Bugün, 25 Ekim 2021 Pazartesi
Konteyner Kent 28.07.2014 19:48:03 0

KONTEYNER KENTTE BAYRAMLAŞMA

Şanlıurfa`nın Harran ilçesinde, Suriyeli sığınmacıların barındığı Harran konteyner kent Konaklama Tesisleri`de konteyner kent bayramlarını kutladılar.
Ülkelerinde çıkan iç karışıklıktan dolayı Türkiye'ye sığınmacı olarak gelen 15 bin Suriyeli, bayramı Harran konteyner  kentte geçirdi. Kaymakam M.Selami yazıcının izinde olmasından dolayı katımamadığı bayramlaşma törenine   Sabahın erken saatlerinde  konteyner  kente gelen   Kamp Müdürü İbrahim KIZIL ve kamp idaresi katıldı.  Suriyeli misafirlere hitaben konuşan Kamp müdürü İbrahim KIZIL Mübarek Ramazan Bayramını siz kardeşlerimizle yaşamanın sevincini yasarken, Suriye, Filistin ve Gazzede yasanan savaşın derin üzüntüsünü yürekten yasadıklarını belirtti. Sayın Kaymakamımız M.Selami Yazıcının selamlarını ve bayram tebriklerini ileten kızıl ,sayın kaymakamımız bu bayramda sizlerle beraber  olmamanın derin üzüntüsü yaşadığını vurguladı.
 
Bir süre konteyner  kentte bulunan misafirlerle   sohbet eden heyet, Suriye'de yaşanan bu iç savaşın bir an önce sona ermesi ve Suriyeli vatandaşların kendi vatanlarına sağ selim dönmesi temennisinde bulunarak ikramlar yapıldıktan sonra, savaşta hayatını kaybedenler için dua edilerek proğram son buldu.