Bugün, 25 Temmuz 2024 Perşembe

Bakan açıkladı: Şanlıurfa dahil 16 ilde, 58 gözaltı

Güncel 13.06.2024 09:04:03 0
Bakan açıkladı: Şanlıurfa dahil 16 ilde, 58 gözaltı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 16 ilde terör örgütüne yönelik düzenlenen Bozdoğan-42 operasyonunun 58 şüphelinin gözaltına alındığı belirti.

Bakan Ali Yerlikaya yaptığı paylaşımda şu bilgileri paylaştı; 16 ilde Bölücü Terör Örgütüne (BTÖ) yönelik düzenlenen “BOZDOĞAN-42” operasyonlarında 58 şüpheli yakalandı.

Teröristlerin hiçbirine göz açtırmayacağız. Güvenlik güçlerimizin üstün gayretleriyle milletimizin huzuru, birlik ve beraberliği için son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar mücadelemiz kararlılıkla devam edecek.

Emniyet Genel Müdürlüğü TEM Daire Başkanlığı ve İstihbarat Başkanlığı koordinesinde; İl Emniyet Müdürlükleri Terörle Mücadele Şube Müdürlüklerince Adana, Antalya, Batman, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, Hakkari, İzmir, İstanbul, Karaman, Mersin, Muş, Şanlıurfa, Şırnak, Tunceli ve Van olmak üzere 16 ilde düzenlenen operasyonlarda şüphelilerin;

Geçmiş dönemlerde Bölücü Terör Örgütü içerisinde faaliyet yürüttükleri,

Terör örgütü adına işbirlikçilik faaliyetlerinde bulundukları,

Bölücü terör örgütünün propagandasını yaptıkları,

Düzenlenen kanunsuz yürüyüş ve gösteri eylemlerine katılarak güvenlik güçlerine yönelik molotofkokteyli, taş ve havai fişekli saldırıda bulundukları,

Terör örgütünün yurt dışı yapılanması içerisinde faaliyet göstererek örgüte maddi destek sağladıkları ve

Haklarında kesinleşmiş hapis cezası ile aranma kaydı bulunduğu tespit edildi.

BİHA