl içerisinde bunu 10  milyar dolara çıkarma hedefini birlikte teminat altına almalıyız” dedi.

 Erdoğan, savunma, bankacılık, enerji, müteahhitlik, otomotiv ve yan sanayi, tekstil, mobilya, sağlık turizmi, tarım ve hayvancılık, altyapı, çevre ve atık yönetimi, kimyasallar, lojistik gibi alanlara öncelik verilmesi gerektiğini belirtti.

Her iki ülkenin iş adamlarının bunları hayata geçirebilecek güce sahip olduğuna işaret eden Erdoğan, bunun için karşılıklı yatırımların artırılması gerektiğini de vurguladı.

‘Desteklemeliyiz’Erdoğan, “Ülkelerimizin yöneticileri olarak sizlere gerekli kolaylığın gösterilmesi için elimizden geleni yapmayı sürdüreceğiz.

Sizlerin işlerini kolaylaştırmak, yükünüzü hafifletmek için ihtiyaç duyulan alanlarda gerekli adımların atılması için çaba göstereceğiz.

Üçüncü ülke pazarlarına erişim bakımından da Polonya ve Türkiye özel sektör temsilcilerinin stratejik ortaklık kurma çalışmalarını desteklemeliyiz” dedi.

 Duda’dan Türkiye’ye AB desteğiPolonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda Türkiye’nin AB üyeliğine destek verdiklerini vurguladı.

Erdoğan’ın Polonya ziyaretinin kendileri için çok önemli olduğunu belirten Duda, Türkiye’nin AB süreci ile ilgili şunları söyledi: “Türkiye ve AB’nin yollarını kesişeceğine ve her zaman ayın istikamette olacağına inanıyorum.

Birlikte adım atmamız sonucunda Türkiye’nin AB’ye tam katılımı olacaktır.

Tam üyelik olacaktır.

Çünkü Türkiye uzun süredir bu müzakerelere katılıyor.

1963 yılında resmi olarak başlanmış olan bu çabalarla üyelik bekleniyor.

Türkiye bu istikamette büyük çaba gösteriyor.

Türkiye AB için çok önemli partnerdir.

Bunu kimseye açıklamak zorunda değilim.

” Mültecilere yönelik tavrından dolayı Türkiye’ye teşekkür eden Duda, Türkiye’nin yükümlülüklerini yerine getirdiğini söyledi.

Duda, “Umarım AB’nin Türkiye’ye karşı yükümlülükleri de yerine getirilecek.

Avrupa ve Polonya için önemli bir konu bu” dedi.

‘Önemli dost ülke’Osmanlı İmparatorluğu ile Lehistan arasında 1621’de imzalanan Hotin Antlaşması’nın restorasyonu için Türkiye’nin finansal destek verdiğini söyleyen Duda, Avrupa’da Polonya cephelerinde savaşan Türk askerlerin anısına anıtlar inşa edileceğini ve bunların inşasının Türkiye tarafından finanse edileceğini söyledi.

Duda, Türkiye’nin her zaman Polonya için önemli bir dost ülke olduğunu kaydetti.

 THY SEFERLERİ ÇOĞALTILACAKTürk Hava Yolları’nın, Polonya’ya haftada beş seferi bulunduğunu, talebin de çok olduğunu belirten Erdoğan, “Cevap veremiyoruz, bunun için izne ihtiyacımız var.

Yani bu beş seferin Varşova’da 7 ya da 10’a çıkarılması mümkün.

Eğer Varşova’da artırılamıyorsa Krakow’da belli sayılara çıkartılması talebimizdir.

Hafta sonu Türk Hava Yolları’ndan bir heyetimiz buraya gelecek.

Eğer burada bu müsaade verilirse inanıyorum ki karşılıklı halklarımızın gidiş gelişleri daha rahat olacaktır” dedi.

İşadamlarına yatırım çağrısıDoğu-batı, kuzey-güney ticaret yollarının kesiştiği stratejik coğrafi konumu, Avrupa Birliği üyeliği, istikrarlı ekonomisi ve nitelikli iş gücüyle Polonya’nın, Türk İş adamlarına eşsiz fırsatlar sunduğunu dile getiren Erdoğan, son yıllarda AB ortalamasının çok üstüne çıkan büyüme rakamıyla Polonya’nın, cazibesini artan bir ülke olduğunu söyledi.

Bu sebeple iş adamlarını Polonya’da daha fazla yatırım yapmaya davet eden Erdoğan, Polonya makamlarının da yatırımcılara her türlü kolaylığı göstereceğine inandığını dile getirdi.

Erdoğan, şunları söyledi: “Bizim de Cumhurbaşkanlığı ve hükümet olarak Polonya’daki iş adamlarımıza desteğimizin tam olduğunu altını çizerek ifade ediyorum.

Ülkelerimiz arasındaki ekonomik bağların güçlendirilmesinde Türk Hava Yolları’na ve Polonya’nın ulusal hava yolu LOT’a önemli görevler düşüyor.

Türk Hava Yolları ve LOT’un karşılıklı seferlerini ve destinasyon sayılarını artırmaları her alanda iş birliğimizi de kesinlikle geliştirecek.

Turizm, artan sefer ve destinasyon sayısından yararlanacak ilk alanlardan biridir.

Bu yıl Türkiye’yi ziyaret eden Polonyalı turist sayısı ciddi bir artış göstermiş vaziyette.

Bu eylemi karşılıklı olarak destekleyerek halklarımız arasındaki dostluk bağını canlı tutmalıyız.

Aynı şekilde kültür ve sanat faaliyetleri de insani ilişkilerimizin gelişmesinde büyük öneme sahiptir.

” addAd('/128070660/Milliyet_Siyaset/Detayici_300x250', [[250, 250], [300, 250], [336, 280]], 'Gad300250', true, 1, 0);Meçhul Asker Anıtı’na çelenk koyduDün Polonya’ya resmi bir ziyaret gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Duda tarafından resmi bir törenle karşılandı.

Daha sonra Meçhul Asker Anıtı’na çelenk koydu.

Daha sonra Duda’nın onuruna verdiği akşam yemeğine katıldı.
Yorum Yapın

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer Siyaset Haberleri

Başlık Tarih
 
Mansur Yavaş'a Büyük Şok12 Aralık 2018
Şanlıurfa'da İlçe Adayı Sürpriz Mi Olacak?11 Aralık 2018
AK Parti İl Başkanı İstifa Etti08 Aralık 2018
Şeker’den, AK Gençlere teşekkür08 Aralık 2018
Urfa'da AK Parti'nin 3 ilçe adayı kesinleşti06 Aralık 2018
Yasa Teklifi Meclise Sunuldu!05 Aralık 2018
Flaş İddia! ‘İttifak Bitiyor Mu?03 Aralık 2018
Şanlıurfa İlçe Belediye Başkan Adayları Açıklandı30 Kasım 2018
AK Parti'de Seçim Takvimi Belli Oldu!30 Kasım 2018
Ankara'yı Sarsan Bomba Gibi İddia!28 Kasım 2018
AK Parti'nin belediye başkan adayları açıklandı! Ak Parti 2019 Belediye Başkan adayları27 Kasım 2018
AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Beyazgül Oldu25 Kasım 2018
Ak Parti adayların şifreleri ve AK Parti'nin seçim karnesi25 Kasım 2018
Hibe Edilen Araçlar İlçe Belediyelerine Teslim Edildi21 Kasım 2018
Başkanlar acil koduyla çağrıldılar... 19 Kasım 2018
Demirtaş Yerel Seçimde Aday Gösterilecek Mi?19 Kasım 2018
İŞTE BŞB BELEDİYE BAŞKAN ADAYI17 Kasım 2018
Erdoğan hangi il için özel çalışma yapıyor ?16 Kasım 2018
560 AK Partili Başkan Aday Gösterilmeyecek14 Kasım 2018
CHP Şanlıurfa Adayları Belli Oldu14 Kasım 2018
ABD'nin Listesinde Demirtaş'ta var07 Kasım 2018
Rektör Taşaltın Görevinden İstifa Etti!01 Kasım 2018
Başkan Yıldız, Albayrak'ı ziyaret etti!01 Kasım 2018
Gündoğan'ın 29 Ekim Mesajı29 Ekim 2018
İlçe Başkanı Mahmut Özyavuz' un 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı 29 Ekim 2018
Başkan Erdoğan'dan Yeni Talimat25 Ekim 2018
İYİ PARTİ'DE İSTİFA DEPREMİ!25 Ekim 2018
Bahçeliden Son Dakika İttifak Açıklaması23 Ekim 2018
Siyasi Parti Mali Denetimleri Resmi Gazete'de23 Ekim 2018
Kaşıkçının Ölüm Emrini Kimin Verdiği Ortaya Çıktı!23 Ekim 2018
Yerel Seçim Takvimi Belli Oldu23 Ekim 2018
Selahattin Demirtaş Tahliye Mi Oluyor ?19 Ekim 2018
İYİ Parti’de Büyük Değişim18 Ekim 2018
İçişleri Komisyonu, Milletvekili Güvenç Başkanlığında Toplandı16 Ekim 2018
Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi Yayımlandı11 Ekim 2018
Akşener: Bahçeli Tarafından Tehdit Edildim!09 Ekim 2018
Valiler Kararnamesi Geliyor!04 Ekim 2018
HDP'li Başkanı Bıçakladılar!04 Ekim 2018
Sayıştay, Külliyenin Günlük Giderini Açıkladı04 Ekim 2018
"O Hep Yaptı Biz Bahane Bulduk"02 Ekim 2018
Cumhur İttifakında "Af" Çatlağı!27 Eylül 2018
AK Parti Ve MHP Arasında İttifak İçin İlk Görüşme Bugün25 Eylül 2018
Yerel Seçim İçin İstifalar Başladı25 Eylül 2018
Akçakale Belediye Başkanına Silahlı Saldırı19 Eylül 2018
Başkan Erdoğan’dan Milyonları İlgilendiren Açıklama17 Eylül 2018
Erdoğan'dan, Kılıçdaroğlu'na 250 Bin Liralık Yeni Dava12 Eylül 2018
Son Dakika Rahip Brunson Açıklaması!06 Eylül 2018
Şanlıurfa'da Görülen Fetö/pdy Davası Ertelendi05 Eylül 2018
Prensiplere Uymayan Belediye Başkanları Gidecek05 Eylül 2018
CHP Ve HDP'den Yerel Seçimlerde İttifak Sinyali!27 Ağustos 2018
Vekil Cevheri'den Vali Güzeloğlu'na Ziyaret 10 Ağustos 2018
Ahmet Akay: İhale konularıyla işim olmaz02 Ağustos 2018
Bahattin Yıldız Resmen AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Oldu26 Temmuz 2018
O ENCÜMENLER DİSİPLİNE SEVK EDİLMİŞTİ12 Temmuz 2018
Muharrem İnce Urfa'ya geliyor!27 Haziran 2018
Bakan Fakıbaba: Cumhurbaşkanı’nın Neferiyiz18 Haziran 2018
Yurtdışında Kullanılan Oy Sayısı Açıkladı18 Haziran 2018
Şanlıurfa’da Kaç Sandık Kurulacak, Kaç Kişi Oy Kullanacak?17 Haziran 2018
TÜMÜ MHP'DEN AK PARTİYE KATILIM09 Haziran 2018
MEHDİ EKER ZİYARETLERİNE HIZLA DEVAM EDİYOR...08 Haziran 2018
Bakan Fakıbaba Erdoğan'ın Urfa'daki Oy Oranını açıkladı08 Haziran 2018
İbrahim Akkurt Görevine Tekrardan Döndü07 Haziran 2018
Harran Kadın Kolları Seçimler İçin Çalışmalarını Sürdürüyor06 Haziran 2018
AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Bahattin Yıldız’dan, seçim açıklaması;04 Haziran 2018
Ak Aday Özcan Sivil Toplum Kuruluşları İle Bir Araya Geldi02 Haziran 2018
Fakıbaba Milletvekili adayları bir araya geldi23 Mayıs 2018
Son Dakika! AK Parti'de Listeler Kesinleşti, Dosya YSK'ya Teslim Edildi21 Mayıs 2018
AK PARTİ'DE KADIN STKLAR İLE ÖNEMLİ GÖRÜŞME26 Nisan 2018
AK PARTİ'DE KADIN STKLAR İLE ÖNEMLİ GÖRÜŞME26 Nisan 2018
Bahçeli'den erken seçim mesajı: Türkiye'nin 2019'u beklemesi mümkün değil17 Nisan 2018
Tümgeneral Çitil’den Büyükelçi Önen’e ziyaret01 Nisan 2018
“PAYİTAHT ABDULHAMİD” DİZİSİNİN OYUNCULARI ŞANLIURFA’YA GELİYOR14 Mart 2018
Beyazgül’den Şanlıurfa Halkına Teşekkür27 Şubat 2018
Ceyhan eski Belediye Başkanı Alemdar Öztürk gözaltına alındı 11 Aralık 2017
Demirtaş’a tahliye yok, duruşma 14 Şubat’ta 08 Aralık 2017
‘Parti ittifakı gündemde değil’ 05 Aralık 2017
Soylu: CHP, FETÖ ile siyasi kâr ortağı 04 Aralık 2017
AK Parti'den Kılıçdaroğlu'nun iddialarına yanıt 28 Kasım 2017
Bahçeli: Türk bayrağı Kandil’de dalgalanmalı, Afrin teröristlere mezar olmalıdır 23 Kasım 2017
17-25 tezgâhını ABD’de kurdular 22 Kasım 2017
Leyla Zana’nın vekilliği düşürülüyor 22 Kasım 2017
Önen, Büyükelçilik görevine başlıyor20 Kasım 2017
Eriyen asgari ücret net 2 bin lira olmalı 20 Kasım 2017
Türkeş’in 100’üncü doğum yılı kutlandı 20 Kasım 2017
Meclis’te bütçe mesaisi 13 Kasım 2017
Gökçek’ten videolu Arınç mesajı 10 Kasım 2017
‘Türel’in istifası söz konusu değil’ 03 Kasım 2017
İYİ Parti'den Bahçeli'ye yanıt 31 Ekim 2017
AK Parti Sözcüsü Ünal'dan, Kılıçdaroğlu ve Tezcan'a sert yanıt 31 Ekim 2017
MHP’den İyi Parti istifası 31 Ekim 2017
Akşener A takımını belirledi 27 Ekim 2017
Akşener'in partisine suç duyurusu! 26 Ekim 2017
Melih Gökçek'in yerine kulislerde konuşulan iki isim 25 Ekim 2017
Meral Akşener'in Kuracağı Partinin Programı Belli Oldu25 Ekim 2017
Erken Seçim İddialarına Erdoğan'dan Yanıt: Şu anda Gündemimizde Yok24 Ekim 2017
İşte Herkesin Ankaralı Sandığı Gökçek'in Gerçek Memleketi24 Ekim 2017
Melih Gökçek'ten Flaş İstifa Açıklaması24 Ekim 2017
‘İstifalar metal yorgunluğu ile izah edilemez’ 24 Ekim 2017
Aytun Çıray CHP’den istifa etti 24 Ekim 2017
AK Parti Harran İlçe Kadın Kolları Başkanı Huriye Biter Açıklaması23 Ekim 2017
Akar, ABD’ye gitti 23 Ekim 2017
‘Konuşacağım zamanı bekliyorum’ 23 Ekim 2017
Son dakika: Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe konuştu! 20 Ekim 2017
BAŞKAN DEMİRKOL, HAL PAZARI ESNAFINI ZİYARET ETTİ20 Ekim 2017
Dosyalar hazır iddiası 20 Ekim 2017
BBP Genel Başkanı Destici: Kerkük Türk'tür ve Türk kalacaktır 15 Ekim 2017
AK Partili Miroğlu ve eşi trafik kazasında hafif yaralandı 15 Ekim 2017
Başbuğ’un yargılanması için Başbakan’dan izin alınacak 13 Ekim 2017
Emine Erdoğan yurt açılışı yaptı 11 Ekim 2017
MHP Lideri Bahçeli'den vize krizi ile ilgili ABD'ye sert sözler 10 Ekim 2017
Cumhurbaşkanı Erdoğan Sırbistan'da 10 Ekim 2017
Erdoğan’ın Tuzla hatırası 09 Ekim 2017
Bozdağ'dan başkanların istifa edeceği iddiasıyla ilgili açıklama 06 Ekim 2017
Cumhurbaşkanı Erdoğan Bahçeli ile görüşecek 05 Ekim 2017
Anayasa Mahkemesi CHP milletvekillerinin o itirazını reddetti! 03 Ekim 2017
‘Biz yaptık oldu’ demekle olmayacak 27 Eylül 2017
Yüksel’e hüzünlü veda 27 Eylül 2017
Kadir Topbaş'ın Koltuğu İçin Sürpriz İsim: Mevlüt Uysal25 Eylül 2017
Herkes elini taşın altına koymalı 20 Eylül 2017
Milletvekillerine oda yerine para verileceği iddiasıyla ilgili TBMM'den açıklama 18 Eylül 2017
Başbakan Yıldırım'dan şehit ailesine ziyaret 18 Eylül 2017
AK Parti Karabük İl Başkanı Saylar istifa etti 18 Eylül 2017
Ak Partili Şahin’den CHP’ye sert eleştiri 18 Eylül 2017
Başbakan Yıldırım'ı , İngiltere İçişleri Bakanı Rudd'u kabul etti 14 Eylül 2017
Bolu MHP'de 400 kişi istifa etti 14 Eylül 2017
4 ilçe için geliyor... 14 Eylül 2017
Bahçeli’nin eski özel kalemi istifa etti 12 Eylül 2017
Bakanlar Kurulu toplandı 11 Eylül 2017
Erdoğan'dan Söğüt Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Yörük Şenlikleri mesajı 09 Eylül 2017
Akçay: Barzani rüzgar ekiyor, ama neticede fırtına biçecektir 06 Eylül 2017
Belediyelerdeki ‘metal yorgunluğu’ mesaisi başlıyor 04 Eylül 2017
Şiddetle lanetliyoruz 02 Eylül 2017
BÜYÜKŞEHİR MECLS ÜYESİ KADİR GÜNDOĞAN'IN MESAJI31 Ağustos 2017
Şanlıurfa İl Genel Meclis Üyesi Ahmet Boğa’nın Kurban Bayramı Mesajı 31 Ağustos 2017
23. Dönem Şanlıurfa Milletvekili Çağla Aktemur’un Bayram Mesajı 31 Ağustos 2017
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çapa Tıp Fakültesinde hastaları ziyaret etti! 31 Ağustos 2017
Başbakan Binali Yıldırım'dan bayram mesajı 31 Ağustos 2017
AK Parti'den CHP'nin 'adalet kurultayı' bildirgesine tepki 30 Ağustos 2017
CHP kurultayından adalet değil, ancak sefalet çıkabilir 28 Ağustos 2017
Urfa'da 5 Başkanla Yola Devam 25 Ağustos 2017
Bahçeli: Kuzey Irak'taki referandum kararı savaş sebebi sayılmalıdır 24 Ağustos 2017
Emine Erdoğan: Aslolan zihinlerdeki engelleri kaldırmaktır 24 Ağustos 2017
AK Parti'den 'Erken Seçim' İddialarına Yanıt10 Ağustos 2017
Akçakale’de Susuz Kalan Ekili Araziler Zarar Ediyor27 Temmuz 2017
180 Günlük Maraton21 Temmuz 2017
Harran'ın referandum başarısı AK Parti grubunda17 Mayıs 2017
Harranlı Ak kadınlar Şanlıurfa birincisi, Türkiye 24’üncüsü oldu08 Mayıs 2017
Şanlıurfa "EVET" dedi16 Nisan 2017
YURTDIŞI OY TORBALARINI YILMAZTEKİN GETİRİYOR11 Nisan 2017
“HAYIR”CILAR YILMAZTEKİN KADRAJINDA09 Nisan 2017
CEYLANPINAR ÇIKARMASI08 Nisan 2017
YILMAZTEKİN KANAL KANAL SİSTEMİ ANLATIYOR04 Nisan 2017
Vekil Özcan, 1 günde 15 köy gezdi31 Mart 2017
Özcan, Payamlı bölgesinde destek istedi 27 Mart 2017
Yılmaztekin 16 Nisan hak İle batılın savaşıdır27 Mart 2017
Halk Oylamasına Doğru24 Mart 2017
Yılmaztekin destek turunda23 Mart 2017
“Tayyip Erdoğan’ın dik adam olmasından rahatsızlar”23 Mart 2017
''Biz Sizi Bıraktık, Ağababalarınızla Uğraşıyoruz''21 Mart 2017
Özcan: Dünyanın Gözü Türkiye'de21 Mart 2017
Ak Parti İlçe Başkanı Özyavuz’dan Tıp Bayramı mesajı14 Mart 2017
Bakan Faruk Çelik Şanlıurfa'da Avrupayı topa tuttu Size ne bizim seçimden 04 Mart 2017
Bakan Çelik, Şanlıurfa’da referandum startını verdi04 Mart 2017
Ova Gençlerinin Erdoğan ve Yılmaztekin Sevgisi03 Mart 2017
Demirtaş ve Yüksekdağ için istenen ceza belli oldu18 Ocak 2017
Halil Özcan: Urfa'ya Müfettiş Göndereceğiz03 Ocak 2017
Özcan'dan flaş Ateşkes açıklaması 30 Aralık 2016
FAKIBABA’DAN HARRANA’A ÇIKARTMA 29 Aralık 2016
Vekil Özcan; DİKKATLERİ HALEP'E ÇEKTİ!15 Aralık 2016
Yılmaztekin;"Ben bir Arabım", dedi ve ekledi15 Aralık 2016
Milletvekili Yılmaztekin Meclis'te konuştu...15 Aralık 2016
HARRAN’DA TEŞKİLATÇILIK ÖZYAVUZ’LA ZİRVE YAPTI14 Aralık 2016
Abdullah Gül Müze ve Kütüphanesi açılış töreni05 Aralık 2016
AK Parti İstanbul Milletvekili Külünk Açıklaması05 Aralık 2016
AK Parti’li Biter’den Öğretmenler Günü mesajı24 Kasım 2016
Abdulkerim Gök'e yeni görev17 Kasım 2016
Başkanlık sistemi teklifi sızdı11 Kasım 2016
“Kılıçdaroğlu Urfa’yı bilmiyor” 20 Ekim 2016
A&G araştırmasında CHP'yi şaşırtacak sonuç14 Ekim 2016
AK Parti Düğmeye Bastı! Başkanlık Sistemi İçin Son 10 Gün13 Ekim 2016
Urfalı Vekilden 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı29 Ağustos 2016
AK Parti Harran İlçe Başkanı Mahmut Özyavuz’dan 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı 29 Ağustos 201529 Ağustos 2016
HDP'nin Ağrı mitingine ilgi az oldu14 Ağustos 2016
AK Parti 15 yaşında14 Ağustos 2016
AK Parti 14 Ağustos'ta 'Kutlama' Değil 'Anma' Yapacak11 Ağustos 2016
Gençlik Merkezlerine Şehitlerimizin Adı Verilecek09 Ağustos 2016
Miting öncesi liderlerin samimi sohbeti08 Ağustos 2016
AK Parti'den Bahçeli'ye Yenikapı Jesti08 Ağustos 2016
CHP Lideri Kılıçdaroğlu Yenikapı Mitingine Gidiyor05 Ağustos 2016
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İstihbaratı da aynı çatı altında koordine edebiliriz05 Ağustos 2016
Bahçeli 'Demokrasi ve Şehitler Mitingi'ne katılacak04 Ağustos 2016
CHP'NİN 'BARIŞ VE DEMOKRASİ MİTİNGİ'NDEN KARELER25 Temmuz 2016
Başbakan Yıldırım ve Kılıçdaroğlu'dan Ortak Basın Toplantısı19 Temmuz 2016
Başbakan Yıldırım: Bugün Bayraklarımızı Yarıya İndiriyoruz15 Temmuz 2016
Bakan Çelik'ten sert açıklama11 Temmuz 2016
AK Parti kaç yıl daha iktidarda kalır? Ak partiyi iktidarda tutan nedir?11 Temmuz 2016
İşte Urfa'da yapılan son anket sonuçları...11 Temmuz 2016
Hangi Vekil ne yaptı?08 Temmuz 2016
CHP'li Belediye Başkanı makam aracıyla tatilde08 Temmuz 2016
YILMAZTEKİN'DEN BAYRAM MESAJI 04 Temmuz 2016
O vekil ifade verdi28 Haziran 2016
Yılmaztekin’e Yeni Görev23 Haziran 2016
HDP Milletvekillerine Ait 30 Fezleke Diyarbakır'a Gönderildi21 Haziran 2016
VEKİL ÖZCAN’A ÖNEMLİ GÖREV17 Haziran 2016
Hükümetten Ekonomide Devrim Paketi13 Haziran 2016
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dokunulmazlık Yasasını Onayladı08 Haziran 2016
Erdoğan'ın Diyarbakır ziyaretinde şehit annesinden yakın ilgi28 Mayıs 2016
YILMAZTEKİN YENİ ANAYASA ŞART 28 Mayıs 2016
Davutoğlu'nun Son İmzası Cemaat Okullarını Bitirecek Maarif Vakfı'na24 Mayıs 2016
Yeni hükümet süreci başladı22 Mayıs 2016
AK Parti'de Binali Yıldırım Dönemi! Bin 405 Oyla Genel Başkan Seçildi22 Mayıs 2016
Abdulkadir Selvi: Başbakanlığa En Yakın İsim Binali Yıldırım16 Mayıs 2016
Yeni 'Başbakan'ı Davutoğlu duyuracak!13 Mayıs 2016
AK PARTİ HARRAN İLÇE BAŞKANI MAHMUT ÖZYAVUZ’DAN ENGELLİLER HAFTASI MESAJI11 Mayıs 2016
Erdoğan'la İstişareden Çıkan Sonuç: Anket Yapılmayacak, Kabine Değişecek06 Mayıs 2016
MHP de 'Evet' Dedi, Üç Parti Dokunulmazlıklar Konusunda Birleşti!14 Nisan 2016
Kurtuluş Coşkusunda Gözyaşlarını Tutamadılar11 Nisan 2016
Akil Genç­ler Har­ran'­da22 Mart 2016
Kuzu’dan Yüzde 10 Baraj Formülü17 Mart 2016
Suruç Başkanını Yeniden Seçiyor14 Şubat 2016
CHP Seçmeni, Deniz Baykal'ı Daha Başarılı Buluyor29 Ocak 2016
Son Seçim Anketinde MHP Sınırda, HDP Baraj Altında27 Ocak 2016
AK PARTİ YÖNETİM KURULUNDA REVİZYON26 Ocak 2016
Başbakan Davutoğlu'ndan Londra'da önemli açıklamalar19 Ocak 2016
Bahçeli'den Sultanahmet açıklaması: IŞİD tarafından yapıldığı anlaşılan kanlı saldırının çok ağır cevabı verilmeli12 Ocak 2016
Ali Babacan'a Başbakan Yardımcısı odası verildi10 Ocak 2016
3 Bakanın yardımcıları belli oldu30 Aralık 2015
Danışma Meclisinin gündemi de “Uyuşturucu”26 Aralık 2015
Selahattin Demirtaş hakkında ’hendek’ soruşturması22 Aralık 2015
CHP İzmir İl Kongresi'nde ortalık karıştı20 Aralık 2015
MHP anketinde ilginç sonuçlar15 Aralık 2015
25 vekil odalarını beğenmedi değiştirdi04 Aralık 2015
60 maddeye muhalefet soğuk03 Aralık 2015
CHP'den AK Parti'ye şartlı destek01 Aralık 2015
Meral Akşener, Adaylığını Açıklıyor30 Kasım 2015
MHP Lideri Devlet Bahçeli'den Diyarbakır açıklaması28 Kasım 2015
Urfalı Vekiller TBMM’de Kayıt Yaptırdı14 Kasım 2015
Harran'dan demokrasi dersi05 Kasım 2015
Vekil Özcan Teşekkür Etti04 Kasım 2015
Demirtaş'ın Nüfusa Kayıtlı Olduğu İlçede AK Parti'nin Yüzde 87'lik Zaferi02 Kasım 2015
Şanlıurfa 26. Dönem Milletvekilleri02 Kasım 2015
1 Kasım 2015 Genel Seçim Sonuçlarına Göre AK Parti Tek Başına İktidar01 Kasım 2015
Faruk Çelik’ten Seçim Sonucu Değerlendirmesi01 Kasım 2015
Yılmaztekin Seçim Çalışmalarına Tam Hız Devam Ediyor30 Ekim 2015
Arınç: Teröristin dini, ırkı, mezhebi olmaz28 Ekim 2015
Özcan Tempoyu Artırdı27 Ekim 2015
GENÇLERİN FAVORİSİ YILMAZTEKİN!27 Ekim 2015
Bakan Çelik Sosyal Medyada Da Atağa Geçti26 Ekim 2015
CHP ŞANLIURFA MİLLETVEKİLİ ADAYI DOLANDIRICI ÇIKTI24 Ekim 2015
Başbakan Davutoğlu'ndan Urfa'ya hızlı tren müjdesi22 Ekim 2015

Üye Paneli
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
2019 BELEDİYE SEÇİMLERİNDE HANGİ PARTİYE OY VERECEKSİNİZ?

AK PARTİ
CHP
MHP
İYİ PARTİ
BDP
DİĞER

Sonuçlar
En Çok Okunan
Sayfalar
Video Galeri
En Çok Yorumlanan
Foto Galeri
Radyo

Takvim
Bugünkü Gazeteler
Facebook Beğen

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Anasayfa | Sohbet Odasi
CH